SKKT - 2014/2015

21 marca 2015 r. członkowie SKKT z naszej szkoły wspólnie z Sekcją Turystyczną PUKS "Karol" witali wiosnę na Wielkiej Raczy. Pierwszego dnia pogoda była wyśmienita. Wędrówkę zaczęliśmy z Rycerki Górnej. Po pierwszym nieco żmudnym podejściu dotarliśmy do stylowego schroniska na Przełęczy Przegibek, gdzie mogliśmy odpocząć. W przerwie bez bagażów podeszliśmy na bardzo widokowy wierzchołek Bendoszki Wielkiej, skąd roztaczała się dookolna panorama na Beskid Śląski, Żywiecki i Kisuce. Na szczycie znajduje się Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej o imponujących rozmiarach 22/9 metrów. Dalej wędrówkę kontynuowaliśmy dnem tzw. Worka Raczańskiego, czyli granicą polsko-słowacką. Trasa nie należała do łatwych, gdyż do przejścia mieliśmy kilkanaście kilometrów po śniegu. Piękne widoki i zjazdy na jabłuszkach urozmaicały nam tę trochę monotonną drogę. Zmęczeni, ale dumni z siebie dotarliśmy około 17-stej do schroniska na Wielkiej Raczy (1236 m n.p.m.). Po posileniu się i odpoczynku był czas na zabawy i konkurs krajoznawczy. Wygrali Jakub Poradzisz z naszej szkoły i Michał Pawłowski z Gimnazjum nr 3 Wadowice. Drugiego dnia pogoda się popsuła. Na szczęście nie mieliśmy już w planie dłuższego wędrowania. Zeszliśmy najkrótszym szlakiem do Rycerki Górnej, skąd busem wróciliśmy do Wadowic.

Na kolejną wycieczkę zapraszamy w kwietniu, na KROKUSY w Gorce!