SKKT - 2013/2014

W sobotę 15 marca 2014 r. kilkunastu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce krajoznawczej do Suchej Beskidzkiej i Stryszawy. Organizatorem wycieczki był PUKS Karol Wadowice.

Zaczęliśmy od zwiedzenia XVIII-wiecznej karczmy Rzym i zamku w Suchej. W czasie lekcji muzealnej przewodnik szczegółowo zapoznał nas z historią zamku i jego właścicieli. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy w grze dydaktycznej "Tajemnice suskiego zamku". Po zwiedzeniu Suchej udaliśmy się do Stryszawy - centrum zabawkarstwa ludowego w Polsce, gdzie z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę poświęconą historii zabawki ludowej. Dodatkowi mieliśmy sposobność zobaczyć pamiątki jakie podarował miejscowej szkole jej patron były prezydent Polski Lech Wałęsa. Ostatnim punktem wycieczki była Siwcówka - dzielnica Stryszawy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.