SKKT - 2013/2014

W słoneczną i bardzo ciepłą niedzielę 20 października 2013 r. kilkunastu rządnych przygód uczniów naszej szkoły pod opieką pani Beaty Kocemby i pana Bogusława Porzuczka wybrało się w Beskidy na rajd rodzinny zorganizowany przez Klub "Karol" Wadowice. Celem wycieczki było zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego - Mogielicy (1170 m). Start rozpoczęliśmy z Przełęczy im. Edward Rydza Śmigłego, gdzie w czasie I wojny światowej doszło do starcia Legionistów Piłsudskiego z wojskami rosyjskimi. Następnie po żmudnym i stromym podejściu wyszliśmy na szczyt Mogielicy. Z wieży widokowej roztaczała się wyborna panorama na Pogórza, Beskidy, Pieniny i Tatry. Wyjście na 20 m wieżę było dla niektórych próbą przełamania lęku wysokości, ale warto było. W czasie zejścia było dużo czasu na zabawy i opalanie się w jesiennym słońcu.