SKKT - 2011/2012

W dniach 28-29 stycznia 2012 r. 10 uczniów z naszej szkoły wspólnie z członkami klubu Karol uczestniczyło w wycieczce Pasmem Jałowieckim w Beskidzie Żywieckim. Trasa wiodła ze Stryszawy przez Jałowiec na Przełęcz Klekociny, gdzie nocowaliśmy w bardzo sympatycznym schronisku "Zygmuntówka". Drugiego dnia zeszliśmy do przysiółka Zawoi Wełcza na  mszę św. w kaplicy pw. św. Klemensa. Stamtąd udaliśmy się już autokarem do Wadowic. W czasie wędrówki zobaczyliśmy dwa cenne pomniki przyrody: wodospad Roztoki oraz 300-letni świerk Siłosław. Najbardziej chyba jednak w pamięci uczestników wycieczki pozostanie wrażenie mroźnej, śnieżnej i słonecznej zimy oraz trud wędrowania w tych warunkach. Gratulujemy wszystkim wytrwałości!!!

Warto zapamiętać - w latach 60-tych XX wieku tą trasą wspólnie wędrowali kardynałowie Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła!

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ