Rok szkolny zakończyliśmy tradycyjnym turniejem szachowym o tytuł mistrza szkoły. W klasach 1-3 zwyciężył Mateusz Przystał (2b), w klasach 4-6 tytuł przypadł Kacprowi Smazie (5b).
Zobacz zdjęcia: turniej kl. 1-3, turniej kl. 4-6

W czerwcu podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczniowie poznawali książki Dr. Seussa, wykonywali własne gry z bohaterami historyjek i projektowali kapelusze dla Kota Prota.

23 kwietnia, w Światowym Dniu Książek i Praw Autorskich, każdy czytelnik otrzymał różę (w formie kolorowanki) i mógł poznać historię tego święta. Szóstoklasistów z kolei zaproszono do wzięcia udziału w ankiecie "Biblioteka moich marzeń".

18 marca w naszej bibliotece odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Uczniowie wrzucali do specjalnej urny karty do głosowania z tytułami ciekawych książek, które czytali w ostatnim czasie. Zobacz zdjęcia

W dniach 11-12 lutego odbył się Szkolny Turniej Superfarmera. Najlepszą superfarmerką okazała się Marta Gibas (2b). Dziękujemy Grannie za pomoc w organizacji turnieju i ufundowanie nagród. Zobacz zdjęcia

W styczniu po raz czwarty zorganizowany został konkurs czytelniczy "Detektyw literacki". Tym razem cotygodniowe zagadki dotyczyły książki "Hobbit" J.R.R. Tolkiena.

Na świątecznym apelu odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego dla kl. 4. Uczniowie mieli m.in. wykonać plakat reklamujący "BFO", narysować komiks, którego akcja toczy się w bibliotece czy przygotować gazetkę. Nagrody odebrali laureaci indywidualnych potyczek - Jakub Pietrykowski (dwukrotny triumfator) oraz Kacper Góralczyk, a także przedstawiciel zwycięskiej klasy 4b.

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Międzynarodowy Dzień Niewidomych (15 października) był pretekstem do nagrania pierwszego w historii naszej biblioteki audiobooka. Tego zadania podjęło się pięcioro uczniów.

W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Powstała okolicznościowa gazetka ścienna i wystawa przedmiotów znalezionych w książkach. Słuchaliśmy muzyki Chopina na przerwach (z okazji Światowego Dnia Muzyki) i poznawaliśmy przygody Misia Paddingtona (Urodziny Książkowego Misia). Księgozbiór wzbogacił się o nowe pozycje, w bibliotece pojawiły się też nowe gry planszowe do grania podczas przerw.

W październiku ruszył międzyklasowy konkurs czytelniczy dla czwartoklasistów. Uczniowie mieli napisać list do ulubionego pisarza oraz zaproponować tytuły książek do biblioteki. W listopadzie i grudniu czekają na nich kolejne zadania. Która klasa zwycięży, dowiemy się pod koniec roku.

Pierwszoklasiści już w pierwszym tygodniu nauki odwiedzili bibliotekę, by wypożyczyć "Nasz elementarz". Oficjalnie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki w październiku. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i pamiątkową zakładkę.

Pierwszy konkurs w roku szkolnym 2014/2015 skierowany był do uczniów z klas 1-3, ich zadaniem było zaprojektowanie okładki ulubionej książki. Konkurs wygrała Emilia Gieruszczak (1a).