W styczniu do szkoły wrócili uczniowie klas I-III. Otrzymali bilety powrotne do biblioteki - jest to akcja zachęcająca do lepszego poznania księgozbioru bibliotecznego i próba przeciągnięcia dzieci z cyfrowej rzeczywistości w stronę tradycyjnych form rozrywki. Po przeczytaniu książki z danej kategorii poproś w bibliotece o pieczątkę.

Roztrzygnięcie październikowych konkursów bibliotecznych odbyło się tuż przed mikołajkami. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Osiedla nr 9. Dziękujemy!

Nasza szkolna biblioteka bierze udział w konkursie "1000 powodów, by czytać", gdzie główną nagrodą jest 1000 książek dla biblioteki! Piękną pracę plastyczną wykonała Oliwia Kucharska. Od  2 listopada do 2 grudnia można codziennie oddać 1 głos na pracę. Prosimy o pomoc w zbieraniu głosów.

Informacje o konkursie

Zapraszamy do częstych odwiedzin zespołu Biblioteka w aplikacji Teams. Znajdziecie tam ciekawostki o książkach, zagadki i zadania związane z literaturą.

Np. KSIĄŻKOWE SUDOKU

Znowu wszyscy uczniowie są na zdalnym nauczaniu.

W ostatnim tygodniu października pierwszoklasiści zostali zapisani do biblioteki szkolnej. W swojej sali zapoznali się z prezentacją dotyczącą biblioteki i złożyli ślubowanie, a następnie w małych grupkach zwiedzali pomieszczenie biblioteki i wypożyczali pierwsze książki.

W Miesiącu Bibliotek Szkolnych zapraszamy klasy na lekcje biblioteczne. Klasy czwarte poznawały serie wydawnicze będące w naszych zbiorach, klasy trzecie rozwiązywały zagadki detektywistyczne z Lassem i Mają.

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Z książką Ci do twarzy". Biblioteka szkolna ogłasza dwa konkursy dla uczniów - plastyczny na okładkę (nieistniejącej) książki z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai", oraz filmowy na realizację krótkiego filmu, w którym książka odgrywa ważną rolę. Szczegóły poniżej:

29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. W klasach pierwszych i drugich czytane były z tej okazji opowiadania Justyny Bednarek "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)" oraz książeczki z serii "Czytam sobie".

W pierwszym konkursie czytelniczym w tym roku szkolnym wzięli udział uczniowie, którzy uzbierali w poprzednim komplet sprawności czytelniczych.
Oto zwycięzcy naszego zaległego (przez pandemię) podsumowania "Wielkiej Ligi Czytelników": Jakub Przystał, Mateusz Partyka, Nikola Pająk. Gratulacje!