"Niech moc będzie z biblioteką" to akcja zachęcająca do czytania. Postacie z Gwiezdnych Wojen zdobią bibliotekę i zakładki do książek, które ozdabiali czytelnicy. Czytajcie, nie przechodźcie na ciemną stronę Mocy!
Klub Gier Planszowych działający przy bibliotece otrzymał nowe gry od Wydawnictwa Trefl! Serdecznie dziękujemy! Największą popularnością cieszy się gra "5 sekund junior".
Przed Mikołajkami na czytelników czekały tajemnicze pakunki. Kto był grzeczny, mógł sobie sprawić prezent i wypożyczyć książkę. Brał ją w ciemno!
Klub Miłośników Książek spotyka się co wtorek. Na zajęciach czytamy, rozwiązujemy zagadki związane z książkami, robimy różne rzeczy z papiery (na zdjęciu scenografia i teatralne lalki do przedstawienia), piszemy wiersze i opowiadania.
W listopadzie odbyły się dwa szkolne turnieje szachowe. W grupie chłopców najlepszy okazał się Mateusz Przystał (zobacz zdjęcia). Turniej dziewcząt wygrała Marta Gibas (zobacz zdjęcia).

Pod koniec października uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Wysłuchali opowiadania "O dzieciach, które kochają książki", zapoznali się z regulaminem biblioteki. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i kolorową zakładkę. Zobacz zdjęcia

  15 września po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności. Uczniowie rysowali kropkowe obrazki, mogli także obejrzeć wystawę poświęconą pointylizmowi. Było kolorowo, także za sprawą talerzy, którymi uczniowie kręcili na przerwach.