10 grudnia 2019 r. Literacką Nagrodę Nobla otrzymała pisarka Olga Tokarczuk! To ważne wydarzenie dla polskiej literatury. Zapraszamy do biblioteki po książkę noblistki pt. "E.E.".

W grudniu odkrywajcie razem z nami kolejne karty bibliotecznego kalendarza adwentowego!

Pod koniec października w bibliotece szkolnej odbyły się dwa jesienne turnieje szachowe. Walczyli w nich uczniowie od trzeciej klasy wzwyż w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt.

Jako pierwszy na podium stanął Jan Malata z 3c. Drugie miejsce zajął Kamil Mierzwa, a trzecie - Krzysztof Szczygieł. Zobacz zdjęcia

Wśród dziewcząt z kompletem punktów zakończyła turniej Gabriela Kolber z 6b. Na kolejnych miejscach znalazła się Zuzanna Rumszewicz i Wiktoria Król. Zobacz zdjęcia

17 października 2019 r. pierwszoklasiści zostali uroczyście zapisani do biblioteki szkolnej. Po wysłuchaniu opowiadania "Kacper i Plaster" Zofii Staneckiej i rozmowie na temat odpowiedniego zachowania w bibliotece każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i zakładkę do książki.

W październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych - czytamy kolorami (wybieramy okładki w jesiennych kolorach). Stworzyliśmy jesienne drzewo z okładkami ulubionych książek uczniów. Zorganizowany został także konkurs recytatorski dla klas 1-3.