Niecodzienną promocję książek przygotowali uczniowie kl. 3b, którzy razem z panią bibliotekarką przygotowali filmową adaptację książki "Tajemnica szkoły" z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Premierę filmu zapowiadały kolorowe plakaty rozwieszone w szkole, namalowane przez aktorów.

9 i 12 czerwca odbyły się turnieje szachowe o tytuł mistrza szkoły. Najlepszym graczem z klas młodszych okazał się Norbert Handzlik (3b), a w klasach starszych zwyciężył Kacper Smaza (4b).
Zobacz zdjęcia

Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pierwszoklasiści poznali w bibliotece zabawne przygody Bodzia i Pulpeta, którzy często spotykają Obcych, czyli kosmitów.  Dzieci ze świetlicy z kolei wysłuchały opowieści "Odwiedziła mnie żyrafa" Stanisława Wygodzkiego. Zastanawiały się też jaką rolę w książce odgrywa ilustracja. Odbyły się warsztaty plastyczne zainspirowane "Czterema zwykłymi miskami" Iwony Chmielewskiej - dzieci tworzyły dalsze karty do tej książki.

Przy okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w klasach starszych został ogłoszony konkurs plastyczny na okładkę ulubionej książki. I miejsce zajęła Aleksandra Sumera (5c), II miejsce zajęła Aleksandra Węgrzyn (4a), III miejsce - Iwona Jarosz.

23 kwietnia najmłodsi członkowie koła szachowego działającego przy bibliotece zostali zaproszeni do Przedszkola nr 5 w Wadowicach na rozgrywki szachowe. W spotkaniu uczestniczył także pan Adam Madej, sędzia turniejowy, który opowiedział dzieciom o zasadach panujących na turniejach szachowych.
Zobacz zdjęcia

5 marca odbyła się premiera przedstawienia pt. "Kraina czarów". Spektakl, który pani bibliotekarka przygotowała wraz z Uczniami kl. 3b, oparto na "Alicji w Krainie Czarów" oraz "Po drugiej stronie lustra" Lewisa Carolla.
Zobacz zdjęcia

Tegoroczna edycja konkursu czytelniczego "Detektyw literacki" dotyczyła twórczości Kornela Makuszyńskiego. W każdy styczniowy wtorek przed biblioteką pojawiały się tłumy czytających i próbujących rozwiązać zagadki uczniów.

W styczniu 2014 r. uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki. Otrzymali karty biblioteczne i zakładki do książek, poznali zasady panujące w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że będą częstymi gośćmi biblioteki!
Zobacz zdjęcia

Długo czekaliśmy na wyniki, ale warto było. W andrzejkowym konkursie scrabblowym główne nagrody (gry Scrabble z programu Scrabble w Szkole), zgarnęli Patrick Szczygieł (4b) i Kacper Smaza (4b). Brawo!

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka zorganizowała wystawę pluszowych misiów i wybory na najsympatyczniejszego misia wystawy. Czytelnicy prawie jednogłośnie wybrali należącego do Marysi Stopki misia przebranego w strój klubowy MKS Skawa. Misie podziwiały też przedszkolaki z OP, które spotkały się w bibliotece na zajęciach czytelniczych.
Zobacz zdjęcia

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik - upłynął pod znakiem spotkań czytelniczych w bibliotece. Pierwszoklasiści świętowali Urodziny Książkowego Misia i "Kubusia Puchatka" A. A. Milnego, dzieci ze świetlicy poznawały przygody Misia i Tygryska - bohaterów książek Janoscha.
Uczniowie klas starszych mogli polecać inne ciekawe tytuły. W konkursie na recenzję książki zwyciężył Szymon Sikora (5b).

15 października drugoklasiści wzięli udział w grze terenowej "Tajemnica Tuwima". Dzieci zdobywały punkty, odpowiadając na pytania związane z wierszami Tuwima, a także wykonywały różne zadania zręcznościowe. Wędrując po szkole, grupy spotykały m.in. Murzynka Bambo czy Dyzia Marzyciela. Tytułową tajemnicę Tuwima dzieci poznały, układając hasło z literek zebranych w punktach.
Zobacz zdjęcia

Z okazji Roku Tuwima oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (30 września 2013 r.) uczniowie z klas 1-3 po wysłuchaniu wiersza "Lokomotywa" rysowali, co mogłoby być przewożone w pociągu. Wizerunki wagoników zostały powieszone na korytarzu na pierwszym piętrze i utworzyły gigantyczny pociąg.
Zobacz zdjęcia