Na zakończenie roku nauki gry w szachy 24 czerwca 2013 r. odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Zwycięzcą okazał się Wojciech Popiel (3b), drugie miejsce zajął Filip Twardowski (5c), trzecie - Jakub Paczyński (3b).
Zobacz zdjęcia

Na początku czerwca podczas Tygodnia Czytania Dzieciom przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Wadowicach, z OP oraz dzieci ze świetlicy zbierały się w bibliotece, by wysłuchać przygód Bolka i Lolka z książki "Podróż dookoła świata".
Zobacz zdjęcia

Z okazji Dnia Bibliotek (8 maja) w scrabblowej zabawie uczniowie szukali najwyżej punktowanych przymiotników określających bibliotekę. Jaka może być biblioteka? Intrygująca, rozwijająca, wieloksiążkowa, międzynarodowa, wielgachna, malusieńka - to tylko kilka propozycji.

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, tegoroczna edycja konkursu "Detektyw literacki" musiała więc dotyczyć jego osoby. W każdy marcowy poniedziałek koło wejścia do biblioteki pojawiała się rysunkowa zagadka związana z wierszami Tuwima.

W Walentynki, 14 lutego 2013 r. pierwszoklasiści otrzymali upragnione karty biblioteczne. Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki oraz złożeniu obietnicy bycia wzorowym czytelnikiem, mogli wypożyczyć pierwsze książki. Oby często odwiedzali naszą bibliotekę!

We wtorek 18 grudnia mieszkająca w bibliotece Sowa Kłopotka zaprosiła uczniów do robienia bilecików do prezentów / kartek świątecznych.

Na dzień 6 grudnia przygotowaliśmy błyskawiczny konkurs mikołajkowy. Uczniowie sprawdzali, czy są uważnymi czytelnikami, odpowiadając na pytania umieszczone na kuponach konkursowych. Zwycięzcami konkursu okazali się: Piotr Radwan (6a), Szymon Hareńczyk (6c) i Wojciech Woś (6c).

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. To święto szczególnie przypadło do gustu naszym przedszkolakom. Odwiedzili oni szkolną bibliotekę, przynosząc swoje ulubione przytulanki. Dzieci poznały historię tego święta, wysłuchały opowiadań o pluszowych misiach, rozwiązywały zagadki i oglądały książeczki zgromadzone w "kąciku malucha". Na pamiątkę każdy dostał misiową kolorowankę.
Zobacz zdjęcia

Tradycyjnie w październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, ogłoszone zostały dwa konkursy.

Do najmłodszych skierowany był konkurs na prezent dla Kubusia Puchatka:
1. miejsce - Jan Puto (OP), Nikola Matysiak (OP)
2. miejsce - Maria Leńczowska (3a), Iwona Jarosz (3a)
3. miejsce - Jakub Skrzyński (3a), Sebastian Traczyk (OP)
wyróżnienia - Nikola Chmiel (OP), Emilia Pieczonka (1a), Paulina Stuglik (1b), Eliza Zając (OP)

Uczniowie klas 4-6 przygotowywali prezentacje multimedialne przedstawiające znanych pisarzy. Zwyciężył Marcin Skrzypczak z 4a. Drugie miejsce zajęła Joanna Skrzypczak (5c), a trzecie - Wojciech Woś (6c).

Konkursy to nie wszystko. Raz w tygodniu przygotowywano różne atrakcje: rozdawane były zakładki do książek, kolorowanki; odbyły się także warsztaty robienia zakładek z origami. Dzięki Radzie Rodziców pojawiły się nowe gry i puzzle - teraz w bibliotece istnieje możliwość grania nie tylko w scrabble, ale i w szachy, warcaby, chińczyka i inne gry logiczne.
Zobacz zdjęcia

Urodziny Książkowego Misia stały się pretekstem do ogłoszenia przez bibliotekę szkolną konkursu na najładniejszy prezent dla Kubusia Puchatka. Dzieci z klas młodszych przygotowały śliczne laurki i rysunki, kolorowe torty i garnuszki z miodem dla najsłynniejszego misia. Na oglądanie wystawy i czytanie książeczek o Kubusiu zostali zaproszeni pierwszoklasiści.
Zobacz zdjęcia

Od początku roku dużą popularnością w szkolnej bibliotece cieszą się zakupione przez Radę Rodziców komplety szachów i warcabów. Cieszymy się, że na każdej dłuższej przerwie można spotkać amatorów tych gier. Wszak uczą one logicznego myślenia, cierpliwości, sportowego współzawodnictwa.