Podczas XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zaproszone do naszej biblioteki dzieci z oddziałów przedszkolnych w skupieniu wysłuchały "Bajek przez telefon" G. Rodariego. Następnie rysowały ilustracje do opowiadań - lodowe pałace, ulice z czekolady, komety i planetę Bih, gdzie nie ma książek, a wiedzę przyswaja się, jedząc cukierki. Spotkania kończyły się zabawą w głuchy telefon i oglądaniem książek z bibliotecznego księgozbioru.
Zobacz zdjęcia

W konkursie scrabblowym na najwyżej punktowane słowo kojarzące się z biblioteką nagrody otrzymują: Michał Pawłowski (niewypożyczających – 35 punktów), Katarzyna Kwarciak (książkowylęgarnia – 35 punktów), Julia Brańka (wypożyczających – 32 punkty), Lidia Janicka (rękopiśmiennictwo – 30 punktów) oraz Jakub Paczyńskieg (wyróżnienie w kategorii klas I-III). Gratulujemy!

31 maja odbył się konkurs czytelniczy dla klas drugich pt. "Tuwim dzieciom". Oto wyniki:
1. miejsce - Maria Leńczowska
2. miejsce - Natalia Bochenek, Kinga Guzdek, Patrick Szczygieł, Nikola Tuchowska
3. miejsce - Dominika Hombesch, Oliwia Matysiak
Zobacz zdjęcia

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy dla klas czwartych. Dotyczył on książki "Król Maciuś Pierwszy" autorstwa Janusz Korczaka (przypomnijmy, że rok 2012 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Janusza Korczaka). Oto zwycięzcy:
1. miejsce - Katarzyna Tyrybon, Aleksandra Rumszewicz (4c)
2. miejsce - Marcin Kapłon (4c)
3. miejsce - Mateusz Godlewski (4c)

 scrabble

Od marca br. w bibliotece szkolnej można grać w Scrabble! Po przystąpieniu do programu "Scrabble w szkole" otrzymaliśmy trzy zestawy Original i dwa zestawy Junior.
Zapraszamy do gry!

W piątek 3 lutego pierwszoklasiści zostali zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną oraz kolorową zakładkę do książki i został poinformowany o regulaminie obowiązującym w bibliotece.

Nowy rok 2012 rozpoczęliśmy od konkursu "I ty możesz zostać detektywem. Literackim!"
W każdy wtorek stycznia koło wejścia do biblioteki pojawiała się nowa zagadka. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem i z pewnością doczeka się kontynuacji.

W grudniu przez kilka dni biblioteka szkolna była nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów bibliotecznych.

Biblioteka szkolna 25 listopada obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zostały do niej zaproszone dzieci z oddziału przedszkolnego, oczywiście z ich misiami. Przedszkolaki opowiadały o sławnych misiach, zwyczajach niedźwiadków, przypominały o poszanowaniu swoich zabawek i książek. Chętnie wysłuchały wierszy o misiach i kolorowały pamiątkowe obrazki. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć z misiami.
Zobacz zdjęcia

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, z tej okazji pojawiły się u nas specjalne wystawy, gazetki, "promocyjne" wykrzykniki.

Ogłoszony został także konkurs plastyczny na plakat zachęcający do czytania i/lub korzystania z biblioteki.
W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Karolina Kłobuch (kl. 6c), drugie miejsce - Emilia Fortuna (kl. 6b).
W klasach 1-3 wyniki wyglądały następująco:
1. miejsce - Przemysław Łoziński (kl. 1b), Dominika Hombesch (kl. 2a), Maja Kawnik (kl. 3a)
2. miejsce - Natalia Bochenek (kl. 2b)
3. miejsce - Jakub Pietrykowski (kl. 1b), Marcin Skrzypczak (kl. 3a), Aleksandra Sumera (kl. 3c)
wyróżnienia - Julia Kłobuch (kl. 1b), Amelia Szczurowska (kl. 2a), Kamil Jarkowski (kl. 3a)

W połowie października pierwszoklasiści zostali zaproszeni do biblioteki, by móc poznać nasz księgozbiór. Pretekstem stały się Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Uczniowie zostali poproszeni o narysowanie prezentów dla słynnych misiów. Po wspólnym odśpiewaniu "Sto lat!" goście częstowali się czekoladowymi cukierkami. Zebrani na dywaniku, wysłuchali fragmentów książki pt. "Przygody i wędrówki Misia Uszatka" Czesława Janczarskiego.
Zobacz zdjęcia

Z okazji 10-lecia naszej szkoły przez cały wrzesień w bibliotece były wystawione kroniki szkolne, które cieszyły się olbrzymią popularnością.