W tym roku Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece upłynął pod patronatem Danuty Wawiłow i jej "Dziwnych bajeczek". Pierwszaki oraz przedszkolaki chętnie słuchały historii o niegrzecznej dziewczynce, trzech myśliwych czy trójkątnym królestwie, czytanych im przez uczniów z kl. 5a, 5c, 6a oraz p. woźną. Każde spotkanie było pretekstem do pokazania dzieciom, że warto czytać, bo książki wpływają szalenie na rozwój wyobraźni.
Zobacz zdjęcia

Ponieważ Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich wypadł w tym roku w Wielkanoc, przyłączyliśmy się na to miejsce do obchodów Tygodnia Bibliotek (9-15 maja).
Przez tydzień można było oglądać wystawę książek z autografami pisarzy, trwała zbiórka używanych książek dla biblioteki oraz przyjmowane były prace na konkurs plastyczny na najładniejszą zakładkę do książki. W konkursie zostały nagrodzone następujące dzieci:
z klas pierwszych - Wojciech Popiel, Dominika Hombesch, Karolina Szafraniec, Natalia Bochenek, Kinga Guzdek, Filip Karczmarek, Maksymilian Stuglik
z klas drugich - Kamil Jarkowski, Weronika Korpała
z klas trzecich - Martyna Hombesch, Zuzanna Pałosz, Julia Brańka
z klas czwartych - Anna Głowacka, Aleksandra Kumorek, Katarzyna Kwarciak, Julia Wójcicka

W marcu ogłosiliśmy konkurs na recenzję książki. Oto lista laureatów i recenzowane tytuły:
1. miejsce: Joanna Grabowska ("Harry Potter i Insygnia Śmierci" J. K. Rowling)
2. miejsce: Dawid Banaś ("Wielka podróż Tomka Sawyera" M. Twaina)
3. miejsce: Magdalena Mąsior ("Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka" R. Kosika)
wyróżnienia:
Julia Krupnik ("Przykry początek" L. Snicket),
Anna Lach ("Madika z Czerwcowego Wzgórza" A. Lindgren),
Magdalena Woźniak ("Oskar i pani Róża" E.E. Schmitta)

Z okazji Światowego Dnia Kota (17 lutego) w bibliotece dzieci z OP i ze świetlicy słuchały książek o kotach, również m.in. uczyły się jak szybko narysować kota, zgadywały zagadki o zwierzętach.

15 lutego 2011 r. odbyły się zapisy pierwszoklasistów do biblioteki szkolnej. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i kolorową zakładkę do książki. Od tego dnia nasi najmłodsi uczniowie stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.
Zobacz zdjęcia

W grudniu z okazji Mikołajek uczniowie mogli wziąć udział w Koszmarnym Konkursiku - konkursie czytelniczym dotyczącym serii książek o Koszmarnym Karolku. Spośród prawidłowych odpowiedzi na pytania rozdawane w bibliotece wylosowana została nagroda główna. Trafiła ona ona do Jakuba Głogowskiego z kl. 4b, nagrody pocieszenia wylosowali: Karol Handzlik oraz Tymoteusz Widlarz (5c).

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) w bibliotece została przygotowana specjalna wystawa książek o misiach oraz wywieszona galeria sławnych misiów.

Aby uczcić zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w ostatnim tygodniu października biblioteka przygotowała szereg niespodzianek. Można było m.in. zagrać w klasy, obejrzeć wystawę nowości i książek na Halloween, otrzymać słodki upominek w nagrodę za odgadnięcie zagadki związanej z książkami (codziennie na jednej z przerw), a każdy, kto w tym tygodniu wypożyczył książkę, otrzymał kolorową zakładkę z Mikołajkiem.
Zobacz zdjęcia

Czytelnicy głosowali na swojego ulubionego autora książek. Oto zwycięska trójka:
1. miejsce - Jan Brzechwa
2. miejsce - Astrid Lindgren
3. miejsce - Rene Goscinny

W październiku 2010 r. świętowaliśmy Urodziny Książkowego Misia. Najsłynniejszym misiem jest oczywiście Kubuś Puchatek. Biblioteka przygotowała z tej okazji dwa konkursy.
Uczniowie klas drugich mogli sprawdzić swoją znajomość książki A. A. Milnego pt. "Kubuś Puchatek" i wziąć udział w konkursie czytelniczym.
Zwycięzcą okazał się Marcin Skrzypczak z kl. 2a. Drugie miejsce zajął Kamil Byrski (kl. 2b), a trzecie - Nikola Stuglik (kl. 2b). Gratulacje!
Zobacz zdjęcia

Z kolei dla uczniów klas trzecich został zorganizowany konkurs literacki na mruczankę zainspirowaną wierszykami układanymi przez Kubusia Puchatka. Oto wyniki:
1. miejsce - Zuzanna Pałosz (3c)
2. miejsce - Jakub Babiński (3a)
3. miejsce - Katarzyna Tyrybon (3c)