13 czerwca uczniowie klasy 5b wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką Anną Czerwińską-Rydel. Autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży interesująco opowiadała o swojej pracy, jak to się stało, że porzuciła pracę pedagoga, nauczyciela muzyki na rzecz literatury. Zobacz zdjęcia

7 czerwca wzięliśmy udział w biciu rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie. Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" miała na celu budowanie pozytywnego wizerunku książki.
W "przerwie na czytanie" uczestniczyło 126 uczniów i nauczycieli. Zobacz zdjęcia

29 marca w bibliotece odbył się III Szkolny Turniej Superfarmera. Po kilku rozgrywkach wiadomo już było, kto znajdzie się w finale. Ostatnia rozgrywka wyłoniła zwycięzcę - Piotra Popiela. Wszyscy uczestnicy otrzymali gazdżety od współorganizatora - Wydawnictwa Granna, a finaliści dodatkowo dyplomy i gry planszowe.

28 marca 2019 r. nasza drużyna z klas 5-8 udała się do Tarnowa na etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Uczniowie pisali test w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej.

28 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Nasza drużyna z klas 5-8 (Jakub Karpiński, Martyna Mierzejewska, Przemysław Łoziński) napisała najlepiej test w powiecie i tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego.

W każdy poniedziałek lutego obok biblioteki pojawiała się nowa zagadka literacka. Tegoroczna edycja konkursu "Detektyw literacki" dotyczyła znanych pisarzy.

29 i 30 stycznia odbyły się testy kwalifikacyjne do etapu powiatowego w Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników". Do finału szkolnego dostało się 33 uczniów, którzy odpowiadali teraz na pytania dotyczące książek: "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" oraz "Hobbit". Do kolejnego etapu awansowali: Amelia Koterwa, Milena Bołbot, Zuzanna Rumszewicz (kl. 1-4); Jakub Karpiński, Martyna Mierzejewska, Przemysław Łoziński (kl. 5-8).

W naszym wyzwaniu czytelniczym na rok 2018 wzięło udział 30 uczniów. Każdy z nich przeczytał co najmniej 12 książek w zeszłym roku.
Osoby, które wzięły udział w wyzwaniu, przeczytały łącznie 73 986 stron! Przeczytane książki miały średnio 205 i pół strony!

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników"!
Celem konkursu "Wielka Liga Czytelników" jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, kreowanie mody na czytelnictwo

30 października odbyły się dwa jesienne turnieje szachowe. Najpierw w bibliotece spotkały się młode adeptki szachów. Zwyciężczynią turnieju została Gabriela Kolber. Po południu swoich sił w szachach próbowali chłopcy. Tytuł szachowego mistrza szkoły przypadł Mateuszowi Przystałowi. Zobacz zdjęcia

Pod koniec października uczniowie klas pierwszych otrzymali karty biblioteczne. Podczas wizyty w bibliotece zapoznali się ze zbiorami oraz regulaminem bibliotecznym. Każdy pierwszoklasista do domu wrócił w wybraną przez siebie książką. Zobacz zdjęcia

9 października uczniowie kl. 3b mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarką i tłumaczką Barbarą Gawryluk, które zorganizowała Wadowicka Biblioteka Publiczna. Zobacz zdjęcia

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny.
Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu z cytatem z książki lub z aforyzmem dotyczącym czytania i/lub książek.

Początek jesieni to akcja "Czytamy z Gangiem Słodziaków" w klasach 2-3. W ramach projektu Klub Miłośników Książek z kl. 3b przygotował czytanie performatywne sztuki "Tajemnica diamentów". To był jeden z elementów obchodów Dnia Głośnego Czytania.

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Goście ze świetlicy wysłuchali w bibliotece opowiadania pt. "Kropka" oraz wykonywali różne zadania związane z kropkami, w tym zapisywali wyrazy za pomocą alfabetu Braille'a.