Już jest dostępny zbiór opowiadań napisany przez uczniów klas 1-3. Zapraszamy do lektury tekstów zainspirowanych Kościami opowieściami!

PRZECZYTAJ OPOWIADANIA UCZNIÓW

Przyłączając się do obchodów 100. rocznicy urodziny Karola Wojtyły, zapraszam do poczytania myśli św. Jana Pawła II.

WYLOSUJ CYTAT

W dniach 8-15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Codziennie w naszej wirtualnej bibliotece będzie pojawiało się nowe zadanie dla czytelników. Zapraszam!

WEJDŹ DO BIBLIOTEKI

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na klasowych dyskach znajdują się wirtualne gazetki z okazji tego święta. Zachęcam uczniów do zapoznania się z informacjami i wzięcia udziału z zabawie! Dla klas 1-3 przygotowałam propozycję z wykorzystaniem kości opowieści, dla klas starszych - wyzwanie fotograficzne.

Z powodu pandemii i zawieszenia zajęć w szkole wielu z Was ma utrudniony dostęp do kultury. Zapraszam do zakładki "Książki dostępne online", gdzie znajdziecie adresy stron oferujących bezpłatnie audiobooki i e-booki. Zachęcam także do korzystania z materiałów, które przesyłam przez dziennik elektroniczny z propozycjami uczestnictwa w różnych wydarzeniach, kartami pracy, pomysłami na spędzenie wolnego czasu.

Najmłodszym czytelnikom niezmiennie od kilku lat polecamy serię "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w warsztatach czytelniczych, podczas których mogli sprawdzić, czy sami nadają się do pracy detektywa. Każde zajęcia kończyły się głośnym czytaniem książek Martina Widmarka.

15 stycznia 2020 r. przeprowadzony został konkurs czytelniczy dla klas drugich "Zapomniane lektury". Zwycięzcami zostali: Szymon Homel, Joanna Konarska, Helena Niedziółka i Adam Kamiński.

Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników"!
Etap pierwszy trwa do 13 marca 2020 r. W tym czasie należy zebrać 10 sprawności czytelniczych. Szczegóły w zakładce "Wielka Liga Czytelników".

10 grudnia 2019 r. Literacką Nagrodę Nobla otrzymała pisarka Olga Tokarczuk! To ważne wydarzenie dla polskiej literatury. Zapraszamy do biblioteki po książkę noblistki pt. "E.E.".

W grudniu odkrywajcie razem z nami kolejne karty bibliotecznego kalendarza adwentowego!

Pod koniec października w bibliotece szkolnej odbyły się dwa jesienne turnieje szachowe. Walczyli w nich uczniowie od trzeciej klasy wzwyż w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt.

Jako pierwszy na podium stanął Jan Malata z 3c. Drugie miejsce zajął Kamil Mierzwa, a trzecie - Krzysztof Szczygieł. Zobacz zdjęcia

Wśród dziewcząt z kompletem punktów zakończyła turniej Gabriela Kolber z 6b. Na kolejnych miejscach znalazła się Zuzanna Rumszewicz i Wiktoria Król. Zobacz zdjęcia

17 października 2019 r. pierwszoklasiści zostali uroczyście zapisani do biblioteki szkolnej. Po wysłuchaniu opowiadania "Kacper i Plaster" Zofii Staneckiej i rozmowie na temat odpowiedniego zachowania w bibliotece każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i zakładkę do książki.

W październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych - czytamy kolorami (wybieramy okładki w jesiennych kolorach). Stworzyliśmy jesienne drzewo z okładkami ulubionych książek uczniów. Zorganizowany został także konkurs recytatorski dla klas 1-3.