Wyjątkowo pod koniec maja w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Na specjalne zajęcia poświęcone podróżom zostały zaproszone trzy klasy pierwsze. Naszą inspiracją była książka Rafała Witka "Maja na tropie jaja".

23 kwietnia (czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich) odbyła się tegoroczna edycja konkursu "Detektyw literacki". Uczniowie wybierali tytuł książki, o jaki walczą i odpowiadali na odpowiednie literackie zagadki. Spośród osób, które prawidłowo odpowiedziały, wylosowane zostały nagrody.

Pan Waldemar Cichoń odwiedził naszą szkołę. W spotkaniu z pisarzem, które odbyło się 16 kwietnia, uczestniczyły wszystkie klasy 0-III. Pan Cichoń wyjaśnił, jak to się stało, że zaczął pisać książki dla dzieci i w jakich okolicznościach poznał Cukierka. Autor przeczytał jedno opowiadanie z książeczki pt. "Co słychać, Cukierku?", po czym odpowiadał na pytania młodych czytelników. Na zakończenie spotkania każdy mógł otrzymać autograf pisarza i poprosić o wpisanie imiennej dedykacji do książki. Zobacz zdjęcia

Z okazji pierwszego dnia wiosny w bibliotece został zorganizowany turniej gry "Winnica". Śmiałkowie chętnie ćwiczyli szare komórki, planując drogi wiodące przez farmy i plantacje winogron. Nagrody - gry planszowe - otrzymaliśmy od Wydawnictwa Granna, współorganizatora konkursu. A trafiły one do: Sandry Baran (1. miejsce), Łukasza Żmija (2. miejsce) i Nikoli Matysiak (3. miejsce).

8 marca (w Dzień Kobiet) odbył się drugi w tym roku szkolnym turniej szachowy dla dziewcząt. Tym razem na podium stanęła Emilia Skrzyńska. Zobacz zdjęcia

 Czy 12 książek przeczytanych w ciągu 12 miesięcy to dużo czy mało? Zapraszamy do wzięcia udziału w całorocznym wyzwaniu czytelniczym! O szczegóły zapytaj w bibliotece.

"Niech moc będzie z biblioteką" to akcja zachęcająca do czytania. Postacie z Gwiezdnych Wojen zdobią bibliotekę i zakładki do książek, które ozdabiali czytelnicy. Czytajcie, nie przechodźcie na ciemną stronę Mocy!
Klub Gier Planszowych działający przy bibliotece otrzymał nowe gry od Wydawnictwa Trefl! Serdecznie dziękujemy! Największą popularnością cieszy się gra "5 sekund junior". 
Przed Mikołajkami na czytelników czekały tajemnicze pakunki. Kto był grzeczny, mógł sobie sprawić prezent i wypożyczyć książkę. Brał ją w ciemno!
Klub Miłośników Książek spotyka się co wtorek. Na zajęciach czytamy, rozwiązujemy zagadki związane z książkami, robimy różne rzeczy z papiery (na zdjęciu scenografia i teatralne lalki do przedstawienia), piszemy wiersze i opowiadania.
W listopadzie odbyły się dwa szkolne turnieje szachowe. W grupie chłopców najlepszy okazał się Mateusz Przystał (zobacz zdjęcia). Turniej dziewcząt wygrała Marta Gibas (zobacz zdjęcia).

Pod koniec października uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Wysłuchali opowiadania "O dzieciach, które kochają książki", zapoznali się z regulaminem biblioteki. Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i kolorową zakładkę. Zobacz zdjęcia

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłoszone zostały dwa konkursy. W konkursie plastycznym należało wykonać swoją wersję okładki książki z serii "Biuro detektywistyczne Lasego i Mai", drugi konkurs polegał na wymyśleniu hasła reklamującego czytanie. Oto zwycięskie prace:

  • Mądrość zawarta w czytaniu – pomoże w każdym zadaniu. (Szczepan Książek)
  • Czytaj książki już już już, bo osiada na nich kurz! (Jakub Smolec)
  • Baśnie, książki i legendy to jesienny niezbędnik. (Emilia Handzlik)
  • Czy w podszycie czy na szczycie biblioteka – moje życie. (Nikodem Wiktor)
  15 września po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności. Uczniowie rysowali kropkowe obrazki, mogli także obejrzeć wystawę poświęconą pointylizmowi. Było kolorowo, także za sprawą talerzy, którymi uczniowie kręcili na przerwach.