cala polska czyta dzieciom

W czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom dwa razy dziennie (od 5 do 9 czerwca) przez radiowęzeł czytane były fragmenty literatury dziecięcej. Do akcji dołączyli się nauczyciele i dyrekcja.

Z inicjatywy biblioteki w świetlicy w ramach projektu pt. „Internetowy Teatr TVP dla szkół” uczniowie obejrzeli 23 maja transmisję spektaklu "Miłość do trzech pomarańczy” ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum.

Z okazji obchodzonego w kwietniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez cały miesiąc trwał konkurs czytelniczy "Detektyw literacki". Cotygodniowe zagadki dotyczyły serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". W konkursie nagrodzone uczennice: Maja Woźnicka, Emilia Handzlik, Anna Adamczyk.

21 kwietnia gościliśmy w naszej szkole półfinalistów Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Drużyny z powiatu wadowickiego walczyły o udział w finale konkursu, rozwiązując testy z zadanych lektur. Z pewnością rywalizujących ze sobą uczestników połączyło jedno - pasja czytania dobrych książek!. Zobacz zdjęcia

30 marca odbył się szkolny turniej w grę "Dino kontra Dino". Zawody odbyły się we współpracy z Wydawnictwem Granna. 36 uczniów z klas 2-6 poprzez zabawę chciało lepiej poznać zwyczaje dinozaurów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a finaliści dodatkowo gry planszowe. W turnieju zwyciężyła Oliwia Medoń, kolejne miejsca zajęli: Norbert Handzlik (2. miejsce), Kinga Kałuża (3. miejsce) i Kacper Ciepły (4. miejsce). Zobacz zdjęcia

10 marca odbył się finał szkolny Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Jakub Przystał, Emilia Gieruszczak, Jakub Karpiński (z klas 1-3), Olga Rokowska, Martyna Mierzejewka, Joanna Stuglik (z klas 4-6). Zobacz zdjęcia

Pod koniec lutego pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Choć wielu z nich wypożyczało książki już od września, dopiero teraz otrzymali karty biblioteczne. Uczniowie zapoznali się z rodzajami książek znajdującymi się w księgozbiorze, wysłuchali także opowiadania pt. "Syrop maga Abrakabry" W. Widłaka. Zobacz zdjęcia

Niespodzianka z okazji Mikołajek. W błyskawicznym konkursie czytelniczym ze znajomości książek "Czerwone drzewo" i "Tajemnica mostu" A. Maleszki zwyciężył Przemysław Łoziński. Gratulacje!
 

"Jesień z książką" to wyzwanie czytelnicze, które podjęli drugoklasiści. Aby zdobyć odznakę wzorowego czytelnika trzeba w określnym czasie przeczytać 6 książek, które spełniają określone kryteria. Starszych uczniów także zapraszamy do czytania w jesienne wieczory!

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej bibliotece można m.in. obejrzeć wystawę fotograficzną "Shelfie - pokaż mi swoją biblioteczkę" lub nauczyć się... kręcić talerzem!

 

W dniach 15-23 października trwa Tydzień Kodowania w Polsce. W bibliotece na zajęciach z programowania spotykają się najmłodsze dzieci - z zerówki i klasy pierwszej.

 

Kubuś Puchatek skończył 90 lat! W bibliotece pojawili się najmłodsi wielbiciele Misia o Bardzo Małym Rozumku - dzieci z oddziału przedszkolnego. Zobacz zdjęcia

Co czwartek w bibliotece odbywają się spotkania Klubu Miłośników Książek. Ostatnio czytaliśmy "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" M. Sendaka. Książka stała się punktem wyjściem do tworzenia teatru papieru.

30 września biblioteka przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie w ICIM grali w gry komputerowe sprawdzające umiejętność liczenia. W tym dniu nastąpiła nowa odsłona szkolnej strefy gier komputerowych. 
  Ruszyła akcja "Jesień z książką". Dla drugoklasistów przygotowane zostało wyzwanie czytelnicze. Kto przeczyta w najbliższych tygodniach 6 wybranych książek, otrzyma odznakę wzorowego czytelnika.