22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", którego głównym celem jest szeroka popularyzacja matematyki. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem regionalnym Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe "Kaganek" w Bielsku-Białej.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. II-VIII. Udział w konkursie wzięło 66 uczniów w następujących kategoriach:

  • Żaczek: 14 uczniów z kl. II;
  • Maluch: 23 uczniów z kl. III-IV;
  • Beniamin: 8 uczniów z kl. V-VI;
  • Kadet: 21 uczniów z kl. VII-VIII.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać wyników konkursu.
Wszystkich miłośników matematyki już dzisiaj zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Uczniowie w ławkach czekają na rozpoczęcie konkursu