Z okazji irlandzkiego święta (przypadającego 17 marca) dzieci z klas młodszych przez cały dzień miały możliwość udziału w zabawach związanych z obchodami dnia Świętego Patryka.

Dzień Świętego Patryka w naszej Jedynce, czyli 10 kroków w zapewnieniu dobrej zabawy każdemu chłopcu i dziewczynce!

  1. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na zielono.
  2. Przy wejściu do szkoły otrzymały emblemat – koniczynkę, którą po pomalowaniu na zielono nakleiły na wierzchnie ubranie.
  3. Na korytarzu uczniowie obejrzeli gazetkę okolicznościową w języku angielskim pod hasłem "Happy St. Patrick's Day".
  4. Korytarz, stołówka i świetlica przystrojone zostały zielonymi koniczynkami i balonami.
  5. W jadalni w ramach drugiego śniadania był podawany zielony sok (z zielonego banana).
  6. W klasie dzieci obejrzały prezentację (autorstwa p. Dominiki Maślanki) na temat tego święta (wiadomości o Irlandii, postać św. Patryka, mit o skrzacie, symbole irlandzkie, sposoby świętowania tego dnia w Polsce i na świecie).
  7. Dzieci wykonały pracę plastyczną (postać skrzata – symbolu przynoszącego szczęście), zgodnie z hasłem dnia "We are Irish – Jesteśmy Irlandczykami”.
  8. W świetlicy odbyła się nauka irlandzkiego tańca Irish Jig, którą perfekcyjnie poprowadzili uczniowie klas trzecich: Zosia Legień i Wiktor Jurkowski.
  9. W świetlicy była możliwość wcielenia się w postać skrzata pod hasłem: "You can be Leprechaun – I ty możesz być skrzatem". Dzieci mogły włożyć głowę w szablon postaci (który namalowała pani pedagog Małgorzata Kęder), pozując do pamiątkowego zdjęcia.
  10. W klasie miało miejsce szukanie skarbu – złotych czekoladowych monet (zabawa "ciepło- zimno"/ "hot-cold").

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Chłopcy ubrani na zielono, na twarzy mają maski skrzata Leprechaun.