Ogólnopolski Dzień Erasmusa (25 listopada) był okazją, by uczniów klas I-III zaznajomić z Unią Europejską i jej programem edukacyjnym - Erasmusem.

W świetlicy szkolnej pierwszaki wykonały flagę UE, naklejając na niebieską kartkę 12 gwiazd wyciętych z żółtej kartki za pomocą dziurkacza w kształcie pięcioramiennej gwiazdy. Flagi prezentowały się znakomicie. Był też czas na maskotkę UE - Syriusza. Ta gąsienica w odcieniach koloru niebieskiego ozdobiona kredkami podobała się wszystkim dzieciom. Następnie uczniowie w grupach wyklejali z papieru kolorowego 4 flagi krajów, do których pojadą w ramach programu ERASMUS nasi nauczyciele. Będą to: Włochy, Malta, Cypr i Irlandia. Były to zajęcia, które wyposażyły nasze najmłodsze dzieci w ciekawą wiedzę o Europie.