Wydarzenia

22 pażdziernika co roku obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku było ono wyjątkowe, bez uroczystej akademii na sali gimnastycznej, bez zaprzysiężenia składu nowego pocztu sztandarowego, bez wspólnej Mszy św. dla całej szkolnej społeczności. Pomimo wszystko przeżyliśmy je radośnie, pełni nadziei, jaką dają nam słowa Patrona szkoły - św. Jana Pawła II; ze śpiewem na ustach:

"Bo nie zastąpi Ciebie nikt
Do światła otworzyłeś drzwi
Trafił duch do naszych serc
Stał się cud - zniknął lęk" .

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli szkoła została pięknie przystrojona - przy wejściu zawisnęła dekoracja namalowana przez panią Małgorzatę Kęder, na pierwszym piętrze pojawiła się Aleja cytatów z nauczania Jana Pawła II oraz kalendarium życia Ojca Świętego. Na parterze można było podziwiać pokonkursową wystawę prac "Pocztówka z Wadowic". Aby podtrzymać tradycję październikowych obchodów Światowego Dnia Chleba, państwo Katarzyna i Witold Kolasowie ufundowali bochenki chleba, których kosztowali z pysznym masłem i dżemem uczniowie. Również Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek w postaci ciastek dla wszystkich.
W tym dniu nie słychać było dzwonków w szkole. Uczniowie spotykali się w salach z wychowawcami na zajęciach poświęconych Patronowi szkoły, najmłodsi poznawali lepiej postać Jana Pawła II, starsi skupili się na słowach, które nam pozostawił. W klasach 4-5 oraz 6-8 przeprowadzony został quiz wiedzy o Janie Pawle II - pytania przygotowane przez p. Jolantę Kawnik oraz Martę Wątrobę czytane były przed radiowęzeł. Kolejne pytania konkursowe wzbudzały wiele emocji, niektóre były bardzo trudne, ale dzięki temu udało się wyłonić klasowych mistrzów. Oto lista zwycięzców z obu kategorii wiekowych: LISTA.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA