Wydarzenia

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Był to wyjątkowy dzień - powróciliśmy po dłuższej niż zwykle nieobecności w szkolnych murach spowodowanej koniecznością nauki zdalnej. Pomimo wielu zmian organizacyjnych wprowadzonych z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie uczniów i pracowników, udało się stworzyć atmosferę radosnego spotkania. Wszyscy z nadzieją i optymizmem wkroczyli w ten nieco inny, ale długo już wyczekiwany początek edukacyjnych zmagań - ponownie w szkolnych ławkach.
Szczególnie serdecznie i uroczyście powitaliśmy najmłodszych - tegorocznych pierwszoklasistów, którzy zgromadzili się na sali gimnastycznej nieco onieśmieleni. Starsi koledzy i koleżanki z klas 3a i 3b śpiewem, tańcem i poezją zachęcili ich do rozgoszczenia się w naszych szkolnych progach. Po części artystycznej, powitaniu przez panią dyrektor i wręczeniu drobnych upominków trema całkiem zniknęła, a na buziach świeżo upieczonych uczniów pojawiły się uśmiechy.
Klasy starsze rozpoczęły kolejny rok nauki w przydzielonych klasach. Poprzez radiowęzeł pani dyrektor powitała wszystkich swoich podopiecznych serdecznie, przedstawiła pokrótce plan organizacji życia szkolnego w bieżącym roku, a także życzyła sukcesów i satysfakcji z osiąganych wyników. Następnie klasy 3a i 3b (w młodszej grupie wiekowej) oraz 7a (w starszej) zaprezentowały krótkie słuchowisko poetycko-muzyczne. Po odśpiewaniu hymnu państwowego z głośników popłynęły wzruszające wspomnienia września 1939 roku, wybuchu II wojny światowej, chwil smutku, lęku i niepewności, z jakimi musieli mierzyć się Polacy w tamtych dniach. Nie zabrakło też nostalgicznych nawiązań do mijającego już lata, zakończonych wakacji oraz słów otuchy i motywacji do nauki.
Na koniec przyszedł czas na rozmowy z wychowawcami, a po południu w kościele św. Piotra Apostoła została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II.

ZOBACZ ZDJĘCIA