Wydarzenia - 2019/2020

Podczas gdy niektórzy od pewnego czasu odliczają już tylko dni do zakończenia roku szkolnego, Victoria Rachtan z kl. 4b sprawnie łączy naukę zdalną w szkole z przygotowywaniem do obrony pracy licencjackiej. Kończąc trzeci rok studiów Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci, zobowiązana była do wykonania pracy dyplomowej inspirowanej zajęciami.

Praca Victorii nosi tytuł "Podróż przez Układ Słoneczny". Obejrzyjcie jej wykład na Youtubie, gdzie opowiada o planetach Układu Słonecznego!

LINK DO FILMU

FOTOREPORTAŻ Z PRODUKCJI FILMU

Victoria wykonała dużą makietę Układu Słonecznego z wykorzystaniem ramy malarskiej oraz płótna, kuleczek styropianowych, kleju na gorąco, farb akrylowych. Używając innej skali, aby podkreślić, jak ogromne odległości panują w Układzie Słonecznym, rozstawiła planety... w plenerze. W tym modelu Słońce i Pluton znajdowały się w odległości 450 metrów od siebie! W skrupulatnych obliczeniach wykorzystywała specjalny internetowy kalkulator. Ciekawe, gdzie fascynacja kosmosem zaprowadzi Victorię w przyszłości! Gratulujemy wspaniałej pracy i już nie możemy doczekać się przyszłych projektów!