Wydarzenia

W minionym tygodniu zakończyliśmy walkę o mistrzostwo gminy w koszykówce. Co prawda nie wywalczyliśmy pierwszego miejsca, ale trafiliśmy na podium.
Najpierw do rywalizacji przystąpiły uczennice z klas 7 i 8-ych. Na turnieju w Kleczy Dolnej 18.02.2020 r. pojawiło się 5 drużyn. W rywalizacji grupowej dziewczyny zagrały szalone mecze – najpierw wysoko przegrywały, później goniły wynik i dopadły rywalki w ostatniej kwarcie! Dwa zwycięstwa 12:9 z SP5 i 20:14 z SP2 dały nam 1. miejsce w grupie. W finale nie było już tak kolorowo. Dziewczyny z Kleczy zagrały wspaniały mecz i to one wygrały turniej, a nam przypadło 2. miejsce, z którego i tak bardzo się cieszymy.
Dzień później (19.02.2020 r.) do rywalizacji przystąpili chłopcy z roczników 2005-2006. Na turnieju w SP4 stawiło się 6 drużyn. Nam przypadło rywalizować w grupie z SP Klecza Dolna i SP2. Pierwszy mecz nasi koszykarze zagrali pięknie, ale niestety nieskutecznie - przegrali 4:8. Swoje niepowodzenia chłopcy odbili w drugim meczu, wygrywając z SP2. Zagraliśmy twardo w obronie, a przede wszystkim skutecznie w ataku i tym zwycięstwem przypieczętowaliśmy drugie miejsce w grupie. W meczu o trzecie miejsce zagraliśmy z Chocznią i niestety przegraliśmy jednym koszem.
Ostatni do zmagań przystąpili chłopcy z roczników 2007-2009, turniej rozegrany został 25.02.2020 r. w SP4. Nasi zawodnicy zmierzyli się w grupie z chłopcami z SP5 i z SP Klecza Dolna. Pomimo wielkiego zaangażowania przegraliśmy oba mecze (8:13 z SP 5 i 5:9 z Kleczą). Niestety, zabrakło nam skuteczności w ataku. Ale jesteśmy dumni z postawy naszych chłopaków. Pokazali wolę walki i nie odpuszczali w żadnym meczu do ostatniej sekundy.
Turniej wygrali chłopcy z SP4. Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom wspaniałej, sportowej postawy!

Składy drużyn SP1
Chłopcy (r. 2007-2009): Jan Homel, Emil Kaczor, Tomasz Kaczor, Nikodem Nowakowski, Kamil Nowotarski, Wiktor Pająk, Antoni Ryłko, Maciej Sitarz, Patryk Szafraniec, Konrad Świętek, Gabriel Wodniak, Kacper Zamorski
Dziewczęta (r. 2005 i młodsze): Milena Wójcik, Natalia Kruliczak, Julia Spyrka, Patrycja Wiercimak, Nikola Simsak, Zuzanna Kosek, Martyna Tyborowska, Martyna Lizoń, Hanna Handzlik, Amelia Banaś, Klaudia Żurek
Chłopcy (r. 2005-2006): Konrad Bednarek, Oliwier Chylewski, Bartek Guzdek, Conrado Grzeczyński, Maksymilian Jarosz, Mateusz Kowalczyk, Kacper Kręcioch, Nikodem Wiktor, Karol Hareńczyk, Kamil Kwieciński, Olaf Trzupek, Wojciech Trzupek

ZOBACZ ZDJĘCIA