Wydarzenia

W naszej szkole cyklicznie odbywają się zajęcia z robotyki oraz kodowania i programowania. Na zajęciach uczniowie korzystają z zestawów konstrukcyjnych Lego We Do 1.0, Lego We Do 2.0, Lego More To Math, Lego, Lego Maszyny Proste, Lego Mindstorms EV3 oraz Ozobotów. Najmłodsi uczniowie rozpoczęli również naukę tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych (kodowanie na papierze, za pomocą programów komputerowych). Natomiast starsi próbują swoich sił, konstruując roboty. Uczą się również kreatywnego rozwiązywania problemów.
Ostatnio klasy czwarte brały udział w warsztatach LOFI Robot. Warsztaty prowadzone były przez samego autora robotów - pana Macieja Wojnickiego. Lofi Robot to polski edukacyjny system do konstruowania robotów, stworzony z myślą o początkujących wynalazcach oraz o nauce programowania dla dzieci i młodzieży.

ZOBACZ ZDJĘCIA