Wydarzenia

Powiatowe i wojewódzkie zawody pływackie już za nami. 12 lutego odbyły się na naszej pływalni w Wadowicach zawody powiatowe. Nasi pływacy wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8. W każdej kategorii mamy się czym pochwalić. Najmłodsi zawodnicy (E. Kumorek z kl. 3a i F. Cholewa z kl. 2a) zajęli III miejsce. M. Sitarz zajął III miejsce w stylu grzbietowym, a M. Bobik - III miejsce stylem klasycznym. Sztafeta chłopców w składzie: M. Bobik, K. Świętek, M. Sitarz, K. Wądolny, T. Kaczor i J. Cholewa zdobyła I miejsce, natomiast sztafeta dziewcząt (M. Tatar, M. Woźnicka, W. Jamróz, N. Stopka, D. Wacław, M. Górecka) - II miejsce.
Najstarsi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium (M. Łozińska - I miejsce stylem motylkowym, O. Rokowska - II miejsce st-ylem. motylkowym, M. Gibas - II miejsce stylem grzbietowym, E. Handzlik - III miejsce stylem dowolnym, Ł. Żmij - I miejsce stylem motylkowym, D. Baran - II miejsce stylem klasycznym, K. Sparzyński - III miejsce stylem klasycznym i J. Puto - III miejsce stylem grzbietowym). W pływaniu drużynowym obie sztafety dziewcząt i chłopców wypływały złoto. Drużyna dziewcząt była w składzie: M. Łozińska, M. Gibas, M. Mierzejewska, O. Rokowska, E. Handzlik i N. Czapla, a drużyna chłopców płynęła w składzie: B. Guzdek, D. Cygan, M. Kowalczyk, K. Sparzyński, J. Puto i D. Baran.
20 lutego pojechaliśmy już z młodszymi zawodnikami do Myślenic, gdzie miał miejsce Finał Wojewódzki w Pływaniu Igrzysk Dzieci. Niestety, tam poziom był bardzo wysoki i nie udało nam się stanąć na podium, ale byliśmy świadkami wspaniale zorganizowanych zawodów, których głównymi bohaterami byli znakomici pływacy. Wszystkim naszym pływakom gratulujemy i życzymy wytrwałej pracy, ponieważ już niedługo zawody pływackie o Puchar Burmistrza.