Wydarzenia - 2019/2020

W dniach 21-22 listopada klasy siódme i ósme wzięły udział w warsztatach profilaktycznych pt.: „Archipelag Skarbów" w podziemiach kościoła. Program opierał się prezentacjach multimedialnych, krótkich filmikach m.in. ze sławnymi osobami opowiadającymi o swoich przeżyciach. Osoby prowadzące te zajęcia zawsze starały się utrzymać z nami jak najlepszy kontakt i sprawić, żebyśmy się nie nudzili. Organizowali różne zabawy, konkursy i przykładowe scenki, żebyśmy mogli lepiej zrozumieć to, co chcą nam przekazać.
Celem tych warsztatów było propagowanie zdrowego i mądrego stylu życia poprzez ograniczenie wczesnych kontaktów seksualnych młodzieży i problemów z nimi związanych, picia alkoholu oraz używania narkotyków lub dopalaczy, a także ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej. Uczono nas też zrozumieć siebie i opanowywać własne emocje związane z dorastaniem, jak i późniejszym życiem. Myślę, że te warsztaty były wyjątkowe i na długo je zapamiętamy. (Magdalena Homel)

W realizacji programu profilaktyki zintegrowanej "Archipelag Skarbów" uczestniczyli także wychowawcy i nauczyciele, osobne spotkanie przeznaczone było także dla rodziców. Trenerzy programu przekazali dorosłym najważniejsze informacje o realizacji programu, cenne wskazówki do pracy z młodzieżą, a także scenariusze zajęć do wykorzystania na innych zajęciach. Dla wszystkich zainteresowanych uczniów i rodziców polecamy wejście na stronę www.rodzice.archipelagskarbow.eu. (Anna Konarska)

ZOBACZ ZDJĘCIA