Wydarzenia - 2019/2020

21 listopada w Roczynach odbyły się powiatowe turnieje szachów drużynowych. W młodszej grupie wiekowej (Igrzyska Dzieci) naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jan Malata, Krzysztof Szczygieł, Mateusz Przystał, Gabriela Kolber. W starszej grupie (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) startowała drużyna w składzie: Kamil Mierzwa, Łukasz Żmij, Kamil Sparzyński, Małgorzata Łozińska. Uczniowie grali z tempem 10 minut na gracza systemem kołowym. Młodsi szachiści okazali się niepokonani przez żadnego gracza, z kompletem małych i dużych punktów stanęli na podium i uzyskali tym samym awans do rozgrywek wojewódzkich! Starsi szachiści walczyli dzielnie, ale ostatecznie uplasowali się na czwartym miejscu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W poniedziałek 25 listopada nasza drużyna szachistów wyruszyła do Myślenic, aby zmierzyć się z najlepszymi graczami z województwa. Mieli do rozegrania 7 partii tempem P-10'+5''. Tutaj nie było już tak łatwo o wygraną, lecz nikt się nie poddawał, ważny był każdy punkt. Chociaż po 5 partii zajmowaliśmy czwarte miejsce w rankingu, dwa ostatnie mecze spowodowały, że drużyna znalazła się na dziesiątym miejscu w końcowej klasyfikacji. Dziękujemy naszym szachistom za wspaniałą walkę i czekamy na kolejne zmagania przy szachownicy!

ZOBACZ ZDJĘCIA