Pod koniec października w bibliotece szkolnej odbyły się dwa jesienne turnieje szachowe. Walczyli w nich uczniowie od trzeciej klasy wzwyż w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt.

28 października grali chłopcy - zostało rozegranych 6 rund w systemie szwajcarskim. Do końca nie było wiadomo w jakiej konfiguracji ułożą się gracze na pierwszych miejscach. Ostatecznie na podium stanął Jan Malata z 3c. Drugie miejsce zajął Kamil Mierzwa, a trzecie - Krzysztof Szczygieł. Kolejnego dnia rywalizowały ze sobą dziewczyny. Z kompletem punktów zakończyła turniej Gabriela Kolber z 6b. Na kolejnych miejscach znalazła się Zuzanna Rumszewicz i Wiktoria Król. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody w postaci gier, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Do zobaczenia za rok!