Złota polska jesień zachęciła dyrekcję i nauczycieli oraz pracowników szkoły do zorganizowania 16 października Dnia pieczonego ziemniaka. W zabawie wzięły udział klasy pierwsze, drugie i trzecie. Muzyczną rozgrzewkę poprowadziła pani dyrektor. Klasy zostały podzielone na 4 zespoły sześcio osobowe według kolorów: czerwony, żółty, niebieski i zielony. Uczniowie współzawodniczyli w 8 konkurencjach sportowych, których "bohaterem" był ziemniak. Zadaniami było: turlanie ziemniaka hokejką, slalom z wiaderkiem z ziemniakami, rzut ziemniakami do celu, noszenie ziemniaków na ręczniku oraz łyżce, strącanie puszki ziemniakiem, przekazywanie wiaderka z ziemniakami między nogami oraz zbieranie na czas rozrzuconych ziemniaków. Emocji było wiele, każda klasa chciała wypaść jak najlepiej. Zwycięzcami okazali się trzecioklasiści z racji wieku i najlepszej kondycji fizycznej. Nagrodami dla wszystkich były upieczone z ziemniaków przez panie kucharki "kręciołki" i frytki. Rodzice i dzieci raczyli się też prażonymi. Uczniowie na sztalugach malowali pastelami jesienne liście, odbijali liście i stemple z ziemniaków. W sali gimnastycznej dzieci korzystały z ulubionych struktur dmuchanych (do działań włączył się ZHP z Wadowic) oraz z piłkarzyków. Dzień okazał się fajną zabawą i zachęcił do kontynuacji Dnia pieczonego ziemniaka w przyszłym roku szkolnym.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dnia Ziemniaka.