Wydarzenia - 2018/2019

Od 20 do 22 maja 44 uczniów z najstarszych klas naszej szkoły wraz z opiekunami miało okazję zwiedzić Berlin i Poczdam oraz odpocząć na Tropical Islands. Wycieczka należała do bardzo udanych m.in. za sprawą świetnego przewodnika po Berlinie, pana Witolda Pronobisa. Uczestnicy odwiedzili znany z Układu Poczdamskiego pałac Cecilienhof; kompleks pałacowo-parkowy Sanssouci, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO; Bramę Brandenburską wraz z fragmentami Muru Berlińskiego; Plac Poczdamski, Plac Paryski, Plac Bebela, operę, Uniwersytet Humboldta, katedrę św. Jadwigi, Alexanderplatz, Czerwony Ratusz oraz Muzeum Pergamońskie i kopułę niemieckiego parlamentu, z której rozpościerał się piękny widok na całe miasto. Po dwóch dniach intensywnego poznawania miasta i jego historii wszystkim dobrze zrobił pobyt w Tropical Islands, parku rozrywki i wypoczynku mieszczącego się w dawnej hali produkcyjnej sterowców.

ZOBACZ ZDJĘCIA