Wydarzenia

13 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach rozegrano pierwszy Turniej Ligowy Minisiatkówki "Trójek" Chłopców i Dziewcząt roczników 2006 i młodszych.

Idea stworzenia ligi dla młodych siatkarzy powstała w ubiegłym roku z inicjatywy ludzi na co dzień pracujących ze sportowo aktywną młodzieżą. Pomysłodawczyni Renata Wacławik (UKS Sokół Zator), Agnieszka Handzlik (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach), Monika Suknarowska (Szkoła Podstawowa w Wysokiej) i Dariusz Prorok (UKS Zalew Świnna Poręba) już w ubiegłym roku podjęli inicjatywę utworzenia rozgrywek minisiatkówki, które odbywały się cyklicznie w sezonie 2017/ 2018. Z entuzjazmem na pomysł zareagowały dzieci i rodzice.  Do uczestnictwa w lidze w tym sezonie zgłoszono następujące drużyny chłopców i dziewcząt ze szkół i klubów sportowych: SP nr 1 w Wadowicach, MKS Skawa Wadowice, SP nr 5 w Wadowicach, SP w Wysokiej, UKS Zalew Świnna Poręba oraz UKS Sokół Zator. Rozgrywki ligowe, tak jak w ubiegłym roku, będą odbywać się co miesiąc. Gospodarzem będzie za każdym razem kolejny uczestnik ligi, który zorganizuje w sezonie dwa turnieje. Przewidziano rozegrać 8 turniejów do końca roku szkolnego. Młodzież będzie rywalizować w kategorii trójek, gromadząc nie tylko punkty za każdy turniej, lecz również dyplomy i medale. Mistrz ligi zostanie wyłoniony podczas ostatniego finałowego turnieju w maju 2019 r.

W sobotnim pierwszym Turnieju Ligi Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców uczestniczyło 12 zespołów dziewcząt i 7 chłopców. Po rozegraniu kilkudziesięciu spotkań okazało się, że sobota była szczęśliwa dla  dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, które zajęły I miejsce. MKS Skawa Wadowice zdobyła II miejsce, a SP w Wysokiej – III miejsce. W kategorii chłopców na pierwszym miejscu uplasował się UKS Sokół Zator, na drugim – SP Wysoka, a na trzecim – SP Świnna Poręba. Fundatorem nagród był MKS Skawa Wadowice.

Kolejny turniej już w listopadzie w Zatorze. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów siatkówki, rodziców, kolegów i koleżanki do wspierania swoich drużyn dopingiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA