Wydarzenia - 2017/2018

W ostatnim czasie klasy trzecie realizowały program "Ratujemy i uczymy ratować". Dzięki Fundacji WOŚP w naszej szkole co roku odbywa się takie szkolenie. W ciągu dwóch godzin młodzi kursanci oglądają film instruktażowy, następnie uczą się, jak prawidłowo wezwać pomoc i ocenić stan poszkodowanego. W kolejnej części ćwiczą w parach układanie poszkodowanego w pozycji bocznej i w ostatniej części szkolenia wykonują zabieg resuscytacji na fantomach. Całe szkolenie kończy się wręczeniem certyfikatów. Dzięki takim zajęciom nasi młodzi uczniowie wiedzą, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i tym samym jak udzielić pierwszej pomocy bądź uratować komuś życie. W tym roku certyfikat otrzymało 83 uczniów. Gratulujemy wszystkim młodym ratownikom super postawy i zdobytej wiedzy!

ZOBACZ ZDJĘCIA