Wydarzenia - 2017/2018

4 czerwca 2018 r. o godzinie 6.00 klasy szóste wraz z opiekunami wyruszyły z rodzinnych Wadowic w stronę Warszawy. Po kilku godzinach dotarliśmy do stolicy. Naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Myślałam, że to miejsce będzie jak każde inne muzeum, ale bardzo się zdziwiłam. Cały obiekt był bardzo kreatywnie i pięknie skonstruowany.  Można było wszystkiego dotykać i zbierać kartki z kalendarza, dzięki którym prześledziliśmy przebieg powstania warszawskiego dzień po dniu. Kiedy nasza wycieczka w czasie się skończyła, udaliśmy się do Królewskich Łazienek. Uważam, że jest to bardzo ciekawy i tajemniczy park. Zwiedziliśmy go spacerkiem i wysłuchaliśmy fascynujących opowieści o życiu ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie udaliśmy się do ośrodka Caritas, w którym nocowaliśmy, jedliśmy i świetnie się bawiliśmy.
Drugiego dnia czekał na nas Zamek Królewski, Stare Miasto i Centrum Nauki "Kopernik". Wędrowaliśmy murami miasta i podziwialiśmy wspaniałe pomniki np. Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza czy Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Jednak największym powodzeniem cieszył się ogromny park doświadczeń, czyli CN "Kopernik". Wieczorem była dyskoteka, ale szczerze mówiąc, po dniu pełnym wrażeń, nie mieliśmy siły na zbyt długą zabawę.
Trzeci dzień upłynął pod znakiem piłkarskich emocji, bo odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Tam zajrzeliśmy na najwyższy punkt widokowy, do szatni piłkarskiej i studia telewizyjnego oraz na murawę, którą akurat rozwijano na mecz Polska – Litwa. Naszym ostatnim punktem w stolicy były odwiedziny u króla Jana III Sobieskiego w Pałacu w Wilanowie. Tu mieliśmy okazję poznać życie zwycięzcy spod Wiednia. Moim zdaniem wycieczka ta była godna zapamiętania i bardzo ciekawa.

ZOBACZ ZDJĘCIA