Wydarzenia - 2017/2018

16 marca 2018 r. w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr", w którym uczestniczył Filip Florczyk (kl. 6b) i wśród 8585 uczniów klas 4-6 Filip zajął III miejsce.
Taki wynik świadczy o wysokim poziomie jego wiedzy programistyczno-algorytmicznej i umiejętności w zakresie posługiwania się technologią komputerową. Ci, którzy znają Filipa, wiedzą, że programowanie to jego pasja. Realizuje ją wszędzie gdzie tylko się da… Zawsze widzi wiele możliwości rozwiązania danego problemu.
Uroczyste zakończenie konkursu, które odbyło się w Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to nie tylko okazja do spotkania laureatów i uczniów wyróżnionych w konkursie, ale także możliwość poszerzenia własnej wiedzy. Uczestnicy spotkania mieli sposobność wysłuchania wykładu prowadzonego przez mgr Annę Kwiatkowską i prof. dr. hab. Macieja Sysło pt.: "Świat fraktali". Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów, wspólne zdjęcia laureatów, poczęstunek oraz możliwość zabawy robotami w foyer auli WMiI.
"Bóbr" to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W tegorocznym konkursie, który został przeprowadzony w dniach 13-16 listopada 2017 r., udział wzięło:

  • 4267 uczniów z 297 szkół ponadgimnazjalnych,
  • 7575 uczniów z 1081 gimnazjów (w tym klasy VII),
  • 8585 uczniów z 938 szkół podstawowych w kategorii klas IV–VI,
  • 3741 uczniów z 409 szkół podstawowych w kategorii klas I–III.