Klasa 3b wykorzystała piękną, jesienną pogodę i wybrała się do Księżego Lasu. Po drodze dzieci miały możliwość zobaczenia nie tylko pięknych widoków gór, które otaczają nasze miasto, ale również prace rolników na polu. W lesie zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła żołnierzy zamordowanych w czasie II wojny światowej. Oddaliśmy cześć bohaterom i powędrowaliśmy dalej. Na polanie zrobiliśmy sobie krótki odpoczynek. Spacerując po lesie, dzieci wyróżniały jego warstwy, nazywały rośliny i drzewa, które tam rosną. Niestety, widzieliśmy też jak zaśmiecony jest "dom roślin i zwierząt". Szkoda, że ludzie nie szanują przyrody! W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w parku, który o tej porze roku jest wyjątkowo urokliwy. Zmęczeni i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.