Wydarzenia

29 września 2017 r. rozegrano pierwszy w historii ziemi wadowickiej Turniej Ligowy Minisiatkówki "Trójek" Chłopców i Dziewcząt roczników 2005 i młodszych.

Idea stworzenia ligi dla młodych siatkarzy powstała z inicjatywy ludzi na co dzień pracujących ze sportowo aktywną młodzieżą. Pani Agnieszka Handzlik (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach) oraz Renata Wacławik (UKS Sokół Zator) podjęły inicjatywę utworzenia rozgrywek minisiatkówki, które będą odbywać się cyklicznie. Z entuzjazmem na pomysł zareagowali trenerzy i opiekunowie adeptów sztuki siatkarskiej. Do uczestnictwa w lidze zgłoszono drużyny chłopców oraz dziewczęta ze szkół i klubów sportowych: SP nr 1 i SP nr 2 w Wadowicach, MKS Skawa Wadowice, SP w Wysokiej, z UKS Zalew Świnna Poręba oraz z UKS Sokół Zator. Rozgrywki ligowe będą odbywać się co miesiąc. Gospodarzem będzie za każdym razem kolejny uczestnik ligi, który zorganizuje w sezonie dwa turnieje. Przewidziano do końca roku szkolnego rozegrać 10 turniejów. Młodzież będzie rywalizować w kategorii trójek, gromadząc nie tylko punkty za każdy turniej, lecz również dyplomy i medale. Mistrz Ligi zostanie wyłoniony podczas ostatniego finałowego turnieju w czerwcu 2018 r.

W rozpoczynajacym turniej spotkaniu na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wadowicach uczestniczyło 10 zespołów dziewcząt i 6 chłopców . Po rozegraniu w sumie 36 spotkań okazało się, że piątek był szczęśliwy dla dziewcząt z UKS Zalew Świnna Poręba, SP2 (zespół 2) Wadowice oraz UKS Sokół Zator 1.
Chłopcy z SP w Wysokiej zrobili sobie prezent na Dzień chłopaka, wygrywając wszystkie pojedynki. Na drugim miejscu uplasował się Sokół Zator 2 i na trzecim Sokół Zator 1.

Kolejny turniej odbędzie się 28 października w Zatorze. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów siatkówki, rodziców, kolegów i koleżanki do wspierania swoich drużyn dopingiem. 


 I Turniej Ligi Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców "Trójek" - sezon 2017/2018
wyniki turnieju rozegranego 29.09.2017 r. w Wadowicach:

ZOBACZ ZDJĘCIA