Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Głównym celem projektu jest promowanie czytelnictwa i tworzenie mody na czytanie wśród rodzin.

O co chodzi?

• Uczniowie wypożyczają książki z konkursowej listy i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki szkolnej, gdzie zostają ocenione. Mają na to czas do 2 lutego 2016 r.
  • Uczestnicy, którzy zdobędą 10 sprawności (zaliczą 10 testów), mogą wziąć udział w szkolnym teście eliminacyjnym do półfinałów wojewódzkich.
  • W drużynowym półfinale wojewódzkim szkołę będzie reprezentować po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6.