W dniach 3-10 czerwca 2007 r. obchodziliśmy VI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Przez kilka dni w bibliotece naszej szkole zbierali się uczniowie oraz zaprzyjaźnione przedszkolaki, by posłuchać książek o Misiu Uszatku. W końcu rok 2007 został ogłoszony Rokiem Misia.

W maju biblioteka zorganizowała konkurs DOBRA KSIĄŻKA na najciekawszą recenzję.
Oto lista zwycięzców:
1. miejsce - Kinga Wiktor (kl. 5b) - za recenzję "Oskara i Pani Róży" Erica Emmanuela-Schmitta
2. miejsce - Natalia Leń (kl. 4a) - za recenzję "Oskara i Pani Róży" Erica Emmanuela-Schmitta
3. miejsce - Aleksandra Schejbal (kl. 4a) - za recenzję książki "Małomówny i rodzina" Małgorzaty Musierowicz

W kwietniu, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bohater mojej ulubionej książki". Prace można było oglądać w bibliotece przez trzy tygodnie. Jury przyznało następujące nagrody:
1. miejsce - Julia Krupnik (kl. 1b)
2. miejsce - Magdalena Głowacka (kl. 3b)
3. miejsce - Agnieszka Piwowarczyk (kl. 2a)
Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Zając (kl. 1a) i Grzegorz Zając (kl. 2a), Patryk Kwieciński (kl. 2a), Marta Ptak (kl. 3a) i Piotr Zając (kl. 3b).

W lutym 2007 r. pierwszoklasiści zostali uroczyście zapisani do biblioteki.

13 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty "W średniowiecznym młynie papierniczym - tajniki czerpania papieru". Brali w nich udział uczniowie klas 3-6. Każdy uczestnik samodzielnie czerpał papier, pisał gęsim piórem, odciskał pieczęć lakową oraz barwił papier techniką japońską.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w listopadzie urządziliśmy wystawę misiów przyniesionych przez uczniów naszej szkoły.
W bibliotece spotkało się ponad 120 pluszaków.

Uczniowie klas 0-3 mieli również możliwość wzięcia udziału w dwóch "puchatkowych" konkursach. Jury wybierało i nagrodziło najładniejsze laurki dla Kubusia Puchatka:
1. miejsce - Karol Handzlik (kl. 1c)
2. miejsce - Michał Łukasik (kl. 1b)
3. miejsce - Mateusz Wilk (OP1)
oraz najlepsze wiersze o Kubusiu Puchatku:
1. miejsce - Natalia Tyrybon (kl. 3b)
2. miejsce - Oliwia Oleksy (kl. 2b)
Wyróżnienia - Klaudia Kata (kl. 2b), Mateusz Łyczak (kl. 3b)

17 października 2006 r. obchodziliśmy 80. urodziny Kubusia Puchatka. W tym dniu uczniowie klas pierwszych słuchali w bibliotece fragmentów "Kubusia Puchatka" A. A. Milne'a i rozwiązywali łamigłówki z Misiem o Małym Rozumku. Popołudniu odbyło się przyjęcie urodzinowe, na którym nie zabrakło tortu i konkursów o Kubusiu Puchatku.