PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Kangur Matematyczny

Wydarzenia

22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", którego głównym celem jest szeroka popularyzacja matematyki. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem regionalnym Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe "Kaganek" w Bielsku-Białej.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. II-VIII. Udział w konkursie wzięło 66 uczniów w następujących kategoriach:

 • Żaczek: 14 uczniów z kl. II;
 • Maluch: 23 uczniów z kl. III-IV;
 • Beniamin: 8 uczniów z kl. V-VI;
 • Kadet: 21 uczniów z kl. VII-VIII.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać wyników konkursu.
Wszystkich miłośników matematyki już dzisiaj zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Uczniowie w ławkach czekają na rozpoczęcie konkursu

 

PostHeaderIcon Konkurs z okazji Dnia Ziemi

Wydarzenia

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs ekologiczny "Segregujesz - świat ratujesz". Uczestnicy konkursu przygotowali pracę plastyczną o tematyce ekologicznej, zwycięski projekt został umieszczony na materiałowej ekotorbie.
Zwycięzcą konkursu ekologicznego "Segregujesz - świat ratujesz" została Emilia Bochenek z klasy 6b. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zapraszamy po odbiór dyplomu oraz materiałowej ekotorby.

Wystawa prac konkursowych

Torba materiałowa z napisem Segregujesz - świat ratujesz

 

PostHeaderIcon Świąteczna akcja wolontariuszy

Wydarzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych Wolontariusze z naszej szkoły pamiętali o osobach starszych i samotnych z os. Pod Skarpą. Wykonali samodzielnie w domach piękne, kolorowe pisanki, do których dołączyli świąteczne życzenia. Dzięki uprzejmości listonosza – Pana Mariusza, przygotowane upominki w Wielkim Tygodniu dotarły do adresatów.
Bardzo dziękujemy za okazaną nam po raz kolejny pomoc!

Koszyk z wielkanocnymi pisankami

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Wydarzenia

Jak co roku nasza szkoła włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Napis: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Uczniowie klas I-III wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. "Autyzm w niebieskim świecie".

Klasa 3b zgłosiła swój udział w Marszu Świadomości Autyzmu (organizowanym przez Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat), który odbędzie się wirtualnie 2 kwietnia o godz. 10.00. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału, odwiedźcie stronę: https://pl-pl.facebook.com/otworzmydrzwinaswiat/).

Uczniowie klasy 3b przygotowali także "10 zasad, które chciałoby nam powiedzieć dziecko z autyzmem".

 

Uczniowie klas młodszych obejrzeli filmiki o dzieciach i młodzieży ze spektrum autyzmu. Dołącz do nich!

Uczniowie klasy pierwszej ubrani na niebiesko na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu

 

PostHeaderIcon Wkrótce Święta Wielkanocne - życzenia od klas pierwszych

Wydarzenia
 

PostHeaderIcon Palmy wielkanocne w świetlicy

Wydarzenia

Niedziela Palmowa już niebawem. Dzieci w świetlicy między zdalnym nauczaniem miały okazję wykonać własnoręcznie kolorową palmę z bibuły. W swoją pracę bardzo się angażowały, zwracając uwagę na staranność wykonanej pracy. Efekty były imponujące. Palmy prezentowały się znakomicie. Czy przydadzą się palemki w najbliższą niedzielę? Zobaczymy! Z pewnością będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Małe palmy wykonane z bibuły

 

PostHeaderIcon 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

Wydarzenia

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna – przypada na 21. dzień trzeciego miesiąca w roku, nawiązując
do trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, powodującego występowanie tej wady genetycznej. Osoby z Zespołem Downa charakteryzują się m.in. niepełnosprawnością intelektualną oraz cechami dysmorfii, czyli zmianami w wyglądzie zewnętrznym.

Uczniowie klasy 3b założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zobaczcie, jak wyglądali!

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Zdjęcie przedstawia nogi dzieci, na stopach mają założone skarpetki nie od pary.

 

PostHeaderIcon St. Patrick's Day

Wydarzenia

Z okazji irlandzkiego święta (przypadającego 17 marca) dzieci z klas młodszych przez cały dzień miały możliwość udziału w zabawach związanych z obchodami dnia Świętego Patryka.

Dzień Świętego Patryka w naszej Jedynce, czyli 10 kroków w zapewnieniu dobrej zabawy każdemu chłopcu i dziewczynce!

 1. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na zielono.
 2. Przy wejściu do szkoły otrzymały emblemat – koniczynkę, którą po pomalowaniu na zielono nakleiły na wierzchnie ubranie.
 3. Na korytarzu uczniowie obejrzeli gazetkę okolicznościową w języku angielskim pod hasłem "Happy St. Patrick's Day".
 4. Korytarz, stołówka i świetlica przystrojone zostały zielonymi koniczynkami i balonami.
 5. W jadalni w ramach drugiego śniadania był podawany zielony sok (z zielonego banana).
 6. W klasie dzieci obejrzały prezentację (autorstwa p. Dominiki Maślanki) na temat tego święta (wiadomości o Irlandii, postać św. Patryka, mit o skrzacie, symbole irlandzkie, sposoby świętowania tego dnia w Polsce i na świecie).
 7. Dzieci wykonały pracę plastyczną (postać skrzata – symbolu przynoszącego szczęście), zgodnie z hasłem dnia "We are Irish – Jesteśmy Irlandczykami”.
 8. W świetlicy odbyła się nauka irlandzkiego tańca Irish Jig, którą perfekcyjnie poprowadzili uczniowie klas trzecich: Zosia Legień i Wiktor Jurkowski.
 9. W świetlicy była możliwość wcielenia się w postać skrzata pod hasłem: "You can be Leprechaun – I ty możesz być skrzatem". Dzieci mogły włożyć głowę w szablon postaci (który namalowała pani pedagog Małgorzata Kęder), pozując do pamiątkowego zdjęcia.
 10. W klasie miało miejsce szukanie skarbu – złotych czekoladowych monet (zabawa "ciepło- zimno"/ "hot-cold").

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Chłopcy ubrani na zielono, na twarzy mają maski skrzata Leprechaun.

 

PostHeaderIcon Wojewódzkie dyktando niepodległościowe

Wydarzenia

10 marca 2021 r. Emilia Gieruszczak uczennica klasy 7a reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim VIII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Fundacja Zawsze Warto i Stowarzyszenie Polonistów. Konkursy ortograficzne należą do najtrudniejszych, bo polska ortografia potrafi przysporzyć kłopotów nawet największym mistrzom w tej dziedzinie. Czekamy na ogłoszenie wyników i trzymamy kciuki za Emilkę.

Dla tych, którzy chcieliby się zmierzyć z naszpikowanym trudnościami tekstem, jaki pisała Emilka, zamieszczamy fragment dyktanda.

Militarny szach-mat
Powstrzymanie bolszewickiej ofensywy 1920 r. w okolicy Warszawy to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w polskiej historii. Niewiele brakowało, a dopiero co odrodzona Polska stałaby się sowiecką republiką na zachodnich rubieżach. Jednak  dzięki zaangażowaniu żołnierzy oraz mistrzowskiej taktyce dowódców nie tylko udało się ocalić zagrożoną polską państwowość, ale również zahamować rozprzestrzenianie się komunistycznej rewolucji w Europie wyniszczonej Wielką Wojną.
Chlubne zwycięstwo, którego stulecie hucznie obchodziliśmy w minionym roku, znane jest powszechnie pod nazwą "Cud nad Wisłą". Warto by wspomnieć, że to pierwsze zwycięstwo Wojska Polskiego od czasów wiktorii wiedeńskiej i przybliżyć niektóre przeważnie pomijane , a ciekawe szczegóły. Na przykład fakt, że po stronie polskiej walczył także czarnoskóry żołnierz Sam Sandi, uczestnik powstania wielkopolskiego, który zainspirował Polaków, aby posmarowali sobie twarze sadzą w czasie nocnych walk o Borkowo. Swój udział w Bitwie Warszawskiej maja także amerykańscy piloci ochotnicy [...] Jednym z nich był późniejszy reżyser filmowego bestselleru pt. "King Kong". [...]
Bitwa Warszawska w czasach PRL - u była świadomie przemilczana jako niewygodna prawda. Na próżno by szukać wówczas informacji na jej temat. Dziś swobodnie oddajemy hołd bohaterom tamtych wydarzeń.

 

PostHeaderIcon Warsztaty profilaktyczne w klasach 1-3

Wydarzenia

W dniach 8-9 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pod hasłem "Konflikt - mówię, słucham, akceptuję". Zajęcia prowadziła pani Julia Kulik - psycholog z Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że złość jest uczuciem, które każdy ma prawo przeżywać, że jest nam ona także potrzebna np. aby obronić siebie i innych, a najważniejsze w wyrażaniu złości to, aby nie szkodzić innym. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach, dzielili się mądrymi spostrzeżeniami, tworzyli prace plastyczne obrazujące złość. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach przyczyni się do lepszego zrozumienia siebie i innych oraz radzenia sobie w sporach i konfliktach.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Uczniowie w klasie uczestniczący w warsztatach online.

 

PostHeaderIcon Zajęcia "Grafika komputerowa"

Wydarzenia

W ramach projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice" w naszej szkole prowadzone są zajęcia "Grafika komputerowa - plastyka inaczej".

Uczniowie biorący udział w zajęciach w formie zdalnej poznają różne programy - edytory grafiki i edytory zdjęć. Jednym z takich programów jest Canva, która oferuje gotowe szablony do różnych celów i ma łatwy w obsłudze edytor. W Canvie można tworzyć piękne zaproszenia, wizytówki, plakaty, ulotki, kartki pocztowe, prezentacje, kolaże zdjęć, infografiki.

Uczniowie wykonali już pierwsze projekty. Zobaczcie sami!

PRZEJDŹ DO GALERII PRAC

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

 

PostHeaderIcon Pierwszy wiosenny spacer

Wydarzenia

Zaczął się marzec, miesiąc, w którym witamy wiosnę. Klasa IIIb wybrała się na poszukiwania wiosny do parku. Pogoda była wczesnowiosenna, brakowało nam tylko promieni słonecznych. Nie znaleźliśmy wielu zwiastunów tej pięknej pory roku. Słyszeliśmy piękny śpiew ptaków i zobaczyliśmy na drzewach i krzewach niewielkie pąki. Spacer był udany. Na prawdziwą wiosnę musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Wrócimy tu za kilka tygodni!

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Grupa uczniów w parku.

 

PostHeaderIcon Warszaty "Alarm smogowy"

Wydarzenia

Uczniowie klasy IIIb wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Alarm smogowy". W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się co to jest smog, jakie działania ludzi powodują, że powietrze jest tak bardzo zanieczyszczone, co należy robić, aby sytuacja się poprawiła. Możemy chronić się przed smogiem, ale najważniejsza jest świadomość. Zawsze można sprawdzać czystość powietrza na własnym telefonie, korzystając z aplikacji SmokSmog. Warto wiedzieć, że smog powoduje straszne choroby, bóle głowy, nerwy, depresje, drapanie w gardle, katary, uczulenia i wiele innych poważnych schorzeń. Smog może całkowicie zasłonić słońce, a jeśli szybko nie przewieje go wiatr, to może utrzymywać się nad naszym miastem kilka dni. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali dyplomy, ulotki informacyjne, odblaski oraz kredki. Wykonali również plakaty w ramach lekcji plastyki.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Dziewczynka trzymająca rysunek.

 

PostHeaderIcon Tradycje walentynkowe na lekcji języka angielskiego

Wydarzenia

W lutym klasy I-III obchodziły na lekcjach języka angielskiego święto zakochanych - Saint Valentine's Day, którego patronem jest św. Walenty. Tego dnia uczniowie słuchali piosenki ze słowami refrenu: "YOU ARE MY VALENTINE", recytowali angielskie rymowanki i wierszyki. Z tej okazji robili walentynkę - kartkę, która wręczana wybranej osobie jest dowodem sympatii. Czerwony kolor i serduszka dominowały w tym dniu na zajęciach. Towarzyszyły im uśmiech i zadowolenie dzieci. Maluchy z pewnością polubiły walentynki.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Dzieci trzymające papierowe serca w klasie.

 

PostHeaderIcon Tłusty czwartek

Wydarzenia

W tłusty czwartek nasi najmłodsi uczniowie zostali zaproszenie na słodki poczęstunek na jadalni. Złocisty chrust upiekły panie kucharki, a Rada Rodziców i państwo W. i K. Kolasowie ufundowali soczki i pyszne pączki.  Dziękujemy!

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Dzieci jedzące pączki na stołówce szkolnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5