PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Finał Ligi Siatkarskiej 2018/2019

Wydarzenia

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 4-6 grali w siatkarskiej lidze "trójek". Do rozgrywek w tym sezonie zgłoszono następujące drużyny chłopców i dziewcząt ze szkół i klubów sportowych: SP nr 1 w Wadowicach, MKS Skawa Wadowice, SP nr 5 w Wadowicach, SP w Wysokiej, UKS Zalew Świnna Poręba oraz UKS Sokół Zator. Mecze ligowe, tak jak w ubiegłym roku, odbywały  się co miesiąc. Gospodarzem był za każdym razem kolejny uczestnik ligi, który zorganizował w sezonie dwa turnieje. Rozegrano 7 turniejów do końca roku szkolnego. Drużyny gromadziły nie tylko punkty za każdy turniej, lecz również dyplomy i medale. Podczas ostatniego, finałowego turnieju, który odbył się 11 czerwca, wyłoniono mistrza ligi – w kategorii dziewcząt został nim zespół z naszej szkoły: Małgorzata Łozińska, Hanna Handzlik i Amelia Banaś. Drużyna w składzie: Martyna Tyborowska, Martyna Lizoń, Laura Niewidok, Magdalena Listwan zajęła 3. miejsce. W kategorii chłopców, nasza drużyna uplasowała się na 4. miejscu (Kacper Kręcioch, Nikodem Wiktor, Kamil Kwieciński, Bartłomiej Guzdek). Gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

Wydarzenia

13 czerwca uczniowie klasy 5b mieli przyjemność poznać pisarkę Annę Czerwińską-Rydel. Autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży interesująco opowiadała o swojej pracy, jak to się stało, że porzuciła pracę pedagoga i nauczyciela muzyki na rzecz książek. Uraczyła nas ciekawostkami z życia Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie i Janusza Korczaka, gdyż jej powieści to głównie biograficzne historie o znanych ludziach. Po spotkaniu można było uzyskać autograf pisarki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Uczniowie klasy 3b absolwentami Akademii Małego Wadowiczanina

Wydarzenia

Dobiegła końca IX już edycja Akademii Małego Wadowiczanina. Projekt Wadowickiej Biblioteki Publicznej, przeznaczony dla uczniów klas trzecich, ma na celu przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy o Wadowicach (historii, zabytkach i wybitnych ludziach zasłużonych dla naszego miasta) oraz kształtowanie lokalnego patriotyzmu.
Zajęcia w ramach Akademii prowadzone były raz w miesiącu przez osoby znane i związane z naszym miastem. Tegoroczne wykłady zainaugurowało spotkanie z pisarką Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci. Na kolejnych spotkaniach dzieci poznawały historię Wadowic oraz źródła wiedzy o naszym mieście, zbiory regionalne biblioteki. Spotkały się z dziennikarzem, leśnikiem oraz z przedstawicielkami Koła Gospodyń z Wysokiej. W ramach Akademii dzieci zwiedzały z przewodnikiem Wadowice, poznając zabytki i atrakcje turystyczne, a także Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II.
Tradycyjnie już zakończenie Akademii Małego Wadowiczanina miało miejsce w Urzędzie Miejskim dnia 7 czerwca, gdzie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia Akademii. Dzieci spotkały się również z przedstawicielami Rady Miejskiej w Wadowicach, z którymi wspólnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytania pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasowa wycieczka do Zawoi

Wydarzenia

W piątek 7 czerwca odbyła się wycieczka klasy 5c wraz z wychowawcą panią Agnieszką Sikorą oraz panią Małgorzatą Nowakowską do Zawoi. O godzinie 9.15 wsiedliśmy do autobusu i po niecałej godzinie dojechaliśmy na miejsce. Po wyjściu na świeże powietrze zostaliśmy bardzo miło powitani przez troje naszych opiekunów. Już po chwili odłożyliśmy cały swój ekwipunek i zostaliśmy podzieleni na trzy drużyny. Rozpoczęliśmy ten dzień od zabaw sportowych na terenach ośrodka zwanego "Zawijką". Każda z grup miała w jak najszybszym czasie wykonać zespołowo kilka zadań. Wszyscy bardzo  staraliśmy się podołać każdemu wyzwaniu. Nie zawsze nam się udawało, ale i tak świetnie się bawiliśmy. Jednym z najtrudniejszych zadań był "cyrkiel". Była to wysoka drewniana konstrukcja w kształcie litery A, jedna osoba miała się na niej utrzymać, natomiast reszta drużyny, wyposażona w liny, zrobić w wszystko, aby przekręcić cyrkiel wokół jego osi. Do trudniejszych, choć bardzo ciekawych, należał również długi walec oraz pojazd wyposażony w drewniane kłody, które trzeba było przemieszczać z końca na sam początek wozu. Była to świetna, choć wyczerpująca zabawa, więc przyszła pora na wytchnienie.
W południe wybraliśmy się na odpoczynek przy dużym ognisku. Był to czas na zjedzenie pieczonych kiełbasek lub własnego prowiantu. Po krótkiej przerwie przyszła pora na kolejne ciekawe zadanie.
Całą klasą poszliśmy wraz z naszymi paniami do ośrodka. Czekał tam na nas opiekun, który wytłumaczył zasady gry terenowej "Szukanie skarbu" i podzielił na dwie grupy. Drużyny, każda z jednym nauczycielem, dostały mapy Zawoi oraz po jednym kompasie. Celem zabawy było odnalezienie jak największej ilości lampionów z numerami oraz odgadnięcie zagadek czekających na nas po drodze. Ja razem z moją wspaniałą ekipą i panią Agnieszką Sikorą udaliśmy się na poszukiwania bardzo daleko od Zawojki. Po drodze zdobywaliśmy dużo punktów. Powędrowaliśmy aż do szlaku turystycznego, który prowadził tuż przy Babiogórskim Parku Narodowym. Mimo zmęczenia towarzyszącemu przy wchodzeniu pod górkę bardzo się cieszę, że wybraliśmy taką drogę. Była ona słoneczna, malownicza i idealnie widzieliśmy z niej Babią Górę. Później już tylko zeszliśmy z powrotem na asfaltową drogę i dalej szukaliśmy punktów. Mimo, że dotarliśmy pół godziny po czasie, to udało nam się wygrać turniej! Usłyszałam, że druga grupa również miała wiele ciekawych przygód.
Na koniec wszystkim uczniom zostały wręczone nagrody i upominki. O godzinie 17.00 wróciliśmy w bardzo dobrych humorach do autobusu. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i cieszymy się, że pojechaliśmy w tak wspaniałe miejsce.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Jak nie czytam, jak czytam

Wydarzenia

Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w biciu rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie. Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" zorganizowana 7 czerwca miała na celu budowanie pozytywnego wizerunku książki.

Czerwiec to czas wycieczek, więc jedynie 126 uczniów i nauczycieli spotkało się po tradycyjnej przerwie na dodatkowej przerwie - "na czytanie". Wzdłuż długiego korytarza rozsiedli się wygodnie na ławeczkach, by zatopić się w lekturze. Panowała absolutna cisza. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia część uczniów przeniosła się wraz z nauczycielami na świeże powietrze, by kontynuować czytanie. Przypominamy, że niedługo wakacje i będzie wtedy duuużo czasu na połykanie książek!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

PostHeaderIcon 3b w Zakopanem

Wydarzenia

W dniach 3-5 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 3b poznawali Zakopane i okolice. Wycieczka rozpoczęła się od podziwiania widoków Tatr w najwyżej położonej wiosce w Polsce - w Zębie. Podczas pobytu piękne polskie góry dzieci oglądały także ze szczytu Gubałówki, Antałówki, Hali Krupowej, Doliny Bystrego, a także z urokliwego pensjonatu w Kościelisku, gdzie zostały ugoszczone przez państwa Chmielowskich. W programie zwiedzania nie zabrakło tak charakterystycznych dla Zakopanego miejsc jak Stary Kościół i Cmentarz na Pęksowym Brzysku, skoczni narciarskiej Wielka Krokiew czy Krupówek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasa 1a i 1b w Apilandii

Wydarzenia

28 maja klasy pierwsze zwiedziły Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA w Kleczy Dolnej. Dzieci poznały znaczenie i rolę pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt oraz rolę pszczelarza w opiece nad pszczołami. Każdy uczestnik miał możliwość nie tylko poznać narzędzia pracy pszczelarza, ale również samodzielnie wykonać jego obowiązki, korzystając z interaktywnych przyborów wykorzystywanych przez pszczelarzy.
Kolejny etap zwiedzania podziemi obejmował barwne obrazy i niezwykłe pokazy multimedialne o życiu pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim.
Na koniec była degustacja miodów i warsztaty, na których każdy wykonał dwie świeczki z wosku pszczelego. Pełni wrażeń wszyscy zadowoleni, z zakupionymi pamiątkami wrócili do domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Dzień Matki w 1b

Wydarzenia

27 maja uczniowie klasy 1a zaprosili do szkoły swoje mamy. Zajęcia poświęcone były właśnie mamusiom, ich codziennej pracy, opiece, trosce i całemu trudowi związanemu z wychowaniem dzieci. Uczniowie pracowali w grupach, recytowali wspólnie wiersz oraz śpiewali piosenki. Na koniec wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. Było miło, radośnie i wzruszająco.

 

PostHeaderIcon Biblioterapeutyczne spotkanie

Wydarzenia

27 maja klasa 1a spotkała się na świetlicy z panią Małgosią, która przedstawiła dzieciom bajkę terapeutyczną pt."Biedronka ze złamanym skrzydełkiem". Po jej wysłuchaniu uczniowie zredagowali życzenia dla biedronki i wzięli udział w zabawie ruchowej, w trakcie której rozpoznawali odgłosy przyrody. Dziękujemy za ciekawe zajęcia!

 

PostHeaderIcon Koncert w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wydarzenia

Dnia 25 maja 2019 roku odbył się galowy koncert podsumowujący XXII Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej. W koncercie wzięli udział między innymi laureaci Konkursu Piosenki Religijnej, a wśród nich szkolny zespół wokalny Tremusie, który zajął I miejsce.

 

PostHeaderIcon Dzień Mamy w 1a

Wydarzenia

24 maja, z okazji zbliżającego się Dnia Matki, dzieci z klasy 1a zaprosiły swoje mamy do klasy i w pełni zaprezentowały się w pracy na zajęciach. Każda mama mogła posłuchać wypowiedzi dzieci, obserwować pracę w grupie, zobaczyć scenki pantomimiczne. Na koniec mamusie wysłuchały krótkich, ale szczerych życzeń zawartych w  wierszach i piosenkach oraz otrzymały podarunki zrobione samodzielnie przez dzieci. Oby takie piękne chwile trwały cały rok!

 

PostHeaderIcon Park Edukacji Globalnej w Krakowie

Wydarzenia

24 maja klasa 2b i 3b wybrały się do Krakowa na wycieczkę - nasi uczniowie odwiedzili Park Edukacji Globalnej. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania sześciu interaktywnych osad z różnych części świata. Uczniowie zobaczyli tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można było w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty. W oryginalnej jurcie dzieci odkrywały ciekawą przeszłość Mongolii i przymierzały tradycyjne stroje, brały udział w licznych zabawach. Następnie uczniowie odwiedzili inne kraje Ameryki Południowej. W górskiej chatce z Peru odkrywali kulturę Indian Quechua, oglądając tradycyjne stroje i instrumenty muzyczne. Dzięki grze symulacyjnej poznali życie "dzieci ulicy" na przedmieściach wielkich miast oraz pracę streetworkerów, którzy próbują pomóc młodzieży w zmaganiach z trudną codziennością w slumsach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do sklepiku, aby kupić pamiątki.

 

PostHeaderIcon VI Międzyszkolny Konkurs Regionalny

Wydarzenia

Po raz szósty nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Regionalny "Co wiem o Wadowicach i okolicy?". Patronat honorowy nad konkursem, który przeprowadzony został 23 maja 2019 r., objął Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Do rozgrywek przystąpiło dziewięć trzyosobowych drużyn. Uczniowie zmagali się z ośmioma zadaniami, pytania dotyczyły m.in. historii Wadowic, zabytków i zasłużonych dla regionu osób, w tym Karola Wojtyły. Dwie konkurencje nawiązywały do niedawnej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, które na bieżąco oceniało pisemne i ustne zadania. Po chwili przerwy, podczas której uczestnicy skosztowali poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców, zaprezentowany został taniec z flagami w wykonaniu uczennic z klas trzecich. Następnie rozpoczęła się najprzyjemniejsza część spotkania. Dyplomy i nagrody dla drużyn wręczał dyrektor Urzędu Miejskiego w Wadowicach Bartłomiej Tkacz oraz dyrektor szkoły Joanna Zając. Na podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawadce - Piotr Gal i Dominik Rolka. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach w składzie: Natalia Dybczak, Zofia Krupnik i Przemysław Pindel. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach w składzie: Dominika Balonek, Dawid Cygan, Izabela Gąsiorek. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom. Dziękujemy głównym sponsorom konkursu - Urzędowi Miejskiemu w Wadowicach, Muzeum Miejskiemu oraz Wadowickiemu Centrum Kultury. Już dziś zapraszamy za dwa lata na kolejną edycję konkursu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Sukcesy sportowców na zawodach powiatowych

Wydarzenia

Ostatnie dni obfitowały w ilość zawodów sportowych. Oprócz wojewódzkich zawodów w biegach przełajowych, o których pisaliśmy już wcześniej, zakończonych zresztą świetnym wynikiem, odbyły się także zawody lekkoatletyczne i piłki nożnej. 21 maja w SP 2 w Wadowicach rozegrany został finał powiatowy Czwórboju Lekkoatletycznego w ramach Igrzysk Dzieci, podczas którego zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła wysokie II miejsce. Warto nadmienić, iż chłopcy, uzyskując wynik 716 pkt., przegrali  zaledwie trzema punktami mistrzostwo powiatu. W skład reprezentacji szkoły w czwórboju weszli: Amelia Banaś, Marta Gibas, Hanna Handzlik, Wiktoria Jamróz, Małgorzata Łozińska, Laura Spisak, Kacper Kręcioch, Kamil Nowotarski, Wiktor Pająk, Antoni Ryłko, Maciej Sitarz i Alan Smaza.
Z kolei 23 maja na hali sportowej SP 4 w Wadowicach swoje umiejętności mogły zaprezentować  nasze piłkarki nożne, które podczas finału powiatowego Igrzysk Dzieci, po zaciętym boju, zdobyły wicemistrzostwo powiatu. Szkołę reprezentowały: Amelia Banaś, Hanna Handzlik, Małgorzata Łozińska, Martyna Lizoń, Laura Niewidok, Katarzyna Stanaszek, Izabela Tomczewska i Martyna Tyborowska. Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

 

PostHeaderIcon Klasy czwarte w Pieninach

Wydarzenia

Dnia 22 maja br. kl. 4b oraz 4c wyruszyły na wycieczkę w Pieniny. Z Wadowic wyjechaliśmy o godz. 6.35 - podróż trwała ok. 3 godz. Przez cały dzień towarzyszyła nam pani przewodnik.
Najpierw udaliśmy się do zamku z tarasem widokowym oraz muzeum w Niedzicy, następnie mogliśmy zakupić pamiątki. Kolejną atrakcją naszej wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, który trwał 15 min. W ramach wycieczki odbyło się także zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie, oglądanie widoku Tatr, jeziora oraz zapory, na której znajdowało się malowidło 3D. Kolejnym obiektem, który zwiedzaliśmy, było Muzeum Przyrodnicze w Krościenku, gdzie znajdowały się wypchane zwierzęta, obiekty 3D, a także atrapy obiektów przyrodniczych. Pod koniec wycieczki udaliśmy się do restauracji McDonald's, po posiłku nastąpił powrót do domu i zakończenie wycieczki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12