PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Wielkanocny "Plusik"

Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z nowym, wielkanocnym numerem gazetki "Plusik". Plik do ściągnięcia i przeglądania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Życzymy przyjemnej lektury.

WIELKANOCNY PLUSIK

 

PostHeaderIcon Wieczór gier planszowych w 2c

Wydarzenia

W piątkowy wieczór 5 kwietnia uczniowie klasy 2c przyszli drugi raz do szkoły. Tym razem nie były to lekcje, a wieczór gier planszowych. Dzieci poznały zasady nowych gier, a następnie chętnie w nie grały. Nie zabrakło też emocji, a uśmiech nie znikał z twarzy. Każdy przyniósł coś pysznego i tak powstał nasz "szwedzki stół". To był ciekawy i pyszny wieczór. Dzieci już czekają na kolejne gry.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasowy turniej szachowy w 3a

Wydarzenia

Klasa 3a już drugi rok bierze udział w projekcie "Edukacja przez szachy w szkole". W piątek 5 kwietnia 2019 r. przeprowadzony został klasowy turniej szachowy, aby wyłonić najlepszego szachistę i szachistkę. Uczniowie w dwóch grupach rozegrali po 5 partii tempem 10 minut na gracza.

Na podium w grupie dziewcząt stanęły: Matryna Porębska (1. miejsce), dalej Nikola Wróbel i Wiktoria Król. W grupie chłopców najlepszy okazał się Krzysztof Szczygieł, drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Merak, trzecie - Krystian Pilarczyk. Gratulacje!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Pierwsza wiosenna wędrówka w 1a

Wydarzenia

4 kwietna w piękny, słoneczny dzień koło wędrowców klasy 1a rozpoczęło wiosenne wędrówki. Wiosnę powitaliśmy wyprawą na Dzwonek. Po drodze podziwialiśmy widoki, obserwowaliśmy linię horyzontu, poznawaliśmy przyrodę, stare kapliczki na drzewach i starą szkołę na Dzwonku. Bardzo dziękujemy mamie Lenki, że towarzyszyła nam w tej wyprawie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon "Animals" - przedstawienie w języku angielskim

Wydarzenia

Tym razem w role myszek wcielili się uczniowie klasy 3a - członkowie teatralnego koła języka angielskiego. To Iga Sparzyńska, Wiktoria Król, Małgosia Woźny, Ksawery Jędrzejowski i Nikola Wróbel jako szare, angielskie myszki (w popielatych opaskach) zorganizowały zabawę - zagadki o zwierzętach. Każda z myszek opisywała w języku angielskim zwierzę, a zadaniem reszty było odgadnięcie jego nazwy. Zagadki dotyczyły zwierząt domowych, egzotycznych i wiejskich. Do każdej kategorii zwierząt dzieci zaśpiewały piosenkę i prezentowały kolorowe ilustracje wybranych zwierząt. Ponadto Nikola odegrała jeszcze rolę odwiecznego wroga myszek - czarnego kota, który lubi mleko i... myszki. Widownią byli uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Podpowiedzi uczniów z widowni dowiodły, że dzieci rozumiały treści zagadek. Bravo, let's still learn English!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Wydarzenia

2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. W tym dniu najmłodsi uczniowie w naszej szkole solidaryzowali się z osobami chorymi na autyzm i ich rodzinami. W ubiorze dzieci pojawił się niebieski akcent, powstały plakaty, poszerzono wiedzę dzieci na temat choroby poprzez rozmowy i filmy edukacyjne. Hasłami przewodnimi tego dnia były:
- "Autyzm - razem nie obok",
- "Autyzm - poznaj zanim ocenisz",
- "Każdy inny - wszyscy równi",
- "Mam autyzm i jestem twoim kolegą",
- "Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski",
- "Zaświeć na niebiesko".

 

 

PostHeaderIcon Maszyna do dekorowania pisanek – LEGO Education WeDO

Wydarzenia

Święta Wielkanocne tuż, tuż… Uczniowie klasy 2b postanowili już dziś zacząć przygotowania poprzez malowanie pisanek na lekcji informatyki. Najpierw zbudowali z klocków lego konstrukcję podtrzymującą jajko. Następnie podłączyli silnik, aby jajko mogło się obracać. Napisali prosty program, wyciągnęli gamę kolorowych pisaków i rozpoczęli malowanie. Nasze pisanki już gotowe!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Gminne Zawody w Piłce Ręcznej chłopców

Wydarzenia

1 kwietnia 2019 r. drużyna naszych szczypiornistów rozegrała Gminne Zawody w Piłce Ręcznej. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Rozegraliśmy turniej systemem pucharowym. Po pierwszym meczu z SP 2 Wadowice, zakwalifikowaliśmy się do grupy finałowej, wygrywając spotkanie 6:1. Po kolejnym spotkaniu z SP w Jaroszowicach z wynikiem 4:2 zakwalifikowaliśmy się do finału głównego, gdzie z SP z Choczni walczyliśmy o I miejsce. Po 12 minutach gry walka była zacięta, wynik 1:1, zagraliśmy dogrywkę i niestety szczęście uśmiechnęło się do naszych rywali. No cóż, taki jest sport, ale nasi chłopcy pokazali prawdziwą klasę i grę w piłkę ręczną na wysokim poziomie. Brawo!

 

PostHeaderIcon Gminne Zawody w Piłce Ręcznej dziewcząt

Wydarzenia

W ubiegłym tygodniu do rywalizacji o mistrzostwo gminy stanęły piłkarki ręczne. Turniej odbył się 27 marca w SP nr 4 w Wadowicach. W rywalizacji grupowej dziewczęta zremisowały z SP 4 1:1 i z SP5 3:3. Później w półfinale stoczyły zacięty bój z Kleczą, wygrywając 1:0. W finale po raz drugi zmierzyły się z SP 4 i po bardzo wyrównanej rywalizacji przegrały 2:3, zając tym samym 2.  miejsce w turnieju. Gratulujemy naszym zawodniczkom.
Skład drużyny SP1: Amelia Banaś, Hanna Handzlik, Martyna Lizoń, Małgorzata Łozińska, Oliwia Medoń, Laura Niewidok, Olga Rokowska, Katarzyna Stanaszek, Martyna Tyborowska, Emilia Roman

 

PostHeaderIcon Siatkarze z VII klasy

Wydarzenia

Ten weekend należał do siatkarzy z VII klas. Tym razem to oni reprezentowali nas w Wiosennym Turnieju Siatkarskim w Świnnej Porębie 30 marca 2019 r. Przyjechało siedem drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców. Oba nasze zespoły zagrały bardzo dobry turniej. Widać było duże zgranie w zespole i coraz lepsze umiejętności zdobyte podczas wielu godzin treningów i spotkań na parkiecie. Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Wiercimak, Nikola Simsak, Zuzia Kosek i  Martyna Lizoń wywalczyły II miejsce, natomiast chłopcy - III miejsce. Drużyna chłopców zagrała w składzie: Mateusz Kowalczyk, Maks Jarosz, Szymon Kula, Kacper Nowotarski, Mikołaj Śliwiński. Wszystkim siatkarzom gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych zawodach!

 

PostHeaderIcon III Szkolny Turniej Superfarmera

Wydarzenia

W piątkowy poranek 29 marca 2019 r. w bibliotece odbył się III Szkolny Turniej Superfarmera. Kilkudziesięciu uczniów walczyło o wygraną, próbując pomnożyć swoje stada zwierzątek. Po kilku rozgrywkach wiadomo już było, kto znajdzie się w finale. Ostatnia rozgrywka wyłoniła zwycięzcę - Piotra Popiela. Na dalszych miejscach uplasowali się: Małgorzata Łozińska (2. miejsce), Tomasz Wyka (3. miejsce) i Jakub Bańdura (4. miejsce). Wszyscy uczestnicy otrzymali gazdżety od współorganizatora - Wydawnictwa Granna, a finaliści dodatkowo dyplomy i gry planszowe. Serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Wielka Liga Czytelników - etap wojewódzki

Wydarzenia

28 marca 2019 r. nasza drużyna z klas 5-8 (Martyna Mierzejewska, Jakub Karpiński, Przemysław Łoziński) udała się do Tarnowa na etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Uczniowie pisali test w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej.

Niestety, pomimo wysokiego trzeciego miejsca nie awansowali do kolejnego ogólnopolskiego finału. Pozostaje niedosyt. Spróbujemy znowu swoich sił za rok!

 

PostHeaderIcon Wicemistrzynie powiatu wadowickiego

Wydarzenia

Dnia 25 marca 2019 r. w Andrychowie odbyły się Powiatowe Zawody Siatkówki. W turnieju rywalizowały ze sobą cztery najlepsze drużyny z powiatu wadowickiego: SP4 Andrychów, SP Świnna Poręba, SP Nidek oraz SP1 Wadowice. Niepokonane okazały się siatkarki z Andrychowa. Na drugim miejscu uplasowała się nasza drużyna, która uległa tylko Andrychowiankom. Gratulujemy!

Reprezentacja SP1: Martyna Tyborowska, Martyna Lizoń, Laura Niewidok, Madzia Listwan, Maja Jancka, Gabrysia Kolber, Oliwia Ceremuga, Małgosia Łozińska, Hania Handzlik oraz Amelia Banaś

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon IV Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej

Wydarzenia

22 marca 2019 r. w Zespole Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Testu Wiedzy Multimedialnej. Tegoroczna edycja skupiła grupę około osiemdziesięciu uczestników, co wskazuje na bardzo duże zainteresowanie tematyką grafiki i poligrafii cyfrowej. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów - Patryk Bucki, Filip Florczyk, Mateusz Guzik, Jakub Pietrykowski, Bartłomiej Kaczmarek, Mateusz Pieczara oraz Mateusz Woźniak. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, na który składały się pytania związane z tematyką m.in. mediów społecznościowych, sprzętu komputerowego, grafiki i druku. Po podsumowaniu wyników testu okazało się, że mistrzem z zakresu wiedzy multimedialnej został Mateusz Pieczara z kl. 8b. W nagrodę otrzymał bon na sprzęt elektroniczny na kwotę 300 zł. Gratulujemy Mateuszowi i dziękujemy za udział całej reprezentacji SP1, życząc dalszych sukcesów.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 21 marca - pierwszy dzień wiosny!

Wydarzenia

21 marca to pierwszy dzień wiosny! Z tej okazji klasy 1-3 wzięły udział w powitaniu wiosny. Dzień wypełniony był różnymi atrakcjami, m. in. odbył się pokaz mody wiosennej, przegląd poezji wiosennej. Dziewczynki tworzyły ciekawe fryzury z wykorzystaniem wianuszków, spinek i gumek z kwiatami. Uczniowie obejrzeli film o wiośnie, a na koniec wzięli udział w quizie "Co wiosną w trawie piszczy?". Wszyscy świetnie się bawili, uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy i teraz tylko czekamy na słonko.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9