PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Już niedługo ferie

Wydarzenia

W czasie ferii zimowych odbędzie się zorganizowany wyjazd do teatru w Kleczy Dolnej na przedstawienie pt. "Annie". Zbiórka 28 stycznia o godz. 11.30 (obowiązują wcześniejsze zapisy). Zachęcamy także do zapoznania się z ofertami zajęć zaprzyjaźnionych instytucji, które pojawiają się przy wejściu do szkoły.

 

PostHeaderIcon Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wydarzenia

22 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni odbył się IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Zuzanna Kosek wygrała konkurs w kategorii solistów z klas VII-VIII. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu talentu wokalnego!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

PostHeaderIcon Szkolne jasełka

Wydarzenia

21 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2a i 6c zaprezentowali społeczności szkolnej jasełka. Był to wyjątkowy czas zarówno dla aktorów, jak i widzów, którzy dzięki temu przedstawieniu mogli jeszcze przez chwilę poczuć magię świąt. Drugi raz spektakl został zaprezentowany po południu zaproszonym gościom - dziadkom i babciom, seniorom z osiedla. Uczczono w ten sposób Dzień Babci i Dzień Dziadka, ze sceny popłynęły piosenki i życzenia od najmłodszych uczniów.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon III Turniej Ligi "Trójek"

Wydarzenia

Dnia 17 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się III Turniej Ligi Minisiatkówki "Trójek". Współorganizatorem tego spotkania była Szkoła Podstawowa z Wysokiej. W turnieju wzięło udział 12 drużyn: SP Wysoka, SP5 Wadowice, SP1 Wadowice, SP Przeciszów, Sokół Zator, Skawa Wadowice. Wszystkie drużyny pokazały wielką wolę walki. Tuż za podium, na 4. miejscu uplasowała się drużyna Sokół Zator. W strefie medalowej znalazły się następujące zespoły:
3. miejsce - SP Przeciszów "1", 2. miejsce - SP1 Wadowice, 1. miejsce - SP Przeciszów "3". Gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek

Wydarzenia

15 stycznia klasa 1a brała udział w VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w podziemiach kościoła św. Piotra Apostoła. Dzieci zaprezentowały kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" oraz pastorałkę "Nie płacz Jezu". Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.

 

PostHeaderIcon Finaliści etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Wydarzenia

Gratulujemy uczniom, którzy znaleźli się w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych! Oto oni:

  • Łukasz Żmij – Małopolski Konkurs Matematyczny, Małopolski Konkurs Fizyczny
  • Zuzanna Kosek – Małopolski Konkurs Matematyczny
  • Natalia Czapla – Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego

To naprawdę duży sukces. Gratulujemy nauczycielom: pani Agacie Kapale, panu Januszowi Szusterowi, pani Benildzie Penie! Dziękujemy rodzicom za wsparcie i determinację.

Dumni jesteśmy z wszystkich uczniów, którzy brali udział w etapach rejonowych małopolskich konkursów przedmiotowych i tematycznych.
Trudność i złożoność zadań była bardzo wysoka. Niektórym zabrakło naprawdę pojedynczych punktów, by znaleźć się w finale.
Niech Wasza praca zaowocuje w kolejnych latach nauki i będzie przydatna w codziennym życiu.
Dziękuję Wam i Waszym opiekunom za trud, zaangażowanie, wysiłek i czas poświęcony na trening umysłowy.

Dyrekcja

 

PostHeaderIcon WF na siłowni

Wydarzenia

Nasi starsi koledzy i koleżanki z klas 7-8 brali udział w zajęciach wychowania fizycznego na siłowni GRYF. Była to alternatywa dla zajęć na basenie, które były odwołane z powodu przerwy technicznej. To ciekawy sposób na aktywność fizyczną. Nasi uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, sumiennie wykonując polecenia instruktora. To fajna lekcja WF-u.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Rejonowe etapy małopolskich konkursów 2019/20 - c.d.

Wydarzenia

W Biblijnym Konkursie Tematycznym "Z Dobrą Nowiną przez życie" z sukcesem do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
Amelia Niedziółka
Julia Dyrcz
Jan Ścibielski
Łukasz Żmij
Magdalena Dula
Daniel Bednarek
Karol Wysogląd
Martyna Grabowska
Krzysztof Szczygieł
Nikola Matysiak
Kolejny rejonowy etap 14 stycznia 2020 r.

Oto nasi wspaniali programiści, o których w przyszłości jeszcze dużo dobrego usłyszymy! W etapie rejonowym Konkursu Tematycznego "Od algorytmu do programu" znaleźli się:
Filip Florczyk
Franciszek Zieliński
Eliza Zając
Nikola Matysiak
Kolejne starcie z zadaniami konkursowymi 15 stycznia 2020 r.

Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczniom. Tym, którym nie udało się w tym roku przedostać do rejonu, życzymy, by nie tracili wiary i entuzjazmu. Warto spróbować w przyszłości. Kibicujemy Wam z całego serca!
Dziękuję nauczycielom informatyki – p. M. Ścibielskiej, p. A. Palecznej, p. D. Okołot-Milowskiej oraz siostrze katechetce Wiktorii za rzeczowe przygotowanie  dzieci i młodzieży do konkursów. Dziękuję Rodzicom za nieustanne motywowanie dzieci, wsparcie i pomoc w przyswojeniu i utrwaleniu zagadnień konkursowych.

Dyrekcja

 

PostHeaderIcon Świąteczne życzenia

Wydarzenia

„Cicha noc, Święta noc
Pokój niesie ludziom wszem,
A żłóbka Matka Święta,
Czuwa sama uśmiechnięta,
Nad Dzieciątkiem snem.”

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
Wypełniony będzie pokojem, radością i ciepłem serc.
Niech w każdym domu panuje zgoda, miłość i zrozumienie.
Niech Nowy Rok przyniesie dni piękne i dobre
oraz pomyślność i szczęście.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach

 

PostHeaderIcon Święteczne apele

Wydarzenia

Piątek 20 grudnia był ostatnim dniem, kiedy spotkaliśmy się w szkole przed świętami. O bożonarodzeniowych zwyczajach przypomnieli nam uczniowie klasy 3a i 4a, którzy zaprezentowali się na apelach przed szkolną publicznością, zapraszając też do wspólnego śpiewania kolęd. Towarzyszył im niezastąpiony w takich momentach, bezkonkurencyjny zespół Tremusie. Świąteczna atmosfera przeniosła się do sal lekcyjnych, gdzie można było w spokoju złożyć życzenia najbliższym koleżankom i kolegom na spotkaniach opłatkowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA - KL. 1-3

ZOBACZ ZDJĘCIA - KL. 4-8

 

PostHeaderIcon Gminny konkurs „Mały świadek miłosierdzia”

Wydarzenia

W dniu 18 grudnia 2019 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu „Mały świadek miłosierdzia” w Szkole Podstawowej w Wysokiej. Dla zaproszonych gości przygotowano piękne przedstawienie bożonarodzeniowe. Laureatkami konkursu zostały: Klara Lampart z kl. 2b – I miejsce, Julia Okular z kl. 1a – III miejsce, wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Stańko z kl. 3a, Martyna Handzlik z kl. 3b, Amelia Byrska z kl. 1a, Helena Niedziółka z kl. 2a, Natasza Jamróz z kl. 1b.
Gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon English T-shirt in 4a

Wydarzenia

Kto z Was nie miał koszulki z zabawnym angielskim napisem? A my wykorzystaliśmy na lekcji hit mody i zaprojektowaliśmy własne koszulki ze "ściągą" z angielskiego. Od razu lepiej wchodzą do głowy: nazwy ubrań, zaimki, kraje, kolory, odmiany czasowników. Polecamy! 4a.

 

PostHeaderIcon Be eco-friendly!

Wydarzenia

Lekcje angielskiego to nie tylko słówka i gramatyka - to nieraz prawdziwe lekcje życia o ważnych problemach współczesnego świata. Ostatnio klasy 8a i 8b omawiały ekologiczny problem. W rezultacie powstały projekty o oszczędzaniu naturalnych zasobów środowiska (energii, wody). Uświadomiliśmy sobie jak niewiele codziennie trzeba, aby chronić naszą planetę. Na naszych pracach znalazły się takie wskazówki jak: turn off the lights (wyłączaj światło), compost food waste (kompostuj odpadki żywnościowe), recycling, mend old clothes (naprawiaj stare ubrania), save water (oszczędzaj wodę). Pamiętaj: Be eco-friendly! (Bądź przyjazny dla środowiska).

 

PostHeaderIcon Warsztaty malowania bombek w kl. 3a oraz 3b

Wydarzenia

16 grudnia klasa 3a i 3b pojechały na wycieczkę do Bębła, aby wziąć udział w warsztatach tworzenia bombek. Uczniowie swoja przygodę zaczęli od malowania własnej bombki, używając farb, brokatów i różnego rodzaju świecących ozdób. Powstały niepowtarzalne bombki, każda była inna. Następnie uczniowie obejrzeli film o tym, jak powstają ozdoby świąteczne. Ostatni punkt wycieczki to zwiedzanie fabryki, która zajmuje się od 2003 roku produkcją szklanych ozdób. Zobaczcie sami, jakie piękne bombki stworzyli uczniowie klas trzecich.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Turnieje mikołajkowe

Wydarzenia

13 i 16 grudnia w naszej szkole odbył się mikołajkowy turniej gry w kosza. Uczniowie rozegrali mecze, walcząc tym samym o zdobycie pierwszego miejsca. Główną nagrodą był voucher na "Dzień bez pytania". Poziom spotkań był bardzo wysoki. Mecze obfitowały w wiele bardzo składnych i miłych dla oka akcji. Uczniowie zawzięcie walczyli o zdobycie jak najlepszego miejsca.
W piątek mecze zostały rozegrane przez klasy siódme i ósme, a w poniedziałek przez młodszych uczniów.
A tak przedstawiają się wyniki:
Klasy siódme i ósme:
1. miejsce - klasa 8B
2. miejsce - klasa 7B
3. miejsce - klasa 8A
4. miejsce - klasa 7A
Klasy szóste:
1. miejsce - 6C
2. miejsce - 6B
3. miejsce - 6A
Klasy piąte:
1. miejsce - klasa 5A
2. miejsce - klasa 5C
3. miejsce - klasa 5B
4. miejsce - klasa 5D
Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejny turniej!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6