PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Program "Ratujemy i uczymy ratować"

Wydarzenia

W ostatnim czasie klasy trzecie realizowały program "Ratujemy i uczymy ratować". Dzięki Fundacji WOŚP w naszej szkole co roku odbywa się takie szkolenie. W ciągu dwóch godzin młodzi kursanci oglądają film instruktażowy, następnie uczą się, jak prawidłowo wezwać pomoc i ocenić stan poszkodowanego. W kolejnej części ćwiczą w parach układanie poszkodowanego w pozycji bocznej i w ostatniej części szkolenia wykonują zabieg resuscytacji na fantomach. Całe szkolenie kończy się wręczeniem certyfikatów. Dzięki takim zajęciom nasi młodzi uczniowie wiedzą, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i tym samym jak udzielić pierwszej pomocy bądź uratować komuś życie. W tym roku certyfikat otrzymało 83 uczniów. Gratulujemy wszystkim młodym ratownikom super postawy i zdobytej wiedzy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Spacerkiem po Wadowicach

Wydarzenia

15 czerwca 2018 r. klasa 4a udała się na żywą lekcję historii "Moje miasto Wadowice".
Wędrując ulicami Wadowic, poszerzaliśmy swoją wiedzę o najbliższym regionie. Byliśmy między innymi w Muzeum Miejskim, na Cmentarzu Wojskowym, pod pomnikiem Żołnierzy 12. Pułku Piechoty, na Placu Solidarności, pod LO im. Marcina Wadowity, na Karmelu i w wielu innych zakątkach zapisanych na kartach historii naszego miasta.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Przedstawienie teatralne pt. "Casting"

Wydarzenia

14 czerwca 2018 r. odbyła się premiera spektaklu pt. "Casting". Grupa teatralna pod opieką pani Agnieszki Gugulskiej-Pikoń i siostry Wiktorii pracowała nas przedstawieniem od lutego. Efekty są imponujące.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasa 3c na wycieczce w Krakowie

Wydarzenia

13 czerwca 2018 r. klasa 3c pojechała na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był Ogród Doświadczeń. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach pt. "Fizyka balonika". Następnie pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych z chęcią zwiedziliśmy ogród, wykonując różne doświadczenia.  Po przerwie śniadaniowej pan kierowca zawiózł nas do Muzeum Narodowego, gdzie oglądaliśmy wystawę pt. "Broń i barwa w Polsce" i uczestniczyliśmy w warsztatach " O rycerzu". Zadowoleni poszliśmy do Centrum Nauki i Zabawy "Klockoland", by uczestniczyć w warsztatach: "Lekcja profesora Klockowskiego". Zadowoleni wróciliśmy do Wadowic.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 3d w kopalni soli w Wieliczce

Wydarzenia

13 czerwca 2018 r. klasa 3d wybrała się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Wyruszyliśmy z samego rana. Na miejscu dostaliśmy wspaniałego przewodnika, który nas oprowadzał po kopalni. 3 godziny pod ziemią, gdzie temperatura się wahała między 14 a 16 stopni Celsjusza to wyzwanie dla każdego. Spacer labiryntem solnych korytarzy pozwolił nam odkryć tradycję i historię wielickiej kopalni, którą ilustrują wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, unikalne solne rzeźby. Pierwszy poziom kopalni położony jest na głębokości 64 m, najniższy jest na głębokości 135 m. Na całej trasie musieliśmy pokonać blisko 800 schodów! Na szczęście na powierzchnię wyjechaliśmy górniczą windą.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Ostatnie spotkanie Akademii Małego Wadowiczanina

Wydarzenia

12 czerwca 2018 r. klasa 3d po raz ostatni uczestniczyła w cyklu zajęć "Akademia Małego Wadowiczanina".  Tym razem udaliśmy się do Urzędu Miejskiego, w którym wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy z rąk pani wiceburmistrz Wadowic Ewy Całus. Po spotkaniu w sali sesyjnej udaliśmy się na dalsze zwiedzanie Urzędu Miasta. Uczniowie widzieli Urząd Stanu Cywilnego oraz pomieszczenie Straży Miejskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 2a w wiosce indiańskiej w Zalasie

Wydarzenia

11 czerwca 2018 r. dzieci z klasy 2a uczestniczyły w wycieczce do wioski indiańskiej "Arapaho" w Zalasie. Pod bacznym okiem Wodza i Indianki zdobywali sprawności m.in. rzut obręczami na bizonie rogi, ciągnięcie jadowitych węży, strzelanie z łuku do tatanki, łowienie ryb. Było płukanie złota, wspinaczka po linie, przejście gołą stopą po rozżarzonych węglach. Oczywiście nie zabrakło ogniska i pieczonych kiełbask, które smakowały wyśmienicie. Piękna pogoda i okoliczności przyrody dodawały uroku, jak to dzieci powiedziały - "najlepszej wycieczce".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Szóstoklasiści zwiedzają Warszawę

Wydarzenia

4 czerwca 2018 r. o godzinie 6.00 klasy szóste wraz z opiekunami wyruszyły z rodzinnych Wadowic w stronę Warszawy. Po kilku godzinach dotarliśmy do stolicy. Naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Myślałam, że to miejsce będzie jak każde inne muzeum, ale bardzo się zdziwiłam. Cały obiekt był bardzo kreatywnie i pięknie skonstruowany.  Można było wszystkiego dotykać i zbierać kartki z kalendarza, dzięki którym prześledziliśmy przebieg powstania warszawskiego dzień po dniu. Kiedy nasza wycieczka w czasie się skończyła, udaliśmy się do Królewskich Łazienek. Uważam, że jest to bardzo ciekawy i tajemniczy park. Zwiedziliśmy go spacerkiem i wysłuchaliśmy fascynujących opowieści o życiu ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie udaliśmy się do ośrodka Caritas, w którym nocowaliśmy, jedliśmy i świetnie się bawiliśmy.
Drugiego dnia czekał na nas Zamek Królewski, Stare Miasto i Centrum Nauki "Kopernik". Wędrowaliśmy murami miasta i podziwialiśmy wspaniałe pomniki np. Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza czy Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Jednak największym powodzeniem cieszył się ogromny park doświadczeń, czyli CN "Kopernik". Wieczorem była dyskoteka, ale szczerze mówiąc, po dniu pełnym wrażeń, nie mieliśmy siły na zbyt długą zabawę.
Trzeci dzień upłynął pod znakiem piłkarskich emocji, bo odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Tam zajrzeliśmy na najwyższy punkt widokowy, do szatni piłkarskiej i studia telewizyjnego oraz na murawę, którą akurat rozwijano na mecz Polska – Litwa. Naszym ostatnim punktem w stolicy były odwiedziny u króla Jana III Sobieskiego w Pałacu w Wilanowie. Tu mieliśmy okazję poznać życie zwycięzcy spod Wiednia. Moim zdaniem wycieczka ta była godna zapamiętania i bardzo ciekawa.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Goście z Ukrainy

Wydarzenia

Od 5 do 8 czerwca 2018 r. w ramach realizacji projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia – BEZ GRANIC" gościliśmy przyjaciół z Krysowic i Czyszek - polskich wiosek na Ukrainie.
W czasie pobytu dzieci i ich opiekunowie zwiedzili Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Kraków oraz Mini ZOO w Inwałdzie. Najwięcej radości sprawił im pobyt w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, kąpiel na Basenie Delfin w Wadowicach, rozgrywki sportowe na szkolnym boisku i wspólne pożegnalne ognisko na Zbywaczówce. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do umilenia pobytu naszych przyjaciół z Krysowic i Czyszek!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Spartakiada czwartoklasistów

Wydarzenia

To były dwie godziny pełne emocji, a bohaterami na sali gimnastycznej, która aż wrzała od kibiców, były czwarte klasy. 8 czerwca odbyła się spartakiada sportowa, w której wzięły udział ośmioosobowe drużyny damskie i męskie z każdej klasy. Walka była zacięta aż do samego końca. Po dziesięciu konkurencjach okazało się, że zwycięzcami została klasa 4c i to ona wygrała bon upominkowy w postaci wyjścia z całą klasą na lody. Zabawa była przednia, konkurencje i łatwe i trudne, ale z pewnością zabawne. Gratulujemy wszystkim sportowego zacięcia i sportowego ducha walki oraz fajnej zabawy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Szachowe turnieje trzecioklasistów

Wydarzenia

W piątek 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się dwa turnieje szachowe, które stanowiły dwuletnie podsumowanie nauki gry w szachy w ramach projektu "Edukacja przez szachy w szkole". Do walki stanęli uczniowie z klasy 3b i 3c. Każdy musiał rozegrać 5 partii szachowych. Nie było łatwo. Trzeba było nie tylko starać się zamatować przeciwnika, ale i równocześnie bronić swojego króla i innych bierek, wystrzegać się nieprawidłowych posunięć, pilnować czasu na zegarze itd. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało dwóch sędziów, w tym starszy kolega Mateusz Przystał.

Podium w grupie dziewczyn w klasie 3c wyglądało następująco: 1. miejsce - Zuzanna Rumszewicz, 2. miejsce - Amelia Niedziółka, 3. miejsce - Zuzanna Pach. W grupie chłopców walka była bardzo wyrównana (o kolejności zadecydowały czwarte punktacje pomocnicze): 1. miejsce - Kacper Komendera, 2. miejsce - Mateusz Mużydło, 3. miejsce - Jakub Ciepły. Zwycięzcy turnieju w klasie 3b zdobyli komplet punktów, a byli to: Mateusz Fabia (na 2. miejscu Grzegorz Olek, na 3. miejscu Daniel Bednarek) oraz Emilia Bochenek (2 miejsce zajęła Kamila Radwan, a 3. miejsce - Magdalena Dula). Niezależnie od wyniku każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę. Mamy nadzieję, że po takich emocjach niejeden uczeń będzie kontynuował treningi już we własnym zakresie i na tym turnieju nie poprzestanie!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Warsztaty w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Wydarzenia

W czwartek 7 czerwca do Wadowickiej Biblioteki Publicznej wybrały się dziewczęta z klas szóstych. Spotkanie zaczęło się od czytania książki, a skończyło się... na kursie samoobrony. Przedstawiciel Fundacji K2 opowiedział, w jakich sytuacjach łatwo stajemy się bezbronni i przez to podatni na ataki (np. komu zdarzyło się chodzić po ulicy, słuchając muzyki i wpatrując się w telefon jednocześnie?). Następnie zademonstrował, jak możemy próbować zatrzymać napastnika, a nawet go zaatakować. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. To były bardzo pouczające warszaty.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Karate - pasja ucznia Nikodema Wiktora

Wydarzenia

Moją pasją jest karate. Uprawiam ten sport już ponad 6 lat. Tata zabrał mnie na trening pokazowy i od razu wiedziałem, że to sport dla mnie. Na zawodach, które odbyły się 3 czerwca 2018 r. grupie z Wadowic z Seido Karate (to mój klub) udało się zdobyć wiele miejsc na podium, w tym też mi. Mój tata zdobył 2 x 3. miejsce z dwóch różnych kategorii: Kata i Kumite. Ja natomiast otrzymałem 1. miejsce z kata (tzn. układów) i 3. miejsce z kumie (tzn. walk). Za kata otrzymałem noty od sędziów, które wynosiły razem 19,7 punkta, co było najwyższą notą w naszej grupie. Mam 4 kyu (zielony pas) i zamierzam dążyć do czarnego!

 

PostHeaderIcon Cała Polska czyta dzieciom

Wydarzenia

We wtorek 5 czerwca 2018 r. klasa 3c uczestniczyła w kolejnym spotkaniu organizowanym przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną z okazji ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Kobiety z pasją". W tym dniu gościem była pani Joanna Szafrańska. Pani Joanna jest pisarką i blogerką, autorką cyklu "Kalina w malinach", powieści "Kłopoty mnie kochają" oraz "Cztery płatki śniegu". Podczas spotkania autorka przeczytała książkę "Tajemnica diamentów". Dzieci z zaciekawieniem słuchały. Po przeczytaniu bardzo ciekawej książki był czas na pytania do autorki.

 

PostHeaderIcon Spotkanie z panią Mirą Sabatowicz

Wydarzenia

4 czerwca 2018 r. klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu z panią Mirą Sabatowicz zorganizowanym przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Mira jest absolwentką wychowania plastycznego Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, rzeźbą, garncarstwem i ceramiką. Swoje marzenia spełnia, tworząc galerię sztuki w starym, drewnianym, 152-letnim domu „Bałysówka” w Tomicach. Dzieci wysłuchały fragmentów książek czytanych przez panią Mirę oraz miały możliwość obejrzenia rzeźb i obrazów w jej wykonaniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13