WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Minął kolejny rok szkolny

Wydarzenia

22 czerwca o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas 4–7. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor  rozpoczęło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych. Przypominamy, że otrzymują je rodzice uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5.00, wzorowe zachowanie i na świadectwie mieli same piątki i szóstki. Następnie pani dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom, którzy cały rok wspierali działalność naszej szkoły. Wreszcie głos oddano klasie 4b, która ogłosiła czas dwumiesięcznej kwarantanny spowodowanej rozprzestrzeniającą się od pewnego czasu epidemią wywołaną przez bakterie lenistwomykes. Kwarantannie poddani zostają obowiązkowo wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Po zabawnym przedstawieniu przeszliśmy do klas, by po chwili na skrzydłach naszych świadectw udać się na Mszę św. i podziękować Panu Bogu za cały rok szkolny 2017/18. A był on na pewno bardzo pracowity, owocny i pełen wrażeń.
Po Mszy świętej odbył się uroczysty apelu dla klas 0-3. Pani dyrektor Joanna Zając podziękowała za całoroczną pracę rodzicom, nauczycielom i dzieciom. Piosenkami, wierszami i tańcami uczniowie klasy 3c i 3d ubarwili spotkanie na sali gimnastycznej. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas. Tam otrzymali piękne świadectwa i nagrody. Było wiele ciepłych słów i życzeń. Za dwa miesiące, wypoczęci wrócimy do szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon To już prawie koniec...

Wydarzenia

W czwartek 21 czerwca 2018 r. odbyły się apele wychowawcze podsumowujące rok szkolny 2017/2018.

Apel młodszej grupy wiekowej rozpoczęła pani wicedyrektor Magdalena Ścibielska, po czym rozdano dyplomy dla najlepszych czytelników w mijającym roku. Dyplomy, wyróżnienia i nagrody z Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur" wręczyła pani Aneta Paleczna. Również w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" nasi młodsi uczniowie mieli wiele osiągnięć. Następnie wychowawczynie klasy wręczały dyplomy uczniom, którym dopisywało zdrowie i nie opuścili ani jednego dnia w szkole. W dalszej części apelu Zuzia Rumszewicz przybliżyła uczniom działalność Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci, do którego uczęszczają nasi uczniowie. W tym roku szkolnym, uczeń klasy 3b Jan Ścibielski zaprezentował na apelu swoją pracę licencjacką. Na zakończenie apelu było mnóstwo radosnych wspomnień. Każda klasa przygotowała prezentację ciekawych wydarzeń i wycieczek. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z APELU W KL. 0-3

Spotkanie dla klas starszych rozpoczęliśmy pierwszą edycją szkolnego konkursu "Mam Talent", podczas którego obejrzeliśmy dziesięć wspaniale przygotowanych występów. Laureatem I miejsca w kategorii "Śpiew" została Maja Woźnicka z kl. 4a, I miejsce w kategorii "Instrument" zdobył Bartek Guzdek, natomiast w kategorii "Taniec" I miejsce zdobyła Wiktoria Jamróz z kl. 4a. Wszystkie występy były wyjątkowe. W dalszej części na środku oklaskami nagradzaliśmy uczestników i najlepszych uczniów w konkursach: "Kangur", "Baltie", Fox", "Bóbr", "Świetlik" "Mistrz słówek" a także uczniów ze 100% frekwencją: W. Jamróz, G. Wodniak, O. Rokowska, B. Guzdek, M. Łozińska, N. Matysiak, K. Capone. Doceniono pracę uczestników marszy na orientację a także naszych aktywnych wolontariuszy. Najlepszym czytelnikiem w szkole został Przemysław Łoziński. Natomiast sportowcem roku została Małgosia Łozińska, która w tym roku reprezentowała szkołę aż 26 razy. 50 sportowców udekorowano medalem uznania za liczny udział w zawodach sportowych i reprezentację szkoły. W kolejnej części spotkania Dawid Cygan z kl. 6b pochwalił się swoją licencjacką pracą na temat Sejmu RP, dzięki której pojechał na wycieczkę do Warszawy, gdzie z bliska mógł się przyjrzeć pracy tej skomplikowanej komórki państwowej. W ostatniej części apelu powspominaliśmy miłe chwile spędzone na wycieczkach klasowych. Każda klasa zaprezentowała swój najfajniejszy wyjazd. To był intensywny rok szkolny. Już nie możemy się doczekać jutrzejszego zakończenia roku szkolnego!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z APELU W KL. 4-7

 

PostHeaderIcon Jakub Pietrykowski wyróżniony przez Urząd Miejski

Wydarzenia

W ostatnim tygodniu roku szkolnego w Wadowickim Centrum Kultury wręczono nagrody naukowe przyznawane przez Radę Miejską w Wadowicach. Miło nam poinformować, że wyróżnienie naukowe z rąk burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego otrzymał uczeń naszej szkoły, Jakub Pietrykowski. Kuba był finalistą Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Klasowe ognisko 3b i 3d

Wydarzenia

W dniu 20 czerwca nasza klasa (czyli 3b) oraz klasa 3d wraz z naszymi rodzicami i wychowawczyniami wybrała się na ognisko do Jaroszowic Zbywaczówki. Wyruszyliśmy o godz. 9.00. Gdy dotarliśmy na miejsce rodzice rozpalili ognisko, a my graliśmy w iróżne gry oraz zabawy. W trakcie zabawy zrobiliśmy przerwę na zjedzenie ciasta z truskawkami, kiełbasek, piane oraz arbuza. O godz. 13.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pogoda oraz humory dopisały. To była udana wycieczka.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Dzień rodziny w klasach trzecich

Wydarzenia

We wtorek odbył się w naszej szkole Dzień rodziny, połączony z pożegnaniem klas trzecich z pierwszym etapem kształcenia. Uczniowie z wszystkich oddziałów połączyli siły i wspólnie przygotowali tę uroczystość, która rozpoczęła się od zatańczenia poloneza. Motywem przewodnim był świat wierszy Jana Brzechwy. Dzieci pięknie recytowały poezję, śpiewały piosenki. Nie zabrakło też drobnych upominków dla ukochanych rodziców, które dzieci starannie przygotowały. Po wakacjach nasi kochani trzecioklasiści będą już w klasie czwartej. Będą blisko, ale i tak będziemy za nimi tęsknić.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon W Szkole Psiej Tresury

Wydarzenia

W poniedziałkowe popołudnie dzieci z Klubu Podróżnika dla klas 1c i 3c pojechały na wycieczkę do Szkoły Psiej Tresury "PsieEgo" do Wieprza. Nasi mali podróżnicy uczestniczyli tam w zajęciach "Lekcja na 4 ŁAPY". Były to zajęcia edukacyjne, z udziałem psa rasy Labrador o imieniu Goran oraz jego przyjaznej koleżanki Dolly. W trakcie zajęć dzieci uczyły się, jak należy dbać o psy. Dzieci miały możliwość zobaczyć pokaz psiego posłuszeństwa. Goran i Dolly pokonywali również tor przeszkód na wysokości, skakali przez przeszkody. Dolly wraz z swoją przewodniczką panią Dorotą przeprowadziły "aerobik" dla dzieci. Nasi podróżnicy pokonywali różne przeszkody, wykonywali ciekawe zadania. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów przeszedł przez trenażer do szkolenia zespołów ratowniczych  i otrzymał odznakę. Nie zabrakło też czasu na małe smakołyki - piekliśmy kiełbaski, chleb, jabłka na ognisku. Zadowolone dzieci wróciły bezpiecznie do Wadowic. A największą radością tego dnia były te dwa przyjazne i sympatyczne psiaki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Finał Ligi Minisiatkówki

Wydarzenia

Od października do czerwca trwała Liga Minisiatkówki "Trójek" Chłopców i Dziewcząt roczników 2005 i młodszych. W lidze uczestniczyło 10 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców (SP1 Wadowice, SP2 Wadowice, UKS Sokół Zator, MKS Skawa Wadowice, UKS Zalew Świnna Poręba, SP Wysoka). Gospodarzem był za każdym razem inny uczestnik ligi. Młodzież rywalizowała w kategorii trójek i po każdym turnieju zwycięzcy otrzymywali dyplomy i medale.

Dnia 18 czerwca 2018 roku odbył się finałowy turniej ligowy. Najlepszą drużyną w kategorii dziewcząt okazała się drużyna z UKS Zalew Świnna Poręba, a w kategorii chłopców - SP Wysoka. Nasza szkoła, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, zajęła 3. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Gratulujemy i zapraszamy na przyszły rok do wspólnej zabawy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Program "Ratujemy i uczymy ratować"

Wydarzenia

W ostatnim czasie klasy trzecie realizowały program "Ratujemy i uczymy ratować". Dzięki Fundacji WOŚP w naszej szkole co roku odbywa się takie szkolenie. W ciągu dwóch godzin młodzi kursanci oglądają film instruktażowy, następnie uczą się, jak prawidłowo wezwać pomoc i ocenić stan poszkodowanego. W kolejnej części ćwiczą w parach układanie poszkodowanego w pozycji bocznej i w ostatniej części szkolenia wykonują zabieg resuscytacji na fantomach. Całe szkolenie kończy się wręczeniem certyfikatów. Dzięki takim zajęciom nasi młodzi uczniowie wiedzą, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i tym samym jak udzielić pierwszej pomocy bądź uratować komuś życie. W tym roku certyfikat otrzymało 83 uczniów. Gratulujemy wszystkim młodym ratownikom super postawy i zdobytej wiedzy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Spacerkiem po Wadowicach

Wydarzenia

15 czerwca 2018 r. klasa 4a udała się na żywą lekcję historii "Moje miasto Wadowice".
Wędrując ulicami Wadowic, poszerzaliśmy swoją wiedzę o najbliższym regionie. Byliśmy między innymi w Muzeum Miejskim, na Cmentarzu Wojskowym, pod pomnikiem Żołnierzy 12. Pułku Piechoty, na Placu Solidarności, pod LO im. Marcina Wadowity, na Karmelu i w wielu innych zakątkach zapisanych na kartach historii naszego miasta.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Przedstawienie teatralne pt. "Casting"

Wydarzenia

14 czerwca 2018 r. odbyła się premiera spektaklu pt. "Casting". Grupa teatralna pod opieką pani Agnieszki Gugulskiej-Pikoń i siostry Wiktorii pracowała nas przedstawieniem od lutego. Efekty są imponujące.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasa 3c na wycieczce w Krakowie

Wydarzenia

13 czerwca 2018 r. klasa 3c pojechała na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był Ogród Doświadczeń. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach pt. "Fizyka balonika". Następnie pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych z chęcią zwiedziliśmy ogród, wykonując różne doświadczenia.  Po przerwie śniadaniowej pan kierowca zawiózł nas do Muzeum Narodowego, gdzie oglądaliśmy wystawę pt. "Broń i barwa w Polsce" i uczestniczyliśmy w warsztatach " O rycerzu". Zadowoleni poszliśmy do Centrum Nauki i Zabawy "Klockoland", by uczestniczyć w warsztatach: "Lekcja profesora Klockowskiego". Zadowoleni wróciliśmy do Wadowic.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 3d w kopalni soli w Wieliczce

Wydarzenia

13 czerwca 2018 r. klasa 3d wybrała się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Wyruszyliśmy z samego rana. Na miejscu dostaliśmy wspaniałego przewodnika, który nas oprowadzał po kopalni. 3 godziny pod ziemią, gdzie temperatura się wahała między 14 a 16 stopni Celsjusza to wyzwanie dla każdego. Spacer labiryntem solnych korytarzy pozwolił nam odkryć tradycję i historię wielickiej kopalni, którą ilustrują wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, unikalne solne rzeźby. Pierwszy poziom kopalni położony jest na głębokości 64 m, najniższy jest na głębokości 135 m. Na całej trasie musieliśmy pokonać blisko 800 schodów! Na szczęście na powierzchnię wyjechaliśmy górniczą windą.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Ostatnie spotkanie Akademii Małego Wadowiczanina

Wydarzenia

12 czerwca 2018 r. klasa 3d po raz ostatni uczestniczyła w cyklu zajęć "Akademia Małego Wadowiczanina".  Tym razem udaliśmy się do Urzędu Miejskiego, w którym wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy z rąk pani wiceburmistrz Wadowic Ewy Całus. Po spotkaniu w sali sesyjnej udaliśmy się na dalsze zwiedzanie Urzędu Miasta. Uczniowie widzieli Urząd Stanu Cywilnego oraz pomieszczenie Straży Miejskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Wrocławia klas piątych

Wydarzenia

11 czerwca klasy piąte wyruszyły w kierunku Wrocławia. Zebraliśmy się o godzinie 4:45 pod basenem Delfin. Podczas jazdy autobusem słuchaliśmy muzyki, śpiewaliśmy, graliśmy z panią Agatą Kapałą (wychowawczynią klasy 5a) w milionerów itd. Pierwszy punkt programu to była Panorama Racławicka. Później pan przewodnik oprowadzał nas po Wrocławiu. Widzieliśmy tam wiele kościołów, miejsce, gdzie znajduje się Księga Henrykowska i wiele innych ciekawych miejsc. W trakcie zwiedzania liczyliśmy krasnale. Znaleźliśmy ich 32, brakowało nam do znalezienia 300. Na koniec dnia wybraliśmy się do zoo. Najbardziej spodobało nam się Afrykarium.
Drugiego dnia obudziliśmy się już o godzinie 6:00.  Ze względu na pogodę nie pojechaliśmy w Góry Stołowe tylko do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Oprócz muzeum zobaczyliśmy jeszcze Twierdzę Kłodzko i podziemia miasta z efektami specjalnymi, które były przerażające oraz rynek Kłodzka, gdzie zjedliśmy przepyszne lody. Około godziny 16:00 wyjechaliśmy z Kłodzka. Po drodze wstąpiliśmy do restauracji KFC. Najedzeni wsiedliśmy z powrotem do autobusu i mieliśmy siłę dalej grać w milionerów. Jak wróciliśmy była godzina 20:00 i przed basenem czekali na nas rodzice.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 2a w wiosce indiańskiej w Zalasie

Wydarzenia

11 czerwca 2018 r. dzieci z klasy 2a uczestniczyły w wycieczce do wioski indiańskiej "Arapaho" w Zalasie. Pod bacznym okiem Wodza i Indianki zdobywali sprawności m.in. rzut obręczami na bizonie rogi, ciągnięcie jadowitych węży, strzelanie z łuku do tatanki, łowienie ryb. Było płukanie złota, wspinaczka po linie, przejście gołą stopą po rozżarzonych węglach. Oczywiście nie zabrakło ogniska i pieczonych kiełbask, które smakowały wyśmienicie. Piękna pogoda i okoliczności przyrody dodawały uroku, jak to dzieci powiedziały - "najlepszej wycieczce".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13