PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon 2d na warsztatach w Sowiarni

Wydarzenia

25 maja 2017 r. pomimo niesprzyjającej pogody klasa 2d wybrała się na warsztaty do Sowiarni. Celem zajęć było zrobienie prezentu z okazji zbliżających się świąt: Dnia Matki i Dnia Ojca. Uczniowie w skupieniu słuchali wskazówek pani prowadzącej, a następnie przystąpili do pracy. Warsztaty, które trwały 1,5h, wypełnione były intensywną pracą.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Zdobyliśmy Puchar Burmistrza w pływaniu!

Wydarzenia

Na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach 24 maja 2017 r. odbyły się XV Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic. Nasi pływacy zaprezentowali się wspaniale i wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół! To nasz czternasty Puchar Burmistrza wywalczony w takich zawodach!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Kibicujemy pływakom

Wydarzenia

W dniu dzisiejszym odbywają się XV ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA WADOWIC. Klasa 2D wraz z wychowawcą postanowiła pójść i kibicować uczniom z naszej szkoły. Usiedliśmy na trybunach, przyglądaliśmy się rozgrzewce, a następnie rozpoczęły się zawody.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 2a i 2b w Niepołomicach

Wydarzenia

23 maja 2017 r., w piękny, słoneczny dzień klasa 2a i 2b wybrała się na autokarową wycieczkę do Niepołomic. Byliśmy w planetarium i oglądaliśmy gwiazdozbiory, teleskopy i filmy o kosmosie. Zwiedziliśmy rynek, park, dziedziniec zamkowy i kościół. Przed kościołem podziwialiśmy portret naszego patrona Jana Pawła II wykonany z mozaiki. W sklepikach na rynku kupiliśmy różne pyszności i pamiątki. Bardzo zadowoleni wróciliśmy do Wadowic.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Rowerowe wtorki

Wydarzenia

To już drugi rowerowy wtorek w klasie 3b. Podzieleni na grupy co wtorek spotykamy się z rowerami przed szkołą. Potem pod okiem wychowawczyni pani Moniki Marcinkiewicz i osób życzliwych (babci Mai lub Weroniki) jedziemy na wycieczkę rowerową po ścieżce rowerowej. Dzisiaj pogoda nam dopisała wyśmienicie. Pokonaliśmy trasę w ciągu 2 godzin. Nie obyło się bez śmiesznych sytuacji - Blance na postoju obrócona kierownica zablokowała koło. Wszyscy spragnieni z ochotą pili wodę, jedli przekąski, bawili się na placu zabaw. Za tydzień spotykamy się znów i tak do końca roku szkolnego.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Spotkanie z teatrem

Wydarzenia

Dzieci ze świetlicy w ramach projektu pt. „Internetowy Teatr TVP dla szkół” obejrzały transmisję spektaklu "Miłość do trzech pomarańczy” ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum. Przedstawienie poprzedzone zostało wyjaśnieniem reżysera, co to jest komedia dell’arte, bo w takiej konwencji została przedstawiona baśń.

 

PostHeaderIcon III Bieg wadowicki

Wydarzenia

20 maja 2017 roku na rynku odbyło się święto biegania - III Bieg wadowicki. Naszą szkołę w imprezie reprezentowało aż 108 zawodników. BRAWO! Oto najwyższe lokaty naszych uczniów na dystansach:

  • 200 m chłopcy - Maksymilian Garb - 3. miejsce,
  • 400 m chłopcy - Maciej Sitarz - 2. miejsce, Nikodem Wiktor - 3. miejsce,
  • 400 m dziewczyny - Małgorzata Łozińska - 1. miejsce, Amelia Drabik - 2. miejsce,
  • 1000 m chłopcy - Wiktor Pałosz - 2. miejsce,
  • 1000 m dziewczyny - Natalia Króliczak - 1. miejsce, Patrycja Wiercimak - 2. miejsce, Milena Wójcik - 3. miejsce.

Gratulujemy wszystkim!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasa 6a na majowej wycieczce

Wydarzenia

Pierwszego dnia, gdy przyjechaliśmy do Wrocławia, poszliśmy obejrzeć Panoramę Racławicką. Wyglądała wspaniale, wszystko było dopracowane, a każda inna część obrazu, wyjątkowa. Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto, w którym znajdują się interesujące zabytki, fontanny, kościoły oraz krasnale, których szukaliśmy. Drugiego dnia udaliśmy się do zoo i afrykarium. Jest tam tak dużo zwierząt, że nie udało nam się zobaczyć wszystkich. Potem widzieliśmy Halę Ludową, zaraz obok niej podziwialiśmy pokaz fontann, któremu towarzyszyła piękna muzyka. Później oglądaliśmy Ogród Japoński, gdzie podziwialiśmy panującą tam przyrodę. Po obejrzeniu różnorodnej roślinności, przeszliśmy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nie spodziewaliśmy się, iż dzieła dzisiejszych czasów będą wyglądały tak dziwnie, a zarazem fascynująco. Trzeciego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Trasa była trochę wymagająca, ale za to widoki wynagrodziły cały trud. Gdy zeszliśmy ze szczytu, pojechaliśmy do Kaplicy Czaszek w Czermnej, która wzbudziła w nas trochę lęku, lecz mimo to wywarła na nas wielkie wrażenie. Na samym końcu zawitaliśmy w Kłodzku, gdzie zwiedziliśmy rynek miasta oraz twierdzę, w której przeszliśmy przez podziemne korytarze. Po wydostaniu się z labiryntu, udaliśmy się autokarem do domu. Wycieczka była bardzo udana, a Miasto Spotkań (Wrocław) bardzo nam się podobało.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 1b poznaje swoje rodzinne miasto Wadowice

Wydarzenia

19 maja 2017 roku uczniowie z klasy 1b wybrali się na spacer po Wadowicach, aby lepiej poznać najciekawsze zabytki papieskiego miasta.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Urodzinowe spotkanie szkół

Wydarzenia

Po raz siedemnasty szkoły noszące imię Jana Pawła II spotkały się w Wadowicach 18 maja - w dniu urodzin Patrona. Nasi uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przed Mszą odbył się koncert rapera - księdza Jakuba Bartczaka. Zebrani obejrzeli także pokaz musztry paradnej Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" oraz występ zespołu "Sokolanie" z Pilzna. Na zakończenie rozbrzmiała ulubiona pieśń św. Jana Pawła II - "Barka".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 97. urodziny Patrona szkoły

Wydarzenia

18 maja 2017 r. od rana świętowaliśmy 97. urodziny Patrona szkoły - św. Jana Pawła II. Dzieci przynosiły kwiatki dla jubilata, które utworzyły przepiękne bukiety przed wejściem do szkoły. Na zajęciach uczniowie z klas 0-3 pogłębiali wiedzę o Ojcu Świętym, wykonywali także ciekawe prace plastyczne z Nim związane. Przed południem wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Przeprowadzony został konkurs wiedzy o Janie Pawle II, w którym rywalizowały reprezentacje z klas drugich i trzecich. Konkurencje przeplatane były ulubionymi pieśniami Ojca Świętego wykonywanymi przez wszystkie klasy. Drużyny ostro walczyły między sobą, po dogrywce zwyciężyła klasa 3a. Drugie miejsce zajęła klasa 2a, a trzecie - klasa 2c.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Sprintem do maratonu

Wydarzenia

17 maja 2017 r. dzieci z OP wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu".  Każdy z 33 uczestników przebiegł 100 m. Dzieci otrzymały medale i dyplomy. Świetna zabawa miała zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Nasi mali sportowcy pomimo zmęczenia byli bardzo zadowoleni z biegu. Życzymy małym sportowcom wielkich osiągnięć w przyszłości.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Jan Paweł II – Święty z naszych stron

Wydarzenia

17 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Choczni odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom IV edycji Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego "Jan Paweł II – Święty z naszych stron".
Spośród wielu uczestników konkursu z naszej szkoły nagrodzeni zostali:

w konkursie plastycznym

  • Wiktoria Król (kl. 1a) – III miejsce,
  • Amelia Niedziółka (kl. 2c) -  II miejsce,
  • Emilia Zowada (kl. 3a) – wyróżnienie;

w konkursie literackim

  • Emilia Gieruszczak (kl.3a) – III miejsce,
  • Wiktoria Jamróz (kl. 3a) – III miejsce.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Dziewczęta wicemistrzyniami Małopolski w biegach przełajowych!

Wydarzenia

Dnia 17 maja 2017 roku w Nowym Targu odbyły się Przełajowe Biegi Drużynowe na szczeblu wojewódzkim. W zawodach wzięła udział drużyna dziewcząt z naszej szkoły. W pierwszej kolejności na starcie stanęło ponad 90 dziewczynek z klas czwartych, a po nich tyleż samo dziewczynek z klas piątych i szóstych. Biegom towarzyszyła wspaniała wiosenna pogoda oraz prawdziwa sportowa atmosfera. Ucieszyła nas wiadomość, że Małgosia Łozińska przybiegła na metę 9., a Marta Gibas – 10. To jednak biegi drużynowe. Do końca nie wiadomo było jak wypadłyśmy jako drużyna dwunastoosobowa. Gdy okazało się, że zdobyłyśmy II miejsce i zostałyśmy wicemistrzyniami Małopolski, radości było co niemiara. To pierwszy tej rangi sukces w historii szkoły! Gratulujemy!

Skład drużyny: Małgorzata Łozińska, Marta Gibas, Hania Handzlik, Oliwia Senkowska, Oliwia Medoń, Amelia Banaś, Emilia Pytlowska, Patrycja Wiercimak, Natalia Kruliczak, Milena Wójcik, Natalia Paduchowska, Dominika Hydzik.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasa 2c w Kopalni Soli w Wieliczce

Wydarzenia

16 maja 2017 r. klasa IIc wybrała się na wycieczkę do Wieliczki. Uczniowie zwiedzili tam Kopalnię Soli, a w niej jeziorka solankowe, wykute w soli podziemne korytarze i chodniki, kaplice z rzeźbami solnymi, przepiękną Kaplicę św. Kingi oraz Muzeum Żup Krakowskich. Na koniec wycieczki uczniowie mieli okazję przespacerować się malowniczym parkiem w centrum miasta. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Wadowic.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10