PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Mamy już wiosnę!

Wydarzenia

27 marca 2017 r. była piękna słoneczna pogoda. "Koło Podróżnika", czyli uczniowie klas 1a i 3a wyruszyli szukać wiosny. Obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie, widzieli kwitnące krokusy, przebiśniegi i żółte krzewy forsycji. Spacerowi towarzyszył chłodny podmuch wiosennego wiatru. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni. Mamy nadzieję, że słoneczna, ciepła pogoda będzie towarzyszyła nam w dalszych wędrówkach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Na "Matematycznych Potyczkach"

Wydarzenia

23 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbył się I Gminny Konkurs Dla Szkół Podstawowych "Matematyczne Potyczki". Zawody był podzielone na dwie części: pisemną i informacyjną. Nasza szkoła zdobyła 2. miejsce, przegrywając tylko jednym punktem ze Szkołą Podstawową nr 4.

 

PostHeaderIcon IV Przegląd Piosenki Angielskiej

Wydarzenia

W pierwszy dzień wiosny nauczyciele j. angielskiego zorganizowali w naszej szkole Przegląd Piosenki Angielskiej. Uczniowie mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności swoje umiejętności wokalne oraz zdolności językowe. Usłyszeliśmy 15 utworów śpiewanych przez solistów oraz 2-3-osobowe zespoły. Wszyscy uczestnicy okazali się profesjonalistami i zasłużyli na wyróżnienie, w dowód uznania otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorwe, wiosenne niespodzianki. Na zakończenie cała publiczność bawiła się w rytmie "Can't Stop The Feeling" Justina Timberlake'a. Gratulujemy odwagi i talentów!

Spotykając się w tak licznym gronie, wręczono także dyplomy za udział w Konkursie Informatycznym "Małopolskie Baltie 2017". Specjalne brawa należą się Alicji Jóźwiak, która dostała się do etapu wojewódzkiego. Trzymajcie za nią kciuki 24 kwietnia!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Turniej BRD

Wydarzenia

W piątek 17 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach odbył się międzygminny etap turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Brało w nim udział 9 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Chowaniec, Izabela Gąsiorek, Wiktor Pałosz oraz Mikołaj Chmura (wszyscy z kl. 6a). Po zaciętej rywalizacji nasi reprezentanci zajęli III miejsce. Wygrała szkoła z Jaroszowic, a na drugim miejscu znalazł się zespół ze szkoły w Świnnej Porębie. Do etapu powiatowego awansowały dwie pierwsze drużyny.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon "Kangur Matematyczny" 2017

Wydarzenia

16 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", którego głównym celem jest szeroka popularyzacja matematyki. Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. II-VI. Udział w konkursie wzięło 94 uczniów w następujących kategoriach:

  • Żaczek: 19 uczniów z kl. II;
  • Maluch: 34 uczniów z kl. III–IV;
  • Beniamin: 41 uczniów z kl. V–VI.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał w prezencie układankę – breloczek Magiczny sześcian.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Informacja o stanie powietrza

Wydarzenia

Od marca przy wejściu do naszej szkoły wisi tablica informująca o stanie jakości powietrza w Wadowicach. Dane o stężeniu PM10 są aktualizowane dwa razy dziennie. Zachęcamy do śledzenia tych informacji i stosowania się do zaleceń w przypadku pogorszenia stanu jakości powietrza.

 

PostHeaderIcon Wiosenne kanapeczki

Wydarzenia

Uczniowie klasy 2b wiedzą, że aby być zdrowym, należy aktywnie wypoczywać, uśmiechać się  do wszystkich, a także właściwie się odżywiać. Dzieci samodzielnie przygotowały kanapki. Wykorzystały zdrowe produkty: sery, jajka, rzodkiewkę, sałatę, pomidory i ogórki. Zapachniało wiosną.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Wielka Liga Czytelników

Wydarzenia

Przez cztery miesiące miłośnicy książek zdobywali sprawności czytelnicze, odpowiadając na pytania konkursowe otrzymywane w bibliotece. Wymaganą liczbę 10 sprawności, uprawniającą do udziału w teście kwalifikacyjnym do półfinałów wojewódzkich, uzbierało aż 19 uczniów.

W piątek 10 marca 2017 r. odbył się finał szkolny. Po troje zawodników na obydwu poziomach (kl. 1-3 i 4-6), którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów, będą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

  • Jakub Przystał (1b), Emilia Gieruszczak (3a), Jakub Karpiński (3b),
  • Olga Rokowska (4a), Martyna Mierzejewka (4a), Joanna Stuglik (5a).

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim

Wydarzenia

8 marca 2017 r. na stoku narciarskim Beskid w Spytkowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Wadowice w Narciarstwie Alpejskim. W rywalizacji o puchary i medale wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Walczyli oni zawzięcie we wszystkich kategoriach i trzeba przyznać, że spisali się znakomicie. W poszczególnych grupach wiekowych zajęliśmy wysokie lokaty, które przedstawiają się następująco:

Klasy 0-3

  • Kategoria chłopcy: II miejsce - Jan Cholewa (2a)
  • Kategoria dziewczęta: III miejsce - Maja Woźnicka (3a)

Klasy 4-6

  • Kategoria dziewczęta – I miejsce - Tola Janik (6a)
  • Kategoria chłopcy – III miejsce - Mikołaj Śliwiński (5b)

Dodatkowo w rywalizacji snowboard III miejsce zajął Karol Jarkowski (5a).

Za najlepszy czas przejazdu w kategorii szkół podstawowych puchar Burmistrza Wadowic otrzymała Tola Janik.

W narciarskiej rywalizacji uczestniczyli również: Emilia Skrzyńska (2a), Mateusz Kowalczyk (5a), Maciej Babiński (6a) oraz Izabela Gąsiorek (6a).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Dzień Kobiet

Wydarzenia

8 marca 2017 r. chłopcy pamiętali o dziewczętach i paniach ze szkoły. Przedstawiciele SU częstowali cukierkami wszystkie obchodzące święto kobietki, przygotowali także sympatyczną audycję radiową z życzeniami. Odświętnie było także w klasie 2b. Dziewczynki i pani wychowawczyni zostały obdarowane specjalnymi plakietkami i słodkimi bukiecikami.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Zawody siatkówki

Wydarzenia

To był emocjonujący tydzień dla kibiców siatkówki. 6 i 8 marca 2017 roku odbyły się gminne zawody siatkówki. Najpierw dziewczyny z naszej szkoły pokazały jak się gra, zajmując 1. miejsce i awansując do etapu powiatowego. Dwa dni później, chłopcy swoją dobrą grą wywalczyli 2. miejsce. Gratulujemy!

Skład drużyny dziewcząt: Oliwia Chowaniec, Dominika Balonek, Natalia Worytko, Alicja Zybek, Zuzanna Kosek, Emilia Pytlowska, Dominika Szafraniec, Julia Chachuła, Natalia Paduchowska, Katarzyna Sołtysek
Skład drużyny chłopców: Norbert Handzlik, Filip Chudy, Filip Kowalczyk, Nikodem Widlarz, Wiktor Pałosz, Maciej Tatar, Dawid Targosz, Mikołaj Chmura, Kacper Nowotarski

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Dzień Kobiet tuż, tuż

Wydarzenia

Najmłodsi mężczyźni w szkole (z OP I)  życzą WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji Dnia Kobiet!

 

PostHeaderIcon Narciarstwo - pasja uczennicy Toli Janik

Wydarzenia

Jestem Tola z VI A, mam 11 lat i już drugi rok trenuję narciarstwo alpejskie. Pewnie myślicie sobie teraz, po co to piszę, skoro dużo osób w tej szkole jeździ na nartach. Piszę to dlatego, że jest to moje hobby. To nie jest zwykła rekreacja, tylko ciężka praca: jazda na jednominutowym slalomie gigancie potrafi sprawić, że miękną ci nogi, nie możesz zaczerpnąć powietrza… Aby jeździć, musisz nie tylko mieć sprzęt, ale także przychodzić na treningi, mieć chęć i pasję. I nie wystarczy tylko przyjść po południu na trening, pozjeżdżać 1, 2 razy i do domu. Trening to wstawanie czasami o 5 rano, godzinna podróż na stok, analizowanie tam przejazdów, słuchanie "ciepłych słów" i marznięcie. Każdy trener narciarstwa czy to I, II czy klasy mistrzowskiej powie Ci, że bez tego lepiej nie zaczynać. Ja właśnie tak robię i tego nie żałuję. Mogłam tutaj napisać tylko do jakiego klubu chodzę, ile trenuję, czy to lubię, ale gdybym tylko to napisała, zainteresowałabym Cię? Chciałam poruszyć temat ciężkiej pracy i przede wszystkim chęci. W Klubie Sportowym Live nauczyłam się o tym dużo, nie poprzez wykłady itp., tylko przez zamiłowanie trenerów do nauki tego sportu, ofiarowywania swojego czasu dla dzieci, których ta dyscyplina być może będzie przyszłością. A co z efektami? Są nimi miejsca na zawodach, których jest bardzo dużo (w tym sezonie było ich już 16) i wymagają dużej koncentracji. Dziękuje, że przeczytałeś, bądź przeczytałaś to do końca i mam nadzieję, że zrozumiałaś, o co mi chodziło.

Zamiłowana fanka narciarstwa alpejskiego – Tola Janik

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Wicemistrzynie powiatu

Wydarzenia

Ostatniego dnia lutego reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zagrała w Mistrzostwach Powiatowych z Piłki Koszykowej. Poziom zawodów był bardzo wyrównany. Pierwszy mecz stoczyliśmy ze Stroniem. Było bardzo ciężko, dziewczyny świetnie kryły, nie odpuszczały żadnej piłki, wynik do końca nie był pewny. Ostatecznie wygraliśmy jednym punktem, co dało nam awans do finału. W drugim, finałowym meczu, starliśmy się z gospodarzami turnieju - Roczynami. Grało się ciężko, cała szkoła skandowała za gospodarzami. Po III kwarcie był remis. W IV kwarcie "zeszło z nas powietrze", to wystrczyło, aby Roczyny odskoczył kilkoma punktami i ostatecznie wygrały turniej.
Gratulacje i szacunek należą się naszym dziewczętom za wpaniałą sportową postawę, niezłomną walkę i autentyczną radość z gry. Życzymy powodzenia na zawodach z piłki siatkowej i ręcznej!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Pierwszoklasiści w bibliotece

Wydarzenia

Pod koniec lutego pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Choć wielu z nich wypożyczało książki już od września, dopiero teraz otrzymali karty biblioteczne. Uczniowie zapoznali się z rodzajami książek znajdującymi się w księgozbiorze, wysłuchali także opowiadania pt. "Syrop maga Abrakabry" W. Widłaka. Każdy uczeń wrócił do domu z co najmniej jedną książką wypożyczoną z biblioteki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7