PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Zajęcia rozwijające z matematyki

Wydarzenia

Na zajęciach rozwijających z matematyki uczniowie bardzo chętnie pracują z klockami LEGO EDUCATION. Poprzez zabawę uczą się wielu kombinacji i ciekawych rozwiązań. Zastępują liczby i działania klockami, jednocześnie rozwijają swoje umiejętności matematyczne. Zajęcia są częścią projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Nareszcie! Prawdziwa zima!

Wydarzenia

Klasa 3a korzystała z uroków zimy, spędzając czas na zaśnieżonym boisku szkolnym. Było mnóstwo radosnej zabawy. Wspólnymi siłami został ulepiony klasowy bałwan Janusz oraz wielkie kule, którym też dzieci nadały imiona: Grażyna i Barbara. Wszyscy bardzo cieszyli się, że mogli wreszcie razem bawić się na śniegu. Po skończonej zabawie z przyjemnością uczniowie usiedli w klasie, by wykonać tradycyjne laurki na zbliżające się Święto Babci i Dziadka.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Uczniowie klasy 2b również wykorzystali śnieżną zimę - lepili bałwany i igloo oraz rzucali śnieżkami do celu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Witamy w szkole najmłodszych uczniów

Wydarzenia

Po długiej przerwie znów w naszej szkole można było usłyszeć radosne głosy uczniów klas 1-3. Wysoka frekwencja, uśmiechnięte buzie i dobre nastroje dzieci oraz nauczycieli to dowód, że wszyscy się za sobą stęsknili. Cieszymy się, że możemy znów wrócić do tradycyjnej nauki i osobistego spotkania. Dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich, stosujemy się do zalecanych zasad sanitarnych i mamy nadzieję, że z każdym dniem bliżej wiosny będzie coraz lepiej i powitamy pozostałych uczniów w szkole. Życzymy wszystkim oczywiście zdrowia, optymizmu i radosnej nauki aż do wakacji! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych!

Wydarzenia

Prezentacja dla klas IV-VIII

 

PostHeaderIcon Dobre rady na ferie zimowe od klas drugich

Wydarzenia

Prezentacja dla klas I-III

 

PostHeaderIcon Świąteczny numer "Plusika"

Wydarzenia

 

PostHeaderIcon Zwyczaje bożonarodzeniowe w krajach UE

Wydarzenia

Oprac. Dorota Okołot-Milowska, Daria Prokopiuk, Renata Zegiel

 

PostHeaderIcon Kolejni uczniowie w etapach rejonowych konkursów kuratoryjnych

Wydarzenia

Dzielimy się kolejnymi dobrymi wieściami o uczniach zakwalifikowanych do etapów rejonowych w konkursach organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty.

  • Małopolski Konkurs z Fizyki - Nikola Matysiak
  • Małopolski Konkurs Historyczny - Emilia Brańka
  • Małopolski Konkurs Geograficzny - Jan Puto
  • Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego - Jan Puto
  • Biblijny Konkurs Tematyczny "Z Dobrą Nowiną przez życie" - Daniel Bednarek, Katarzyna Czaicka, Magdalena Dula, Julia Dyrcz, Nikola Matysiak, Amelia Niedziółka, Tomasz Ptaś, Emilia Skrzyńska, Jan Ścibielski
  • Informatyczny Konkurs Tematyczny "Od algorytmu do programu" - Anna Adamczyk, Maciej Babiński, Jakub Karpiński, Nikola Matysiak, Piotr Popiel, Jan Puto, Alan Smaza

Gratulujemy uczniom i opiekunom naukowym. Kolejne etapy już w styczniu, zaraz po feriach zimowych. Będziemy trzymać kciuki!

 

PostHeaderIcon Świąteczne życzenia od klasy 4b

Wydarzenia
 

PostHeaderIcon Wkrótce święta - życzenia od klas drugich

Wydarzenia

Prezentacja dla klas 1-3

 

PostHeaderIcon Matematyczna choinka

Wydarzenia

Wiadomo, że matematyka jest wszędzie. Uczniowie klas czwartych odnaleźli ją nawet na drzewkach świątecznych. I tak na zielonych gałązkach mamy łańcuchy liczb, figury, działania, a pod choinką - prostopadłościany z niespodziankami. Czwartoklasiści wykazali się niezwykłą kreatywnością i estetyką prac.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

PostHeaderIcon Szkolne choinki ozdobione!

Wydarzenia

Uczniowie klas I-III włączyli się w akcję "Ozdabiamy szkolną choinkę". Aż 64 uczniów wykonało świąteczną ozdobę. Są wśród nich bombki, anioły, gwiazdki, łańcuchy, dzwoneczki. Każde dziecko otrzymało upominek ufundowany przez Radę Rodziców. To naszym uczniom zawdzięczamy, że szkolne choinki wyglądają tak pięknie!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon "Zapach Świąt" – akcja Wolontariuszy

Wydarzenia

Mimo trwającej pandemii i nieobecności w szkole Wolontariusze nie zapomnieli o samotnych, starszych i chorych mieszkańcach os. Pod Skarpą.
Z myślą o Nich zorganizowali akcję "Zapach Świąt": indywidualnie w swoich domach wykonali piękne bożonarodzeniowe kartki i  napisali  świąteczne, wzruszające życzenia. Zamiast tradycyjnych pierniczków i aromatycznych pomarańczy do życzeń dołączyli świąteczne aniołki.
Dzięki bezinteresownej pomocy listonosza - pana Mariusza - niespodzianki i życzenia dotrą na czas. Dziękujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Wyniki konkursu literackiego "Nasz Papież"

Wydarzenia

15 grudnia 2020 r. w Muzeum Domu Rodzinnym Jana Pawła II odbyło się rozdanie nagród za konkurs literacki "Nasz Papież". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć tekst literacki, który będzie przybliżał postać Jana Pawła II i opisywał jego wpływ na nasze życie.
II miejsce w konkursie zajęła Nikola Matysiak z kl. 8b, wśród pozostałych uczestniczek konkursu znalazły się także: Anna Adamczyk (8a), Amelia Drabik (8a), Martyna Tyborowska (8a), Martyna Mierzejewska (8a) oraz Maja Woźnicka (7a). Teksty uczestników konkursu będą wykorzystane do stworzenia piosenek nagranych przez zespół "Jakubowe Muszelki" - pomysłodawcę konkursu. Gdy tylko płyta pojawi się na rynku, będziemy mogli posłuchać tekstów naszych młodych zdolnych twórców. Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy!

 

PostHeaderIcon Grosiki dla Joela z Afryki

Wydarzenia

Wspólnie zbierane od października "grosiki" wystarczyły, by opłacić Joelowi kolejne 3 miesiące nauki (styczeń – marzec) i zapewnić Jego rodzinie podstawowe środki do życia.
Do naszego adoptowanego kolegi z Burkina Faso w Afryce wysłaliśmy już list, który napisała Ania oraz świąteczną kartkę z życzeniami.
Mamy nadzieję, że rodzina Joela odpisze nam niedługo. Czekamy z niecierpliwością na wiadomości z Burkina Faso w  Afryce. Nie zapominajmy o systematycznej zbiórce grosików, dzięki której możemy pomóc Joelowi.
W imieniu Joela – dziękujemy za każdy podarowany grosik.

Opiekun Wolontariatu D. Prokopiuk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4