PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Harmonogram realizacji zadań

Wydarzenia

Harmonogram realizacji zadań merytorycznych w ramach projektu
pn. "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice"

 

PostHeaderIcon Pallotyńska Adopcja Serca

Wydarzenia

Z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II – patrona naszej szkoły – wolontariusze w imieniu całej społeczności szkolnej podjęli piękne dzieło Misjonarzy Pallotynów "ADOPCJA SERCA".
Głównym celem tej akcji jest zapewnienie podstawowych środków do życia najuboższym dzieciom żyjącym w misyjnych krajach afrykańskich.
Adopcja serca polega na comiesięcznych wpłatach kwoty 16 Euro lub jej równowartości (ok. 70 zł) konkretnemu (przydzielonemu przez misjonarzy) dziecku, co starcza na opłacenie szkoły, zakup materiałów szkolnych, żywności, ubrań oraz potrzebnych leków.
Nasza szkoła zgłosiła chęć adopcji jednego dziecka, któremu pragniemy systematycznie pomagać, przesyłając wyznaczoną kwotę. W tym celu rozpoczynamy od dziś zbiórkę GROSIKÓW (1, 2, 5, 10, 20, 50 gr) do opisanych pojemników wystawionych przy wejściach do szkoły.
Obecnie czekamy na przydzielenie naszej szkole jako rodzinie adopcyjnej konkretnego dziecka i przysłanie nam jego kwestionariusza osobowego, czyli informacji na jego temat. Wtedy będziemy mogli też rozpocząć korespondencję listowną z takim dzieckiem w celu wymiany informacji, zdjęć lub widokówek.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz pracowników naszej szkoły do włączenia się w tę piękną światową akcję miłosierdzia.
Niech nasze wspólne zaangażowanie w "Adopcję serca" będzie hołdem złożonym patronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II.

Dziękujemy - Wolontariusze

 

PostHeaderIcon Święto Szkoły

Wydarzenia

22 pażdziernika co roku obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku było ono wyjątkowe, bez uroczystej akademii na sali gimnastycznej, bez zaprzysiężenia składu nowego pocztu sztandarowego, bez wspólnej Mszy św. dla całej szkolnej społeczności. Pomimo wszystko przeżyliśmy je radośnie, pełni nadziei, jaką dają nam słowa Patrona szkoły - św. Jana Pawła II; ze śpiewem na ustach:

"Bo nie zastąpi Ciebie nikt
Do światła otworzyłeś drzwi
Trafił duch do naszych serc
Stał się cud - zniknął lęk" .

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli szkoła została pięknie przystrojona - przy wejściu zawisnęła dekoracja namalowana przez panią Małgorzatę Kęder, na pierwszym piętrze pojawiła się Aleja cytatów z nauczania Jana Pawła II oraz kalendarium życia Ojca Świętego. Na parterze można było podziwiać pokonkursową wystawę prac "Pocztówka z Wadowic". Aby podtrzymać tradycję październikowych obchodów Światowego Dnia Chleba, państwo Katarzyna i Witold Kolasowie ufundowali bochenki chleba, których kosztowali z pysznym masłem i dżemem uczniowie. Również Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek w postaci ciastek dla wszystkich.
W tym dniu nie słychać było dzwonków w szkole. Uczniowie spotykali się w salach z wychowawcami na zajęciach poświęconych Patronowi szkoły, najmłodsi poznawali lepiej postać Jana Pawła II, starsi skupili się na słowach, które nam pozostawił. W klasach 4-5 oraz 6-8 przeprowadzony został quiz wiedzy o Janie Pawle II - pytania przygotowane przez p. Jolantę Kawnik oraz Martę Wątrobę czytane były przed radiowęzeł. Kolejne pytania konkursowe wzbudzały wiele emocji, niektóre były bardzo trudne, ale dzięki temu udało się wyłonić klasowych mistrzów. Oto lista zwycięzców z obu kategorii wiekowych: LISTA.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Nowe szatnie dla najmłodszych

Wydarzenia

Od początku pażdziernika najmłodsi uczniowie mogą korzystać z nowych szatni. Każdy uczeń ma przydzieloną indywidualną skrytkę, w której może przechowywać wierzchnie okrycie i zamienne obuwie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Ślubowanie klas pierwszych

Wydarzenia

W Dniu Edukacji Narodowej - 14 października 2020 r. - odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju miała ona inny niż dotychczas charakter, na sali gimnastycznej oprócz uczniów i pracowników szkoły znaleźli się reprezentanci rodzin pierwszoklasistów.
W obecności Pocztu Sztandarowego najmłodsi uczniowie złożyli przysięgę, po czym pani dyrektor Joanna Zając pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły. Gdy zostały odebrane wszystkie legitymacje i emocje trochę opadły, nastąpiła krótka część artystyczna. Dzieci zaprezentowały wierszyki piosenki, które poznawały od początku roku szkolnego, nie zabrakło nawet występu w języku angielskim. Spotkanie zakończyło się życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które rodzice skierowali do dyrekcji i nauczycieli.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Dzień Edukacji Narodowej

Wydarzenia

W tym roku Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy 5b składali życzenia swoim pedagogom za pośrednictwem audycji radiowej.
Przywołali rok 1773, kiedy to 14 października Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym.
Przypomnieli, że stanowimy społeczność zgromadzoną wokół postaci Patrona Jana Pawła II, który wielokrotnie zwracał uwagę na kształtowanie postaw młodego człowieka:

- "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali."
- "Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje."
- "Człowiek nie może być tylko wychowywany. Musi wychowywać samego siebie, być dla siebie wychowawcą."

Finałem programu były słowa wdzięczności skierowane pod kierunkiem Nauczycieli oraz Pracowników Obsługi i Administracji. Uczniowie podziękowali za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane im na co dzień. Audycję zamykał chóralny śpiew: "Sto lat…" brzmiący we wszystkich szkolnych salach.

 

PostHeaderIcon Sztafetowe biegi przełajowe

Wydarzenia

Pierwsze biegi za nami. Jak co roku na jesień rywalizacja sportowa rozpoczyna się na stadionie w Wadowicach Sztafetowymi Biegami Przełajowymi. 25 września odbyła się rywalizacja biegowa w gminie, w której nasza szkoła stanęła dwa razy na podium. Drużyna chłopców z kl. 7-8 i drużyna dziewcząt z kl. 4-6 zdobyli awans do powiatu, natomiast dziewczęta z kl. 7-8 i chłopcy z kl. 4-6 wywalczyli 2. miejsce. 8 października odbyły się biegi powiatowe, gdzie mistrzami powiatu wadowickiego zostali nasi chłopcy z kl. 7-8, a wicemistrzyniami dziewczyny z kl. 4-6. Wielkie brawa! Teraz czekamy na finał wojewódzki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Szkolny radiowęzeł nadaje

Wydarzenia

Oto chłopcy z radiowęzła, którzy umilają swoimi audycjami muzycznymi przerwy międzylekcyjne:

 

PostHeaderIcon Tydzień Bezpieczeństwa

Wydarzenia

Ostatni tydzień września w naszej szkole przebiegł pod hasłem Tygodnia Bezpieczeństwa. Każda klasa na lekcjach wychowawczych obejrzała przygotowaną specjalnie na tę okazję prezentację. Młodsze klasy razem ze swoimi paniami poznawały zasady poruszania się po miasteczku ruchu drogowego, klasy trzecie wraz z instruktorami miały próbną jazdę po miasteczku, poznając zasady i przepisy ruchu drogowego, które obowiązują rowerzystów. Czwartaki zaliczyły próbną jazdę przed czekającym ich egzaminem na kartę rowerową, a najstarsze klasy bawiły się na rowerowym torze przeszkód. W tym tygodniu szczególną uwagę zwracaliśmy na nasze bezpieczeństwo w szkole, w domu, na podwórku i w drodze do szkoły. Każdemu z nas potrzebne jest przypomnienie zasad, które pozwolą nam bezpieczniej żyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Konkursy z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Wydarzenia
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Z książką Ci do twarzy". Biblioteka szkolna ogłasza dwa konkursy dla uczniów - plastyczny na okładkę (nieistniejącej) książki z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai", oraz filmowy na realizację krótkiego filmu, w którym książka odgrywa ważną rolę. Szczegóły poniżej:
 

PostHeaderIcon X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wydarzenia

2 października, z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, czwarte klasy z naszej szkoły zmagały się różnymi zagadkami matematycznymi. Najlepsi uczniowie otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz nagrody.
Najlepsi uczniowie to:

  • Emilia Kumorek 4a
  • Zosia Paśnik 4b
  • Jan Malata 4c

Znajomość tabliczki mnożenia to początek dobrej znajomości matematyki, która jest szeroko stosowana we wszystkich dziedzinach życia. Zachęcamy do dalszej nauki, kolejna edycja już za rok!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasa 2a w Parku Miejskim

Wydarzenia

24 września klasa 2a wybrała się do Parku Miejskiego w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci, korzystając z pięknej pogody, spacerowały alejkami rozpoznając i nazywając napotkane gatunki drzew liściastych i iglastych. Zebrały również kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Zgromadzone "dary jesieni" uczniowie będą mogli wykorzystać do wykonania makiety lasu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Powitanie jesieni

Wydarzenia

23. dzień września - jesień powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Ten dzień był pełen miłych chwil, niespodzianek i atrakcji dla najmłodszej grupy wiekowej. Wszystkie dzieci przybyły do szkoły ubrane w barwy jesieni, niektórzy zamienili się w fantastyczne postaci (PANI JESIEŃ). Były piękne jesienne bukiety, kapelusze, czapeczki, opaski, korale i inna, jesienna „biżuteria”. Każda klasa uwieczniła te stroje na fotografii. Ponadto mieliśmy małe ŚWIĘTO ZIEMNIAKA. W tym dniu nasze Panie kucharki zamieniły kuchnię i jadalnię w restaurację McDonald's i serwowały dla klas 1-3 ziemniaczane frytki. (Chyba były pyszne, bo wszystkie tacki zostały puste!) Był też soczek z darów jesieni – jabłek.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałe stroje, za inwencję twórczą, Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w wykonaniu, Paniom z kuchni, Pani Wiesi za pomoc w obsłudze i Radzie Rodziców za ufundowanie smacznej niespodzianki.
Oby cała jesień była tak piękna, jak jej początek!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Wielka Liga Czytelników - podsumowanie

Wydarzenia

Wprowadzenie edukacji zdalnej w poprzednim roku szkolnym uniemożliwiło przeprowadzenie niektórych zawodów. W pierwszym konkursie czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną mogli wziąć udział uczniowie z klas 2-5, którzy uzbierali w poprzednim półroczu komplet sprawności czytelnicznych. Tym razem musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem oraz dobrą pamięcią do szczegółów. Do testu przystąpili 17 września.

Zwycięzcą konkursu został Jakub Przystał z kl. 5b, drugie miejsce zajął Mateusz Partyka (3a), a jako trzecia na podium uplasowała się Nikola Pająk (2b). Serdeczne gratulacje!

 

PostHeaderIcon Próbny alarm przeciwpożarowy

Wydarzenia

Dnia 16 września 2020 r. odbyły się ćwiczenia próbnej ewakuacji. O godz. 12.25 zostało ewakuowanych 287 uczniów i 35 pracowników. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, każdy wiedział jak postępować, kiedy usłyszy sygnał alarmu. Czas ewakuacji to 4 min. 7 s., zostały wykorzystane cztery wyjścia ewakuacyjne. Spotkaliśmy się na boisku przyszkolnym, gdzie pani dyrektor podsumowała próbny alarm, ale także przypomniała o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole podczas epidemii, o zasadach BHP w szkole, na podwórku, w domu i w drodze do szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2