PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon Dzień Czekolady

Wydarzenia

Bardzo słodkie święto, czyli Dzień Czekolady obchodziły dzieci z OPI. Czekoladowy piknik okazał się fantastyczną niespodzianką. Dzieci próbowały różnych smaków czekolad, między innymi mlecznej, gorzkiej, owocowej, białej. Oczywiście najmniejsze powodzenie miała gorzka czekolada. Inne szybciutko znikały z talerza. Zrobiliśmy też pyszną, gorącą czekoladę. Rozmawialiśmy też o tym, jak powstaje czekolada. To był bardzo słodki dzień, dzieci stwierdziły, że takie święta powinny być częściej!

 

PostHeaderIcon Półfinał wojewódzki "Wielkiej Ligi Czytelników"

Wydarzenia

W piątek 21 kwietnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole półfinalistów Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Drużyny z powiatu wadowickiego walczyły o udział w finale konkursu, rozwiązując testy z zadanych lektur. Z pewnością rywalizujących ze sobą uczestników połączyło jedno - pasja czytania dobrych książek!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

PostHeaderIcon Wesołych Świąt!

Wydarzenia

Wielkanoc się zbliża! W środę 12 kwietnia 2017 r. uczniowie z klasy 3a wraz z wychowawczynią panią Ewą Klink wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Przygotowany przez nich apel był wesoły, kolorowy, ale i z chwilą zadumy.
Po występie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego (wyniki we wcześniejszym artykule) oraz wręczono niespodzianki dla szachistów z klas 3.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Po konkursie recytatorskim

Wydarzenia

5 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski pt. "Z poezją i z humorem". W konkursie wzięło udział 29 uczestników z klas I- IV. Poziom przygotowania i prezentacji wierszy był bardzo wysoki. Najlepiej jednak zaprezentowała się uczennica klasy IIIa Maja Woźnicka, która przygotowała wiersz pt. "Strasna żaba". II miejsce zajęła Emilia Gieruszczak, również z klasy IIIa, a III miejsce - Natalia Żwirkowska z klasy IIIc.
Ponadto jury postanowiło przyznać osiem wyróżnień dla uczniów za ciekawą interpretację prezentowanych wierszy i walory artystyczne. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Zuzanna Kapała  (kl. IIIc), Emilia Bochenek (kl. IIb), Amelia Sabuda (kl. IId), Roksana Matlak (kl. IIa), Kamila Radwan (kl. IIb), Tomasz Ptaś (kl. IIa), Franciszek Wojsznis (kl. IIc) i Wiktoria Rachtan (kl. Ib). Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Przygotowania do świąt

Wydarzenia

Na świetlicy przed świętami trwały wielkie przygotowania do świąt. Najpierw zwijaliśmy piękne bibułowe kwiaty. Były potrzebne, aby wykonać wielkanocne palmy. Później z tych kwiatków, zielonych gałązek, suchych traw pletliśmy cudowne palmy. Wielu z nas, wykonywało śliczne, całe ozdobione cekinami jajeczka. Zrobiliśmy także papierowe zajączki i baranki całe w białym kożuszku. Mamy dzieję, że wszystkie te dzieła będą ozdobą wielkanocnego stołu, przy którym usiądziemy całą rodziną.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Gminne i powiatowe biegi przełajowe

Wydarzenia

W dniach 10 i 11 kwietnia 2017 r. na stadionie MKS Skawa w Wadowicach odbyły się zawody w biegach przełajowych drużynowo i indywidualnie.

W pierwszym dniu rozegrano eliminacje gminne. Nasi zawodnicy spisali się wspaniale, zajmując drużynowo pierwsze miejsce w rywalizacji dziewcząt oraz drugie miejsce w rywalizacji chłopców. Obie drużyny awansowały do finału gminnego.
Dodatkowo w rywalizacji indywidualnej zajęliśmy wysokie lokaty:
I miejsce - Marta Gibas oraz III miejsce - Małgorzata Łozińska (w kat. klas III-IV)
I miejsce - Emilia Pytlowska, II miejsce - Patrycja Wiercimak oraz III miejsce - Mikołaj Woś (w kat. klas V-VI)

W drugim dniu odbyły się zawody powiatowe, w których nasze zawodniczki (drużynowo) okazały się ponownie najlepsze, a chłopcy wywalczyli drugie miejsce. Wróciliśmy do szkoły z dwoma pucharami i awansem dziewcząt do zawodów wojewódzkich!
W rywalizacji indywidualnej swoją klasę potwierdziły Emilia Pytlowska i Małgorzata Łozińska, zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce w swoich kategoriach i tym samym awansowały do finałów wojewódzkich!
Gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za dziewczyny w kolejnym etapie!

Składy drużyn:
Marta Gibas, Małgorzata Łozińska, Hanna Handzlik, Oliwia Senkowska, Oliwia Medoń, Wiktoria Godzik, Emilia Pytlowska, Patrycja Wiercimak, Milena Wójcik, Natalia Kruliczak, Dominika Hydzik, Zuzanna Kosek i Laura Spisak
Bartłomiej Guzdek, Alan Smaza, Kacper Kręcioch, Nikodem Wiktor, Kamil Kwieciński, Mateusz Przystał, Karol Jarkowski, Mikołaj Woś, Wiktor Pałosz, Dominik Leńczowski, Mikołaj Chmura i Nikodem Widlarz

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Wiosenne zajączki

Wydarzenia

W poniedziałek w klasie 2a gościliśmy panią Małgorzatę Kęder, która zorganizowała i przeprowadziła warsztaty plastyczne, na których każde dziecko wykonało wielkanocnego zajączka. Bardzo dziękujemy pani Małgosi za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Oto wytwory naszej pracy: ZOBACZ ZDJĘCIA.

 

PostHeaderIcon Witamy Wiosnę!

Wydarzenia

Chociaż kalendarzowa wiosna gości u nas już prawie trzy tygodnie, to jednak aura często kojarzy się nam z przedwiośniem. A nam chce się już ciepła, chcemy spacerować i wygrzewać się w promieniach wiosennego słonka. Właśnie dlatego, aby obudzić wiosnę, klasa Ia przygotowała inscenizację pt. "Witamy Wiosnę" – żabki, zajączki, wróble i inne zwierzątka bardzo cieszyły się z nadejścia wiosny. Swoją inscenizację wraz z piosenkami o wiośnie dzieci zaprezentowały koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego, klasie III oraz rodzicom, którzy licznie przybyli do szkoły. Mamy nadzieję, że wkrótce spełnią się nasze życzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Odbiór nagród w PSP

Wydarzenia

Z okazji 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej zorganizowany został przez Urząd Miasta konkurs plastyczny, w którym udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Z rąk zastępczyni Burmistrza Ewy Całus otrzymali dyplomy oraz piękne książki. Dodatkową nagrodą było spotkanie ze strażakami. W profesjonalny i ciekawy sposób przybliżono dzieciom trudną i niebezpieczną pracę strażaków. Przypomniano również o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń elektrycznych oraz jak zachować się podczas zagrożenia. Uczestnicy konkursu byli pod wielkim wrażeniem, tym bardziej, że każdy mógł przymierzyć strój strażacki i hełm.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Warsztaty w Muzeum Miejskim

Wydarzenia

7 kwietnia 2017 r. klasa 5a poszła do Muzeum Miejskiego na warsztaty robienia palm wielkanocnych. Na początku pani opowiedziała nam o tradycjach związanych ze świętami Wielkiej Nocy: obejrzeliśmy prezentację multimedialną oraz tradycyjne przedmioty. Następnie zabraliśmy się za wykonanie palm. Wyszły pięknie. Na pewno przydadzą się w najbliższą niedzielę.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Warszaty w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Wydarzenia

6 kwietnia 2017 r. byłam z moją klasą 4a w Bibliotece Publicznej w Wadowicach. Braliśmy udział w warsztatach, podczas których mieliśmy możliwość własnoręcznie wykonać palmy wielkanocne. Na początku zajęć panie prowadzące warsztaty wręczyły nam dość grube patyki i gałązki różnych krzewów, które musieliśmy ze sobą połączyć. Gałązki przytwierdzaliśmy do patyków drutem. Gdy już to zrobiliśmy, zabraliśmy się za robienie kwiatków z bibuły i krepiny, co było dość pracochłonne. Kwiatami i bibułą ozdabialiśmy nasze palmy, które prezentowały się wspaniale. Panie prowadzące warsztaty opowiadały nam też, skąd wziął się zwyczaj robienia palm. Palmy symbolizują uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy, podczas którego tłumy ludzi witały Go na ulicach, rzucając pod Jego stopy palmy. Po skończonej pracy wspólnie z naszą wychowawczynią panią Agatą Kapałą poszliśmy do kawiarni na pyszne ciastka. Było naprawdę super!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Trzecioklasiści na turnieju szachowym w Krakowie

Wydarzenia

5 kwietnia 2017 r. odbył się turniej finałowy projektu "Edukacja przez szachy w szkole" w województwie małopolskim. W naszej szkole trzecioklasiści drugi rok uczą się gry w szachy w ramach projektu i spośród nich wyłonieni zostali reprezentanci. W drużynie znaleźli się: Jakub Karpiński, Filip Komendera, Kacper Wądolny, Gabriela Kolber, Michał Woźny, Jakub Smolec, Jeremiasz Stuglik i Kacper Nowotarski.

Turniej miał miejsce w małej hali Tauron Arena w Krakowie. Spotkało się tam ponad 400 uczniów z 52 szkół z województwa, każdy zawodnik musiał zagrać siedem partii. To była olbrzymia impreza, jesteśmy pod wrażeniem sprawnej organizacji. Cieszymy się, że uczniowie mogli powalczyć z rówieśnikami z innych szkół. Wspaniale się spisali, w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 12. miejsce. Gratulacje!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Samodzielnie robimy palmy wielkanocne!

Wydarzenia

4 kwietnia 2017 r. klasa 3a wyruszyła na wycieczkę do "Sowiarni". Tam czekały na nas panie Zuza i Marta.Uczyły nas i pokazywały nam jak samodzielnie wykonać palmę wielkanocną. Słuchaliśmy przerażeni, wydawało nam się, że sobie z tym nie poradzimy. Ale kiedy zabraliśmy się do pracy, nie było to takie straszne. Najpierw z bibuły zrobiliśmy 10 kolorowych kwiatów, a potem łączyliśmy je z zielonymi gałązkami bukszpanu i kolorowymi trawami.Palmy były piękne. W drodze powrotnej podziwiali je nawet przechodnie. Zadowoleni i dumni z samodzielnie wykonanej palmy wróciliśmy do szkoły, gdzie okazaliśmy palmy pani dyrektor. Ona też zachwycała się naszą pracą.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Gminne zawody w piłce ręcznej

Wydarzenia

Tym razem do rywalizacji o mistrzostwo gminy stanęły piłkarki i piłkarze ręczni. Turnieje odbyły się w ZSP nr 3 w Wadowicach.

27 marca 2017 r. do rywalizacji stanęły dziewczęta. Nasze zawodniczki grały wyśmienicie, wygrywając wszystkie mecze w turnieju. W rywalizacji grupowej dziewczęta wygrały z Kleczą 4:0 i z SP5 7:1. Później w półfinale stoczyły zacięty bój z Chocznią, wygrywając 1:0. W finale uporały się z SP5 4:0 i zajęły 1. miejsce.

29 marca turniej rozegrali chłopcy. Nasi zawodnicy rozegrali dwa mecze grupowe, najpierw ulegając Choczni 2:9, a w kolejnym meczu zremisowali z Kleczą 3:3. O awansie do kolejnej rundy zdecydował lepszy bilans bramkowy Kleczy. Nasi piłkarze ręczni zajęli ostatecznie 5. miejsce, a turniej wygrali chłopcy z SP4.

Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom.
Skład drużyny SP1:
Dziewczęta: Oliwia Chowaniec, Dominika Balonek, Alicja Zybek, Natalia Worytko, Emilia Pytlowska, Dominika Szafraniec, Julia Pamuła, Oliwia Koniorczyk, Zofia Kadłubowska, Martyna Stuglik
Chopcy: Mateusz Banaś, Dominik Leńczowski, Filip Kowalczyk, Filip Chudy, Nikodem Widlarz, Wiktor Pałosz, Norbert Handzlik, Karol Bednarek, Oliwier Chylewski, Mikołaj Śliwiński, Karol Hareńczyk

 

PostHeaderIcon Powiatowe zawody siatkówki dziewcząt

Wydarzenia

30 marca 2017 r. w Andrychowie odbyły się powiatowe zawody siatkówki dziewcząt, w których wzięła udział drużyna naszej szkoły. Do siatkarskiej rywalizacji stanęły jeszcze: SP4 Andrychów, SP Świnna Poręba, SP Tomice. Dziewczyny z SP1 uległy jedynie koleżankom z Andrychowa i tym sposobem zajęły 2. miejsce. Gratulujemy!

Skład drużyny SP1: Oliwia Chowaniec, Dominika Balonek, Katarzyna Sołtysek, Alicja Zybek, Natalia Worytko, Emilia Pytlowska, Dominika Szafraniec, Julia Chachuła, Natalia Paduchowska, Zuzanna Kosek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8