Wydarzenia

Uczniowie klasy IIIb wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Alarm smogowy". W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się co to jest smog, jakie działania ludzi powodują, że powietrze jest tak bardzo zanieczyszczone, co należy robić, aby sytuacja się poprawiła. Możemy chronić się przed smogiem, ale najważniejsza jest świadomość. Zawsze można sprawdzać czystość powietrza na własnym telefonie, korzystając z aplikacji SmokSmog. Warto wiedzieć, że smog powoduje straszne choroby, bóle głowy, nerwy, depresje, drapanie w gardle, katary, uczulenia i wiele innych poważnych schorzeń. Smog może całkowicie zasłonić słońce, a jeśli szybko nie przewieje go wiatr, to może utrzymywać się nad naszym miastem kilka dni. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali dyplomy, ulotki informacyjne, odblaski oraz kredki. Wykonali również plakaty w ramach lekcji plastyki.

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Dziewczynka trzymająca rysunek.