Wydarzenia

"Kto czyta książki, żyje podwójnie." Ten cytat Umberto Eco przyświecał naszej karnawałowej imprezie czytelniczej, która odbyła się w dniach 28-29 stycznia. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przebrani za bohaterów z ulubionych książek, postacie bajkowe, przedstawicieli różnych zawodów spotykali się w świetlicy szkolnej na klasowym czytaniu. Usłyszeliśmy m.in. fragmenty baśni, wiersze dla dzieci, historie o zwierzętach. Wśród czytanych utworów nie zabrakło najbardziej znanych tytułów - uczniowie czytali o przygodach Harrego Pottera, Pippi Pończoszanki, Mikołajka. W przerwach pani Kasia i Dominika zapraszały wszystkich do zabawy przy muzyce.

Gratulacje dla małych lektorów, którzy pięknie przygotowali się do głośnego czytania i pojawili się w bardzo dopracowanych kostiumach! Po zabawie mogli zregenerować swoje siły, jedząc czekoladowe babeczki ufundowane przez Radę Rodziców. Niezwykłą pamiątką będą grupowe zdjęcia, wykonane pod koniec spotkania. Dziękujemy pani Małgosi oraz wychowawcom świetlicy za przygotowanie naszej ścianki - baśniowej scenografii!

ZDJĘCIA KLAS PIERWSZYCH

ZDJĘCIA KLAS DRUGICH

ZDJĘCIA KLAS TRZECICH