Wydarzenia - 2019/2020

Pierwszy raz w dziejach świata!
Kwietniowy egzamin ósmoklasisty odbywa się w czerwcu!

16 czerwca 53 uczniów naszej szkoły przystąpiło do testu z języka polskiego.
Ósmoklasiści mogli wejść do szkoły dwoma wejściami już po godzinie 8.00 w odstępach czasowych i oczywiście w maseczkach lub przyłbicach, by nie narazić siebie i innych na ewentualne zakażenie koronawirusem.
Punktualnie o 9.00 rozpoczął się egzamin z języka ojczystego. Piszący musieli się wykazać umiejętnością zredagowania ogłoszenia, opowiadania lub przemówienia, czytania ze zrozumieniem, rozpoznawania tekstów literackich, argumentowania i wnioskowania.
Wiele pytań dotyczyło powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis". Pojawił się także utwór Sławomira Mrożka o pewnym Kogucie z ogromnymi aspiracjami, czyli "Artysta".
Po egzaminie z języka polskiego pora na zmagania z matematyką i językiem angielskim. Powodzenia!