Wydarzenia

W Światowy Dzień Świadomości Autyzmu chcieliśmy pokazać nasze wsparcie dla osób z autyzmem. Wielu uczniów i nauczycieli założyło w tym dniu ubrania w symbolicznym niebieskim kolorze.

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji "Zaświeć na niebiesko". Patrząc na collage z Waszych zdjęć, jesteśmy dumni, że potrafimy się zjednoczyć i włączyć w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu! Dziękujemy, że nie jesteście obojętni wobec tak ważnych akcji społecznych!

Pamiętajmy, że autyzm nie jest chorobą, tylko zaburzeniem rozwoju dziecka związanym z nieprawidłową pracą mózgu. Objawia się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. W Polsce na zaburzenie ze spektrum autyzmu diagnozowane jest jedno na 100 dzieci.
Zapraszamy na stronę - https://www.polskananiebiesko.pl/