Wydarzenia

Drodzy Rodzice i kochani Uczniowie!

Dziś, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci naszego Patrona - Jana Pawła II.
Ks. kard. Stanisław Dziwisz  - osobisty sekretarz Papieża Polaka - tak wspomina tamten dzień: "Gdy 15 lat temu św. Jan Paweł II odchodził do domu Ojca, na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i kaplicach całego świata, na miejskich placach i przy przydrożnych krzyżach trwało wielkie modlitewne czuwanie milionów ludzkich serc.
Nasze ulice i świątynie wypełniał cichy szept rozmodlonych ludzi, którzy pragnęli być w tych dniach razem i jednoczyli się przy umierającym Papieżu, by towarzyszyć mu swoją miłością i w ten sposób podziękować za dar jego życia i świętości.  On wiedział o tym, że odchodzi otoczony wielką rodziną, jak ojciec wśród kochających dzieci."
Dzisiaj też możemy się przy Papieżu zjednoczyć, zapalając świecę w chwili Jego śmierci tj. o godz. 21.37. Niech modlitwa, która popłynie do Jana Pawła II w godzinie Jego przejścia do Domu Ojca umocni nasze Rodziny i wyprosi nam potrzebne łaski na ten ważny dla każdego czas.

siostra Victoria