Wydarzenia

Zimowy marsz na orientację miał miejsce w sobotę 15 lutego w Roczynach. Według członków SKKT i dwóch absolwentów: Wiktora Pałosza i Macieja Tatara aura przypominała raczej wiosenne marsze - pełne słońca, plusowej temperatury i niestety błota na trasie marszu. Rano autokarem dotarliśmy do malowniczej miejscowości koło Andrychowa. W marszu wzięło udział 16 przeszkolonych uczniów z klas szóstych i ósmych. W kategorii "TD - młodsze grupy" wzięły udział 2 drużyny z klas VI: Leśne Wiewiórki i Trzy Muszkieterki, a w kategorii "TM - starsze grupy" 4 drużyny z klas VIII: Czarno-Biali, Pandusie, Drzewołazy i Kationy. W kategorii "TJ - licealiści" wzięła udział drużyna Lasołazy. Po rejestracji liczące 2-3 uczniów drużyny musiały rozwiązać test dotyczący rezerwatów przyrody Beskidu Śląskiego. Potem w turystycznym marszu trwającym ok. 2,5 godziny w terenie pagórkowatym mieli do odszukania 9 punktów i 2 LOP-ek (linii obowiązkowego przejścia). Zadanie wykonali wszyscy, ale w różnym stopniu. Na oficjalne wyniki jednak trzeba jeszcze poczekać. Drużynom dziękujemy za udział w 230-osobowym marszu, bo tylu uczniów z powiatu wadowickiego zgłosiło swój udział w lutowych zajęciach.

ZOBACZ ZDJĘCIA