Wydarzenia

W tym roku nasza szkoła po raz siódmy włączyła się w akcję Szlachetna Paczka.
Otwarły się setki serc naszych uczniów, rodziców, pracowników szkoły. Dzięki ofiarności, życzliwości i zaangażowaniu udało się przygotować 29 paczek dla rodziny, w której wychowuje się niepełnosprawny chłopiec oraz mieszka schorowana ciocia (kilka lat temu uległa wypadkowi komunikacyjnemu i do dziś walczy o swe zdrowie i siły).
Lista z zapotrzebowaniem została zrealizowana z sukcesem. Wartość paczki wyniosła ok. 6.500 zł
Zakupiliśmy piecyk na butlę gazową, kuchenkę, obuwie, kołdry, poduszki, koce, pościel, kurtki zimowe, bluzy, swetry. Zaopatrzono rodzinę w produkty żywnościowe i środki chemiczne. Podarowaliśmy także bony spożywcze o wartości 1.000 zł do realizacji w ciągu najbliższego kwartału. Pomiędzy te rzeczy, odzież, przedmioty, słodycze włożyliśmy także swą radość, chęć niesienia dobra, wrażliwość, poczucie godności.
Nie brakło oczywiście świątecznych prezentów dla wszystkich członków rodziny. Spełniły się marzenia chłopca. Otrzymał on tablet od darczyńców - Państwa W. i K. Kolasów. Dorosłym sami stworzyliśmy paczki - niespodzianki, dołączając do nich życzenia na świerkowej gałązce.
W sobotę 7 grudnia w gminnym sztabie Szlachetnej Paczki (sala gimnastyczna SP1 Wadowice) nastąpiło przekazanie naszego daru przez Laurę i Madzię z kl. 6c.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Wyrazy wdzięczności kieruję do:

  • dzieci, rodziców, pracowników szkoły za ofiarowane środki finansowe, produkty, odzież, żywność, artykuły świąteczne;
  • koordynatorów akcji: p. Renaty Targosz, p. Marty Słodowskiej, p. Agaty Piwowarczyk;
  • młodzieży, która pięknie zapakowała zebrane dary (Amelia Banaś, Anna Adamczyk, Dominika Hydzik, Emilia Handzlik, Emilia Pieczonka, Gabriela Kolber, Jowita Opalińska, Julia Bliźniak, Julia Sporysz, Julia Spyrka, Klaudia Żurek, Laura Niewidok, Linda Kwaczała, Maciej Skrzyński, Magdalena Górecka, Martyna Bojdak, Martyna Mierzejewska, Mateusz Kowalczyk, Nikola Matysiak, Nikola Simsak, Sandra Baran, Zofia Potoczny, Zuzanna Kosek).

Wszystkim bardzo dziękuję za wielkie serce!

Nasza pomoc to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie.
SZLACHETNA PACZKA pomnaża dobro.
Dobro to już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu.
Dobrze wiemy, że więcej szczęścia jest w dawaniu…

Dyrekcja Joanna Zając