Wydarzenia

W dniu 3 grudnia klasa IIIc wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami z klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Ponikwi, wyruszyli na poszukiwania Świętego Mikołaja. W tym celu zawędrowali aż do Wierzchowa, gdzie znajduje się najdłuższa przystosowana do zwiedzania jaskinia w Polsce. Prowadzi przez nią wytyczona, bezpieczna i profesjonalnie oświetlona trasa wiodąca poprzez kręty Przesmyk Długi, Salę z Kotłami i Hotelik oraz Salę Człowieka Pierwotnego do największej komory jaskiniowej - Sali Balowej. Dużą atrakcją jest możliwość obserwacji śpiących nietoperzy (były to głównie podkowce małe) oraz pająków (sieciarzy jaskiniowych). Jaskinię uczniowie zwiedzali w towarzystwie wykwalifikowanej pani przewodnik, która zaprowadziła ich do sali, w której mogli się zapoznać z historią osadnictwa neolitycznego. Następnie w towarzystwie pierwotnej kobiety "Neolitki" zawędrowali do Sali Balowej, gdzie przy dźwiękach popularnych przebojów radiowych radośnie się bawili. Punktem kulminacyjnym programu było przybycie Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci oraz panie wychowawczynie prezentami. Zachęcamy do odwiedzenia Jaskini Wierzchowskiej, wszystkich żądnych przygód oraz ciekawych do poznania tajemnic z życia zwierząt i ludzi epoki neolitu.

ZOBACZ ZDJĘCIA