Dnia 6 października 2019 r, w Szkole Podstawowej w Zatorze rozegrano pierwszy Turniej Ligowy Minisiatkówki "Trójek" Chłopców i Dziewcząt roczników 2007 i młodszych.
Do uczestnictwa w lidze w tym sezonie zgłoszono następujące drużyny chłopców i dziewcząt ze szkół i klubów sportowych: SP nr 1 Wadowicach, MKS Skawa Wadowice, SP nr 5 w Wadowicach, SP w Wysokiej, SP w Przeciszowie oraz UKS Sokół Zator. Rozgrywki ligowe, tak jak w ubiegłych latach, będą odbywać się co miesiąc. Gospodarzem będzie za każdym razem kolejny uczestnik ligi. Przewiduje się do końca roku szkolnego rozegrać 5 turniejów. Młodzież będzie rywalizować w kategorii trójek, gromadząc nie tylko punkty za każdy turniej, lecz również dyplomy i medale. Mistrz Ligi zostanie wyłoniony podczas ostatniego finałowego turnieju w marcu 2020 roku
W niedzielnym I turnieju Ligi Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zatorze uczestniczyło 15 zespołów. Po rozegraniu kilkudziesięciu spotkań okazało się, że niedziela była szczęśliwa dla chłopców ze Szkoły Podstawowej z Wysokiej (I miejsce), dla dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Przeciszowie (II miejsce) oraz dziewcząt z UKS Sokół Zator (III miejsce).
Kolejny turniej już w listopadzie w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów siatkówki, rodziców, kolegów i koleżanki do wspierania swoich drużyn dopingiem.