Dnia 3 października w sali świetlicowej spotkały się wszystkie młodsze klasy na festiwalu piosenki angielskiej. Hasło spotkania brzmiało: "Let's sing in English with Tiger!", co oznacza, że gospodarzem była maskotka kursu języka angielskiego - Tygrysek. To z nim wszystkie klasy prezentowały swój repertuar. Klasa 1b w kolorowych maskach tygrysa wcieliła się w rolę naszego bohatera. Klasa 1a z supermarketowymi koszykami zaśpiewała o przyborach szkolnych. Klasy drugie zaprezentowały zabawy muzyczno-ruchowe dzieci z Wielkiej Brytanii: o pieczeniu kiełbasek i o rodzinie. Klasy trzecie przygotowały najwięcej rekwizytów i strojów. Ich ruch przy muzyce zdradzał treść piosenki. Klasa 3a śpiewała o zabawach na przerwach, 3b o porach roku, a 3c o tym, jak należy zdrowo żyć.
Miła atmosfera udzieliła się dzieciom. Nagrodą dla wszystkich uczestników były owoce. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze śpiewem w języku angielskim.
Już dziś zapraszam na Wiosenny Konkurs Piosenki Angielskiej w wykonaniu solistów, duetów i grup do prezentacji swego całorocznego dorobku muzycznego w języku angielskim!