19 września pojechaliśmy na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Szkoły Psiej Tresury psieEgo w Wieprzu. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach "Lekcja na 4ŁAPY", w trakcie których instruktor przewodników psów Jerzy Herma wprowadził nas w "psi świat". Dowiedzieliśmy się z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie psa, jak się nim dobrze opiekować, jak go szkolić i wiele innych ciekawych rzeczy. Poznaliśmy dwa psy pana Jerzego. Zobaczyliśmy jak jeden z nich pokonuje przeszkody, chodzi po drabinie i szuka zaginionej osoby. Czekały na nas dodatkowe atrakcje. Spotkaliśmy emerytowanego pilota śmigłowca wojskowego ASAR kapitana KPT Wiesława Jastrzębskiego, który opowiedział nam o pracy pilota, o tym jak nim zostać. Przedstawił nam swojego psa, który zaprezentował swoje umiejętności m.in. podnoszenie na wyciągarce. Przejechaliśmy samochodem terenowym na łąkę widokową, gdzie zjedliśmy pyszną, ciepłą grochówkę z wojskowej kuchni polowej. Później malowaliśmy psy na kamieniach i piekliśmy kiełbaski na ognisku. Nie zabrakło też pysznych pieczonych ziemniaków i "umorusanych" czarnych buziek "łasuchów ziemniaczanych". Troszkę spóźnieni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie z udanej wycieczki.
Dziękujemy panu Jerzemu i panu Wiesławowi! To był bardzo udany dzień!