W dniach od 16 do 22 września każdego roku z inicjatywy Komisji Europejskiej organizowany jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w całej Europie oraz poza jej granicami. Kampania ma charakter informacyjny, której celem jest promocja zmiany sposobu transportu z samochodowego na bardziej ekologiczny i ekonomiczny.
Naszą szkołę odwiedził pan Szymon z Urzędu Miasta i przedstawił krótką prezentację o tej akcji, która ma na celu zachęcenie mieszkańców miast, młodzieży szkolnej do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania czyli np. chodzenia pieszo lub jazdy na rowerze. W tym przedsięwzięciu wzięły udział klasy szóste naszej szkoły. Każdy otrzymał drobny upominek, ubrał kamizelkę odblaskową i ruszyliśmy na przyszkolne miasteczko ruchu drogowego, gdzie była krótka rozgrzewka, a po niej wybraliśmy się na trasę Wadowice - Jaroszowice - Wadowice w trzech zorganizowanych kolumnach rowerowych. To był nietypowy przerywnik w lekcjach i dowiedzieliśmy się czegoś nowego i ciekawego.