W dniu 17 września 2019 r. uczniowie klas VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej TERMOWAD Sp. z o.o. w Wadowicach mieszczącego się przy ul. Młyńskiej. Przedstawiciele spółki przedstawili nam jak właściwie funkcjonuje ta ciepłownia wyposażona w system filtrów dbających o to, by do środowiska nie dostawały się szkodliwe pyły.
Po wysłuchaniu prelekcji obejrzeliśmy z zewnątrz tę kotłownię opalaną węglem, która dostarcza ciepło do wielu wadowickich mieszkań.
Następnie studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w mobilnej ekspozycji OZE BUS zaprezentowali i omówili nowoczesne urządzenia wykorzystywane coraz powszechniej do pozyskiwania ciepła z otoczenia, jak np. tzw. pompy ciepła. Poza tym przedstawili zasadę działania niektórych urządzeń służących do pozyskania energii elektrycznej zarówno ze słońca, jak i z wody. Była to też okazja do zadawania ciekawych, ale i trudnych nieraz pytań.